czwartek, Październik 18, 2018

Czy warto używać oświetlenia LED?

0
Czy warto używać oświetlenia LED

Jednym z najważniejszych etapów wykańczania mieszkania jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Czy warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Coraz popularniejsze w ostatnich latach stają się żarówki LED, ze względu na liczne zalety względem tradycyjnych żarówek. Z pewnością istotnym jest aspekt finansowy – oświetlenie LED jest znacznie bardziej oszczędne i pobiera około 80% mniej energii niż zwykłe żarówki, służąc 15 do 30 razy dłużej. Kolejną zaletą jest wytrzymałość – żarówki LED są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy i uderzenia. Nawet w przypadku stłuczenia, diody LED nie stanowią zagrożenia dla ludzi i środowiska, ze względu na brak rtęci i innych szkodliwych substancji.

Oświetlenie LED znacznie lepiej niż świetlówki sprawdza się w miejscach, w których światło nie jest zapalane na długo – na przykład w toalecie czy w przedpokoju. Diody LED świecą z pełną mocą od razu po włączeniu i gasną zaraz po wyłączeniu w przeciwieństwie do wyżej wspomnianych świetlówek, a nawet tradycyjnych żarówek, które potrzebują na to kilka sekund. Oświetlenie LED może również pełnić funkcję estetyczna – dostępne w sprzedaży jest wiele kolorów, pozwalających dostosować światło do wystroju pomieszczenia. Czy warto stosować oświetlenie LED? Jest ono niestety droższe niż tradycyjne, ale na dłuższą metę pozwala oszczędzić znaczne ilości energii. Oprócz tego jest znacznie bezpieczniejsze, co odgrywa dużą rolę tam, gdzie tradycyjne żarówki są szczególnie narażone na stłuczenia. Oprócz tego większość energii elektrycznej jest zamienia nie na ciepło, lecz na światło, co pozwala uniknąć ciemnych plam na ścianach i sufitach, ma to również duże znaczenie w miejscach, gdzie konieczne jest dobre oświetlenie przy zachowaniu niskiej temperatury.

Podsumowując, oświetlenie LED stało się poważną konkurencją dla dotychczasowych metod oświetlenia, a oprócz kosztów samych żarówek, góruje nad nimi w każdym aspekcie. Warto więc rozważyć ich montaż zarówno w domu, jak i w miejscach pracy.

Oświetlenie LED znajdziesz na stronie sklepu internetowego: https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html

Przyłącza energetyczne

0
Przyłącza energetyczne

Pracując w branży budowlanej, bardzo często miałem do czynienia z różnego rodzaju pracami w różnych miejscach i o różnym charakterze. W tej pracy tak to właśnie wygląda, że gdy się w niej zatrudniamy, to słyszymy od szefa, iż będziemy wykonywać tylko wybrane zajęcia, okazuje się jednak po czasie, że jest zupełnie inaczej i że zajmujemy się tak naprawdę wszystkim, oraz bierzemy zlecenia, które wpadną nam w ręce. Dzięki temu pracując kilka lat w jednej z takich firm, nauczyłem się bardzo wiele przydatnych każdemu mężczyźnie kwestii, które to wykorzystuje w życiu prywatnym do dziś.

Przyłącza energetyczne kablowe i napowietrzne, to jedna z rzeczy, które mieliśmy okazję robić, lub pracować w otoczeniu osób, które takie prace wykonywały. Robiliśmy także przyłącza wody i gazu, a więc tak naprawdę zajmowaliśmy się wszystkim po trochu. Nie była to łatwa praca szczególnie wtedy, gdy padał mocny deszcz, a my musieliśmy stać w wielkim dołku i kopał rów, tak by dokopać się do miejsca, w którym był kabel, lub rura od kanalizacji. Nie było to żadnym problemem, gdy do swojej dyspozycji mieliśmy Pana z koparką. Wtedy on wykonywał prawie całą pracę za nas a my tylko w okolicach samej rury i kabla poprawialiśmy miejsce łopatą, tak by on nic nie uszkodził. Praca ta jak już wyżej napisałem nie należała do łatwych i była z tych, po których wracało się do domu brudnym jak po wojnie, lecz była dobrze płatna i był tam całkiem fajny klimat. Było to też bardzo odpowiedzialne zajęcie i pamiętam, że raz musieliśmy zapłacić dość dużą karę, gdy robiliśmy podczas przyłącza mały przewiert i trafiliśmy w kabel z prądem. Mieliśmy na szczęście dużo farta, że nic nam się nie stało i poza karą finansową od panów z urzędu miasta, udało się ujść z życiem. Praca przy przyłączach nie należy więc do prostych zajęć i powinny ją wykonywać osoby, które mają o niej sporo pojęcia, by innym ludziom nie zagrażało żadne niebezpieczeństwo, oraz nie stało się nic nam samym, gdyż jak wiemy zdrowie jest najważniejsze i musimy o nie dbać.

Przyłącza energetyczne i napowietrzne znajdziesz na https://www.elektrospark.pl/oferta/uslugi-elektryczne/przylacza-energetyczne-kablowe-i-napowietrzne

Plusy kominków gazowych

0
Plusy kominków gazowych

Kominki gazowe cechują się przede wszystkim wygodą ich użytkowania połączonym z zachowaniem luksusowego wyglądu. Tego typu kominki są niezwykle proste w obsłudze – aktywowanie ich nie wymaga tak męczących czynności jak rozpalanie na samym początku, dokładanie drewna już nieco później, gdy płomień zaczyna przygasać, czy usuwanie pozostałego popiołu tuż po. Z tego też względu nie wymagają oczyszczania tak jak standardowe kominki; żeby uruchomić kominki gazowe nie trzeba w żaden sposób się przygotowywać. Jedyne, co trzeba zrobić, to włączyć kominek z wkładem na gaz przy pomocy zapalniczki i gotowe! Żadnych zbędnych ruchów, które tylko zabierają nam czas, który mógłby być poświęcony na milion innych, zapewne dużo przyjemniejszych, rzeczy. Już nigdy nie dasz się zaskoczyć niezapowiedzianym gościom. Łatwość, z jaką włącza się tego typu kominek, sprawia, że zaimponowanie swoim znajomym może być zaskakująco proste! Nie istnieje również ryzyko, że coś może nie zadziałać, a drewno akurat nie będzie się chciało rozpalić w momencie, gdy tego wymaga aktualna sytuacja.

Kolejnym niezmiernie ważnym plusem jest to, że kominek gazowy umożliwia regulację płomienia oraz jego mocy – to zależy wyłącznie od ciebie, czy ogień powstający w kominku będzie okazały, czy niewielki, gdy aura pogodowa nie jest aż tak niekorzystna.

Fakt, że kominki gazowe nie wymagają czyszczenia, sprawia, że tuż po wyłączeniu jest gotowe do ponownego użycia.

Kolejną bardzo ważną rzeczą jest to, że kominki gazowe są ekologiczne. Dzięki ograniczeniu emisji CO2 podczas użytkowania kominka nie powstaje sadza, popiół ani siarka. Kominki gazowe są bezpieczniejsze dla środowiska naturalnego niż tradycyjne kominki, więc każda osoba, dla której istotna jest natura, powinna rozważyć zakup kominka z wkładem gazowym, a nie tego standardowego, który wytwarza szkodliwy dym. Ponadto kominki często zawierają system, który zapewnia bezpieczeństwo poprzez odcinanie dopływu gazu, gdy zdarzy się awaria. Kominek jest wówczas wyłączany.

Cechy dobrego hydraulika

0
Cechy dobrego hydraulika

Gdy w naszym domu czy mieszkaniu dojdzie do awarii systemu hydraulicznego, zazwyczaj nawet nie myślimy o tym, by samodzielnie zająć się jego naprawą. Boimy się czegokolwiek dotknąć, by przypadkiem nie pogorszyć sytuacji, dlatego od razu próbujemy dodzwonić się na pogotowie hydrauliczne. Jest to słuszna droga, jednakże ważny jest także wybór odpowiedniego hydraulika. Zobaczmy, jakimi cechami powinien wykazywać się ten, który zawsze ze wszystkim spokojnie sobie poradzi.

Dobry hydraulik przede wszystkim interesuje się swoją branżą zawodową. Nie osiada na laurach i nie myśli, że jest alfą i omegą, skoro uzyskał swój tytuł w renomowanej szkole i odbył kilka ważnych szkoleń. Wszelkie dziedziny zawodowe bezustannie się przecież zmieniają. Informacje, które były przekazywane w szkołach dla hydraulików jeszcze kilka lat temu, dziś już są nieaktualne i ulegają sporym zmianom. Dobrzy specjaliści zdają sobie z tego sprawę i dlatego są na bieżąco z najnowszymi odkryciami i technologiami. Bezustannie się doszkalają i uczęszczają na kolejne kursy, odkrywając nowe typu usterek i ucząc się, jak należy je naprawiać. Dobry hydraulik w Warszawie powinien mieć też swoje spore grono zadowolonych z jego usług klientów. Dobre referencje czy pozytywne komentarze bądź wysokie oceny – to wszystko świadczy o wysokiej popularności specjalisty, która z czegoś musi wynikać. Klienci szybko przekazują sobie informacje na temat najlepszych fachowców, dlatego gdy hydraulik jest naprawdę dobry, nie musi się nawet samodzielnie reklamować. Można o nim usłyszeć od swoich znajomych czy kolegów z pracy, od razu otrzymując do niego numer kontaktowy.

Naturalnie każdy powinien pamiętać też o tym, że za jakościowe i profesjonalne usługi hydrauliczne w Warszawie czasem trzeba trochę więcej zapłacić. Najlepsi specjaliści potrafią wysoko się cenić. Wiedzą, że od ich pracy często zależy jakość życia domowników, dlatego mogą sobie pozwolić na zawyżanie cen usług. Lepiej czasem zapłacić większą kwotę, aniżeli nawiązać współpracę z kiepskim fachowcem.

Projekt wykończenia mieszkania pod klucz

0
Projekt wykończenia mieszkania pod klucz

Wykańczanie mieszkania lub domu, dopasowanie poszczególnych elementów tak, aby odzwierciedlały nasz charakter i osobowość może Wziąć się z ogromnym stresem oraz kosztami. Jest to przedsięwzięcie, któremu musimy poświęcić wiele uwagi i czasu. Często jest to okupione dużą ilością nerwów i nieprzewidzianymi kosztami, a czasem nawet naszym zdrowiem.

Brak czasu

Często niedoświadczone w pracach wykończeniowych osoby nie zdają sobie sprawy z ogromu pracy jaki trzeba włożyć w wykończenia nawet niewielkiego mieszkania. Godziny poświęcone na szukanie poszczególnych elementów, które odpowiadałyby naszej wizji wymarzonego wnętrza i mieściły się w naszym budżecie, często są powodem zniechęcania i przyćmiewają naszą radość w nowego domu. Wiele osób poświęca zaoszczędzone dni urlopowe na godziny w sklepach budowlanych oraz długie poszukiwania i konsultacje z firmami wykończeniowymi. Często sytuacje te, okupione ogromnym stresem i nerwami odbijają się na naszym zdrowiu. Jesteśmy zmęczenie i wycieńczeni, często z tego powodu odbiegamy od pierwotnej wizji naszego wymarzonego loku i godzimy się na liczne ustępstwa, aby tylko mieć to wszystko za sobą.

Idealne rozwiązanie

Najlepszym sposobem, aby uniknąć tego typu sytuacji jest skorzystanie z usług profesjonalnej firmy projektowej. Wiele przedsiębiorstw oferuje zróżnicowany zakres usług, dzięki czemu możemy dopasować je do naszych potrzeb i zasobów finansowych. Przykład takiej firmy znajdziemy na http://www.interior-artstudio.pl/oferta/projekt-pod-klucz. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj projekt pod klucz. Jest to oferta skierowana do zabieganych osób, które nie mają czasu na nadzór nad wdrożeniem projektu wnętrza. W ramach tej kompleksowej usługi otrzymamy projekt poprzedzony konsultacjami, który będzie przedstawiał naszą wizję wymarzonego wnętrza oddającego nasz charakter i preferencje. Jednocześnie możemy liczyć na pełen nadzór nad całością prac wykończeniowych. Zaangażowany przez nas projektant skoordynuje zamówienia, odbiór materiałów, ustali kolejność i zamówi prace wykończeniowe. Na koniec rozmieści meble i dekoracje wedle naszych preferencji i zamówi ekipę sprzątającą. Dzięki temu bez nerwów i stresów będziemy mogli rozpocząć nowy etap naszego życia w wymarzonym domu.

Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu jednorodzinnego?

0
Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu jednorodzinnego?

„Kochanie, a może jednak zmienimy coś w tym projekcie? Tu dostawmy ścianę, a tu ją zburzmy. Poza tym… no nie, ten układ, o którym mówiliśmy tydzień temu już mi się nie podoba. Zmieńmy go!” – właśnie tak dość często przebiegają rozmowy i ustalenia związane z tworzeniem indywidualnego projektu budowlanego. Nasze wyobrażenia i pomysły zmieniają się z godziny na godzinę, a finalna wersja projektu nie może powstać. Gotowy projekt domu ogranicza takie dyskusje do niezbędnego minimum. A przecież to nie jedyne jego zalety! Zobacz, dlaczego gotowy projekt domu to dobry pomysł na rozpoczęcie realizacji swoich marzeń o domu jednorodzinnym.

Podłogi laminowane – poznaj ich wady i zalety

0
Podłogi laminowane – poznaj ich wady i zalety

Panele laminowane to jeden z najpopularniejszych sposobów wykończenia podłogi. Są relatywnie tanie i występują w wielu kolorach i wzorach. Nie są jednak pozbawione wad. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat paneli podłogowych!

Jak zabezpieczyć dom z piwnicą przed włamaniem?

0
Jak zabezpieczyć dom z piwnicą przed włamaniem?

Piwnice, podobnie jak poddasze, nie muszą być składzikami, w których przechowuje się wszystkie rzeczy, które kiedyś mogą się przydać. Coraz częściej tego typu pomieszczenia pełnią role użytkowe. Warto więc zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie.

Sklep elektryczny – zakupy w internecie czy stacjonarnie?

0
sklep elektryczny

Jeśli chodzi o sklep elektryczny, najczęściej kupujemy w nim w sposób tradycyjny, czyli stacjonarny. Wielu z nas preferuje bowiem sprawdzenie interesującego nas produktu przed jego zakupem. Ale czy zastanawialiśmy się nad tym, że istnieje także internetowy sklep elektryczny? Byłaby to dobra opcja dla tych z nas, którzy w codziennym życiowym pędzie, codziennych obowiązkach w pracy, oraz w domu, zwyczajnie nie mają czasu na to, aby biegać po sklepach, stać w korkach oraz kolejkach, a jednocześnie chcą kupić sobie coś z tego sklepu.

Bywa też i tak, że czasami z powodu niedostępności interesującego nas produktu w zwykłym sklepie elektrycznym, jednym miejscem do zakupu rzeczy, która nas interesuje, jest sklep elektryczny online. Trzeba tylko odwiedzić jedną z odpowiednich stron internetowych, na przykład https://sklep.elektrospark.pl/, założyć sobie tam konto i dokonać zakupu tego, co nas interesuje. Warto wiedzieć też o tym, że wymieniony przed chwilą sklep jest tylko jednym z przykładów wielu takich sklepów w całej Polsce, oraz jest wiele innych stron www, będących internetowymi sklepami elektrycznymi. Ich mnogość pozwala nam bowiem na sprawdzenie cen tego, co chcemy kupić w zależności od asortymentu sklepu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie oszacować, jaka część naszego budżetu będzie musiała zostać przeznaczona na zakupy.

Jak widać, sposobów zakupów jest dużo i każdy z nas może podjąć decyzję odnośnie tego, w jaki sposób wejdzie w posiadanie którego z produktów, dostępnych w sprzedaży. Z drugiej zaś strony trzeba wiedzieć, że nie wszystko w życiu da się przewidzieć, a więc nie zawsze wszystko potoczy się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co za tym idzie, być może zmusi nas to do podjęcia zupełnie innych decyzji. Niemniej jednak, jeśli będzie nam na czymś zależało, to będziemy mogli dokonać zakupu tego, czym jesteśmy zainteresowani. Jeśli nie uda się to tradycyjnie, możemy skorzystać z sieci, a jeżeli nie uda się to w sieci, możemy iść do tradycyjnego sklepu elektrycznego.

Polskie płytki ceramiczne podbijają zagraniczne rynki

0
polskie płytki ceramiczne

Na początku tego roku magazyn Forbes zaprezentował artykuł głoszący, że polskie płytki ceramiczne podbijają rozmaite rynki na świecie – okazuje się, że kraj nad Wisłą jest w tym momencie trzecim na świecie producentem ceramicznych płytek.

Płytki ceramiczne z Polski, takie jak na przykład płytki dostępne w popularnym sklepie www.interio.lublin.pl, wyróżniają się przede wszystkim niezwykłą precyzją i jakością w wypiekaniu. Polskie płytki są wytwarzane przede wszystkim z gliny i pasku, odpowiednio formowane i wypiekane w temperaturze sięgającej 12000 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że przy tak starannym wykonaniu polskie płytki zbierają certyfikaty jakości na całym świecie. Niektóre fabryki w Polsce eksportują płytki na ponad trzydzieści krajów w Europie i na świecie!

Oprócz jakości materiału i wykonania, płytki ceramiczne z Polski zachwycają także niezwykłym designem, za który produkujące je przedsiębiorstwa zbierają zachwyty i nagrody na całym świecie.
Dlatego kiedy sami decydujemy się na budowę czy remont domu, przy zastanawianiu się nad wystrojem łazienki czy kuchni warto zwrócić uwagę na lokalny rynek. Płytki ceramiczne produkcji polskich przedsiębiorców będą miały wspaniałą jakość, a ze względu na prawie żadne koszty transportu, często będą miały również konkurencyjną cenę. Ponieważ płytki ceramiczne są jednym z najbardziej praktycznych i podstawowych elementów wystroju wnętrza, przy podjęciu jakiejkolwiek decyzji należy przede wszystkim kierować się własny gustem, oraz oczywiście względami praktycznymi. W ostatnich latach modne są jasne i przestronne wnętrza, które można dodatkowo powiększyć optycznie właśnie za pomocą jasnych, lśniących płytek, najlepiej w chłodnych kolorach. Oczywiście należy pamiętać i zwrócić też uwagę na zalecane metody czyszczenia i konserwacji naszych płytek – mimo że zdecydowana większość płytek dostępnych na rynku jest łatwa i niewymagająca wiele w czyszczeniu, a także odporna na uszkodzenia, ich czyszczenie zwykłymi detergentami nie powinno stanowić problemu. Warto jednak zwrócić na to uwagę przy wyborze płytki.