wtorek, styczeń 18, 2022

Czy wiesz, że możesz samodzielnie skonfigurować swoje drzwi do mieszkania?

0
drzwi

Drzwi wejściowe to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania. To one bowiem gwarantują nam osłonę przed światem zewnętrznym oraz chronią pomieszczenia przed utratą ciepła. Poza kwestiami technicznymi ważny jest także wygląd drzwi. Jeśli zależy Ci na tym, aby optymalnie dobrać skrzydło do swoich oczekiwań, skorzystaj z konfiguratora drzwi. Co ciekawe, możesz porównać wybrany model do wykonanego przez siebie zdjęcia klatki schodowej.

Wybierz model i rodzaj swoich wymarzonych drzwi do mieszkania

Takie rozwiązanie daje polski producent drzwi Martom. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcie wejścia do mieszkania i wrzucić je do konfiguratora. Poza tym sprzedawca pozwala na stworzenie drzwi, które spełniają dość indywidualne oczekiwania. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i nikt nie powinien mieć z tym problemu.

W pierwszej kolejności należy wskazać, które drzwi zewnętrzne klatkowe najbardziej nam się podobają. Do wyboru jest imponująca liczba modeli, w tym drzwi gładkie oraz drzwi ze zdobieniami. Kolejną zasadniczą kwestią jest wskazanie sposobu otwierania drzwi. Czy mają się otwierać na zewnątrz, czy do wewnątrz oraz w jakim kierunku (na prawo czy na lewo). Warto dokładnie przyjrzeć się rysunkom, które eliminują ryzyko pomyłki. W budynkach wielorodzinnych zazwyczaj montuje się drzwi otwierane do wewnątrz.

Wybierz kolor swoich wymarzonych drzwi do mieszkania

Kolejną sprawą jest wskazanie koloru drzwi. Co ciekawe na stronie internetowej Martomdrzwi.pl można zamówić egzemplarze, które posiadają różne kolory od wewnątrz i od zewnątrz. Dzięki temu możemy dopasować kolor drzwi zarówno do aranżacji własnego mieszkania, jak i koloru ścian klatki schodowej oraz wymagań wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

W grę wchodzi naprawdę imponująca paleta odcieni pokrycia drzwi. W opcji jest kilka odcieni szarości, bieli oraz brązów. Drzwi mogą mieć także strukturę drewna.

Wybierz standard zabezpieczeń

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wybór standardu zabezpieczeń. Sprzedawca przygotował materiały informacyjne, które pozwolą na dokonanie najlepszego wyboru. Chodzi tutaj zarówno o klasę antywłamaniową, zakres utraty ciepła, jak również poziom wyciszenia drzwi. Warto podkreślić, że drzwi Martom łączą w sobie bardzo dobre parametry z ekonomiczną ceną.

Dla przykładu najbardziej podstawowa klasa zabezpieczeń pozwala na uzyskanie wyciszenia na poziomie 30 dB, a ich współczynnik utraty ciepła wynosi 1,2 W/m2K. Solidna konstrukcja stanowi dobrą barierę przed próbami wyważenia oraz kopnięciami. Drzwi w wyższych standardach gwarantują jeszcze lepsze wyniki związane z ochroną przed hałasem, pożarem czy włamaniem.

Wybierz rodzaj ościeżnicy, wzór klamki i akcesoria dodatkowe

W końcowym etapie konfiguracji należy skupić się na wyborze ościeżnicy oraz klamek. Do wyboru są ościeżnice asymetryczne, narożne lub symetryczne. Istotną rolę, szczególnie jeśli chodzi o wygląd drzwi, odgrywają także klamki. W opcji jest wiele wariantów produktów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Konfigurator pozwala także dobrać do drzwi dodatkowe akcesoria. Należą do nich: elektrozaczep, wizjer tradycyjny, wizjer cyfrowy, samozamykacz, okapnik, listwa odbojnikowa, preparat do czyszczenia i konserwacji stali nierdzewnej. Oczywiście, jeśli nie zależy nam na takich rozwiązaniach, możemy po prostu z nich zrezygnować. Ostatnim punktem konfiguracji jest wizualizacja wybranych drzwi na tle wykonanego przez siebie zdjęcia pomieszczenia, w którym mają być zamontowane.

Ekogroszek, czyli zielone paliwo przyszłości – kilka porad w sprawie użytkowania

0
Ekogroszek

Ekogroszek zawojował nasz kraj, coraz więcej osób decyduje się na stosowanie go jako podstawowego paliwa w wytwarzaniu energii cieplnej. Pod tym względem, ekogroszek sprawdza się idealnie. Jest wysoce energetyczny, zawartość substancji szkodliwych jest wyjątkowo niska, a ponadto – jest stosunkowo tani. Nie można też zapomnieć, że ekogroszek jest łatwy w użytkowaniu, a jego spalanie przebiega w znacznym stopniu automatycznie. Poniżej udzielamy kilku porad dedykowanych dla użytkowników tego zielonego paliwa. Dowiesz się jak używać ekogroszku, jakie oferuje możliwości grzewcze oraz dlaczego warto się na niego zdecydować.

W czym i jak spalać ekogroszek? 

Ekogroszek to paliwo przeznaczone do wykorzystania w specjalnych kotłach, dedykowanych do spalania paliw stałych. Wielu użytkowników ekogroszku korzysta z kotłów wyposażonych w automatyczny podajnik – tłokowy lub ślimakowy (nazywany też retortowym). Jest to duże ułatwienie z perspektywy osób odpowiedzialnych za działanie kotłowni. Przede wszystkim – kotły takie pracują w dużym zakresie automatycznie, bez potrzeby Twojego nadzoru lub udziału. Głównym zadaniem, jakie Cię czeka, będzie napełnianie zbiornika na ekogroszek oraz usuwanie nadmiaru powstającego popiołu. Kocioł natomiast sam dobierze odpowiednią ilość paliwa oraz przetransportuje je do wnętrza paleniska. 

By maksymalnie obniżyć koszty ogrzewania domu, warto wybrać nie tylko dobrej jakości ekogroszek, ale również kocioł o odpowiedniej mocy. Ustalenie wartości tego parametru zależy w dużym stopniu od rozmiaru budynku, który będzie ogrzewał oraz od Twoich oczekiwań w zakresie ilości wyprodukowanego ciepła. Odmienną temperaturę uzyskuje się podczas ogrzewania domu mieszkalnego, odmienną w ogrzewaniu szpitala lub szkoły. Ponadto, ważne jest, czy kocioł będzie wytwarzał ciepło wyłącznie do instalacji grzewczej, czy także będzie podgrzewał wodę użytkową. 

Gdzie i jak kupować ekogroszek? 

Dla osób pragnących kupić ekogroszek sklep internetowy SamBudRol przygotował rozbudowaną ofertę, składającą się z kilku odmian tego paliwa. Znajdziesz ekogroszek dedykowany dla osób o rozmaitym zapotrzebowaniu na ciepło, a także przeznaczony do ogrzewania zarówno pomieszczeń mieszkalnych jak i przemysłowych. Wybierając konkretny typ ekogroszku, warto kierować się w pierwszej kolejności jego siła opałową, która jest wyrażona w Mj/kg paliwa. Przeciętnej jakości ekogroszek powinien mieć moc opałową na poziomie 24-26 Mj. Paliwa wysokiej klasy, przeznaczone dla najbardziej ciepłolubnych odbiorców, mogą mieć moc opałową dochodzącą do 30 Mj na kilogram paliwa. 

Kolejną ważną sprawą jest zawartość wilgoci oraz procentowy udział siarki. Oba parametry powinny być jak najniższe – zarówno wilgoć jak i siarka negatywnie wpływają na jakość paliwa. Przeciętnej jakości ekogroszek może być wilgotny na poziomie od 6 do nawet 12 procent. Wysokiej klasy paliwa mają obniżony poziom wilgoci, który nie przekracza 10 procent, a często jest nawet dużo niższy.

Procentowy udział siarki w poszczególnych dostępnych ekogroszkach również może się różnić, zawsze jednak powinien wynosić mniej niż 1 procent. Jeśli parametr ten jest wyższy, być może masz do czynienia nie z prawdziwym ekogroszkiem, ale z jego podrabianym odpowiednikiem. Niestety, niektórzy nieuczciwi dostawcy paliw opałowych mieszają ekogroszek ze zwykłym miałem węglowym, w rezultacie zwiększając procentowy udział siarki.

Drewno w twoim salonie. Dlaczego będzie dobrym pomysłem?

0
Drewno w twoim salonie. Dlaczego będzie dobrym pomysłem

Drewno jest materiałem, po który sięgaliśmy od lat. Choć na krótko zostało zastąpione przez inne materiały wykorzystywane w domowym wzornictwie, obecnie wróciło do wielu domów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ oferuje szereg zalet, jakich nie mogą dać nam inne materiały. Dlatego też rekomendujemy wykorzystanie go w salonie, który jest szczególnie często użytkowaną częścią domu.

Salon, który przetrwa długie lata

Na początek warto zauważyć, że salon to miejsce, które służy wielu celom. Spotykają się w nim całe rodziny podczas niedzielnego popołudnia, tam często bawią się dzieci, a dorośli spędzają długie, leniwe wieczory przed telewizorem. Nie brakuje też okazji do większych spotkań, które właśnie tam będą się odbywały – czy to podczas rodzinnych uroczystości, jak na przykład urodziny, czy też w trakcie zabawy ze znajomymi, na przykład z okazji Sylwestra i Nowego Roku.

Ze względu na częste wykorzystanie, salon powinien spełniać szereg warunków. Pomimo że najbardziej istotny będzie jego wygląd, który przełoży się na chęć przebywania w tym miejscu oraz na samopoczucie mieszkańców, warto także zwrócić uwagę na inne cechy wyposażenia. Przede wszystkim musi być wytrzymałe, dzięki czemu zniesie wszelkiego rodzaju obciążenia i nawet najbardziej intensywne użytkowanie. Meble z litego drewna idealnie spełniają tę cechę, ponieważ są niezwykle wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia. Dobrze znoszą drobne urazy mechaniczne czy rozlane napoje, nie rysują się zbyt łatwo i nie zmieniają pod wpływem czasu.

Elegancja i unikatowy styl

Kolejną cechą każdego salonu jest jego elegancki, niepowtarzalny wygląd. Praktycznie każdy z nas ma swój własny gust, do którego stara się dopasować wszystkie meble i drobne dodatki. Drewniane meble łatwo jest dopasować do wielu stylizacji, ponieważ odznaczają się uniwersalnością i niezwykłym czarem. Można znaleźć je zarówno w nowoczesnych kompozycjach, jak i w salonach retro. Świetnie sprawdzą się także w pomieszczeniach wyposażonych w egzotyczne dodatki, gdzie mogą pięknie podkreślić wyraziste barwy oraz dodać orientalnego czaru w pokoju.

Elegancja i wyjątkowość mebli drewnianych wynika także z faktu, iż każdy z nich posiada niepowtarzalną fakturę. Dwie deski nigdy nie są identyczne, dlatego i meble, nawet łudząco podobne do siebie, różnią się drobnymi szczegółami. To twoja szansa na to, aby w swoim salonie stworzyć przykuwającą oko kolekcję.

Funkcjonalność

Ostatnią zaletą mebli do salonu z litego drewna jest funkcjonalność. Są przygotowywane w taki sposób, aby nie tylko wspaniale się prezentowały, ale też pomagały w uporządkowaniu przedmiotów, które muszą znaleźć się w salonie.

Przykładem może być stolik kawowy Florian ze strony table4u.pl, który posiada wygodne szuflady. Dzięki temu nie tylko posłuży do postawienia filiżanki kawy czy słodyczy podczas spotkania z bliskimi, ale też przyda się do schowania drobnych, podręcznych akcesoriów czy nawet czytanej aktualnie książki.

Fotowoltaika dla firmy we Wrocławiu – dlaczego to najlepszy moment na taką inwestycję?

0
panele fotowoltaiczne

Już nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa poważnie zastanawiają się nad zainwestowaniem we własną instalację fotowoltaiczną. I słusznie, ponieważ okazuje się, że to właśnie firmy mogą odnieść największe korzyści z tytułu posiadania paneli PV. System fotowoltaiczny jest bezsprzecznie najlepszym sposobem na to, aby znacząco obniżyć koszty stałe funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwłaszcza w obliczu drożejącej energii. Jeśli rozważasz zainwestowanie w fotowoltaikę dla firmy we Wrocławiu, to z pełnym przekonaniem możemy napisać: lepszego momentu może już nie być. Dlaczego? Sprawdź te argumenty.

Czekają nas wysokie podwyżki cen energii

Pytanie nie brzmi już: czy, ale o ile wzrosną nam rachunki za prąd w 2022 roku. W przypadku gospodarstw domowych podwyżki sięgną kilkunastu procent i to tylko dlatego, że większe obciążenia zostaną przerzucone na przedsiębiorstwa. To właśnie firmy, znów, zapłacą zdecydowanie więcej.

W szczególnie trudnym położeniu znajdą się więc przedsiębiorstwa energochłonne, czyli np. zakłady produkcyjne. Drastyczne podwyżki będą mieć bezpośrednie przełożenie na koszty funkcjonowania biznesu oraz spadek konkurencyjności w momencie podnoszenia cen dla konsumentów.

Jest jednak sposób na to, aby w znacznej mierze skompensować podwyżki stawek za energię. Mowa oczywiście o instalacji fotowoltaicznej dla firm. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany system OZE może zredukować firmowe rachunki za prąd nawet o 80-90 proc. W przypadku przedsiębiorstw zużywających duże ilości energii zwrot z inwestycji nastąpi więc w bardzo krótkim czasie – w ciągu nawet mniej niż 5 lat.

Skuteczna ochrona przed blackoutem

Blackout do niedawna był tylko odpowiednikiem „energetycznej czarnej Wołgi”, ale dziś trzeba już przestać traktować to zagrożenie, jako tylko miejską legendę. Blackout jest całkiem realny, co ma związek z niedoborem tradycyjnych nośników energii oraz realizowaniem europejskiej polityki wygaszania elektrowni węglowych – przy niewystarczającym tempie uruchamiania instalacji OZE.

Wizja blackoutu, nawet tylko kilkunastogodzinnego czy kilkudniowego, jest szczególnie niepokojąca dla przedsiębiorców, którzy potrzebują energii dla utrzymania produkcji. Odpowiedzią na te obawy jest własna elektrownia fotowoltaiczna, ale ta typu off-grid, czyli niepodłączona do sieci energetycznej.

Instalacja off-grid pozwala produkować energię wyłącznie na potrzeby własne. Cały pozyskany i magazynowany w specjalnych akumulatorach prąd jest konsumowany wewnątrz przedsiębiorstwa, bez przekazywania nadwyżek do sieci. Dzięki temu firma zyskuje pełną niezależność od działań zakładu energetycznego i może funkcjonować nawet w przypadku wystąpienia całodniowej przerwy w dostawach prądu. Daje to olbrzymi komfort oraz znacząco podnosi bezpieczeństwo przedsiębiorstwa – dobrze dobrana instalacja OZE może zapewnić brak przerw produkcyjnych.

Więcej o korzyściach dla biznesu wynikających z zainwestowania we własną elektrownię fotowoltaiczną możesz przeczytać w artykule na stronie https://sunforyou.pl/fotowoltaika-dla-firmy-wroclaw-dlaczego-biznes-powinien-inwestowac-w-odnawialne-zrodla-energii/.

Komu zlecić wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla firmy?

Najważniejszym kryterium wyboru wykonawcy powinno być jego doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych. Chodzi tutaj o to, że zupełnie inna jest skala zaprojektowania i wykonania instalacji OZE o dużej mocy niż tej na potrzeby budynku jednorodzinnego – a już szczególnie wtedy, gdy mówimy o instalacji off-grid.

Wybierz zatem wykonawcę, który działa na rynku od wielu lat i wręcz specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych dla firm. We Wrocławiu godnym polecenia partnerem jest Sun For You – jedna z najlepiej ocenianych firm oferujących doradztwo, projektowanie i kompleksowe wykonawstwo instalacji OZE w regionie.

Z pełną ofertą Sun For You zapoznasz się na stronie internetowej https://sunforyou.pl/. Z poziomu strony możesz również wygodnie zamówić niezobowiązujący audyt, na podstawie którego otrzymasz konkretną ofertę wykonania instalacji fotowoltaicznej.

Czy warto postawić na okna drewniane?

0
Czy warto postawić na okna drewniane

Zakup nowej stolarki okiennej dla domu to nie lada wyzwanie. Pomimo wielkiej niechęci do tego, aby brać na swoje barki taką odpowiedzialność, trzeba się za to zabrać. Tym bardziej, jeżeli przez stare okna z domu ucieka coraz większa ilość ciepła. Wśród wielu produktów, jakie można znaleźć na rynku, są drewniane okna Lublin. Czy drewniane profile okienne okażą się dobrą inwestycją na długie lata?

Okna nowej generacji

Dlaczego tak wiele osób ma wątpliwości, jeżeli chodzi o okna drewniane? Ponieważ można było zauważyć moment, kiedy wszyscy masowo rezygnowali z tego rodzaju okien na rzecz profili wykonanych z tworzyw sztucznych. A tu nagle można zaobserwować ich wielki powrót. O co więc dokładnie chodzi? O to, że ma się do czynienia z oknami drewnianymi nowej generacji, które przystosowane są m. in. do tego, aby zapewnić maksimum izolacji cieplnej, czy też akustycznej.

Przykładem jest na to oferta znajdująca się na stronie https://www.oknanaleczowska.pl/. Wszystkie detale znajdujące się w oknie są dopracowane z niezwykłą precyzją. Nie ma obaw o jakość, czy też o ich żywotność. W szczególności, że drewniana stolarka okienna zawsze objęta jest gwarancją – niezależnie od producenta, czy też sprzedawcy.

Bezpieczne okna wykonane z drewna

Aby podnieść trwałość okien drewnianych, stosowana jest w nich nakładka aluminiowa. Z kolei, pomiędzy drewnem a aluminium znajduje się pianka polistyrenowa. To ona sprawia, że obydwa materiały stają się bardziej odporne na wilgoć, a także na inne warunki atmosferyczne. Mówi się okna drewniane, ale najczęściej jest to zestawienie tych dwóch materiałów. Aluminium jest bowiem taką bazą, która powoduje niwelowanie wad samego drewna. Tak, można pomyśleć o tym, aby zakupić samodzielne okna aluminiowe, ale ich cena mocno przewyższa samo drewno.

Poza tym konsumenci lubią otaczać się naturalnymi materiałami dookoła siebie. Również, jeżeli chodzi o stolarkę okienną, która świetnie współgra z elewacją najróżniejszych budynków, jakie powstają.

Maszyna do szycia dla początkujących – kilka porad przed zakupem

0
Maszyna do szycia dla początkujących

Kupno pierwszej maszyny do szycia to poważna sprawa. Co prawda, niemal każdy amator lub amatorka szycia prędzej czy później stanie przed takim zadaniem. Wówczas, warto sięgnąć w pierwszej kolejności po maszyny dedykowane właśnie dla osób początkujących, które dopiero stawiają pierwsze kroki w tej materii. Poniżej udzielamy porad skierowanych do osób planujących taki zakup. Dowiesz się jakie maszyny są dedykowane dla osób początkujących, w co powinna być wyposażona dobrej jakości maszyna do szycia oraz na podstawie jakich kryteriów warto dokonać zakupu.

Maszyna od podstaw dla początkujących

Osoby rozpoczynające swoją przygodę z szyciem szukają zazwyczaj maszyn o dość prostej konstrukcji, wyposażonych w podstawowe funkcje i akcesoria oraz stosunkowo tanich. Warto od razu zaznaczyć, że oferta dostępnych maszyn do szycia jest bardzo zróżnicowana i znajdziesz w niej produkty o wartości zarówno 500, jak i 5000 złotych. Różnica pomiędzy konstrukcją poszczególnych modeli, oferowanymi przez nie możliwościami oraz standardem pracy jest również bardzo duża.

Dlatego zakupy warto rozpocząć od ustalenia podstawowej sprawy – do wykonywania jakich czynności dana maszyna będzie Ci potrzebna? Czy będziesz na niej wykonywać proste przeróbki, obszycia poszew i prześcieradeł, lub inne podstawowe zadania? Czy też zamierzasz rozwijać się dalej w oparciu o własną maszynę do szycia – poszerzać repertuar swoich umiejętności oraz coraz sprawniej i szybciej wykonywać skomplikowane prace?

Najważniejsze i podstawowe kryteria doboru maszyny

Osoby początkujące powinny kierować się zgoła odmiennymi kryteriami niż zaawansowani użytkownicy maszyn do szycia. Przede wszystkim – nie ma potrzeby przepłacać i sięgać po urządzenia z dodatkowymi, profesjonalnymi funkcjami. O wiele lepiej będzie sięgnąć po prostą maszynę mechaniczną lub komputerową. Na co warto zwrócić uwagę?

Na ilość ściegów. W maszynach dla osób początkujących, nie powinno być ich zbyt wiele. Najważniejsze to ścieg prosty oraz do obrzucania. Przydają się również ściegi elastyczne i osobny ścieg do dzianin. Niektóre maszyny pozwalają na regulację szerokości i gęstości ściegu. Warto sięgać po maszyny o skokowej regulacji, które są tańsze oraz mniej wymagające. Do takich należy maszyna do szycia Janome, dostępna w rozmaitych wersjach dedykowanych dla różnych grup odbiorców.

Regulacja położenia igły to również ważna sprawa. Podstawowa regulacja obejmuje zakres od środka stopki do lewej. W niektórych urządzeniach znajdziesz możliwość płynnej regulacji położenia igły, co może przydać się w czasie rozmaitych prac.

Osoby początkujące powinny też zwrócić uwagę na obecność kilku dodatkowych funkcji. Najważniejszą jest nawlekacz igły oraz wmontowany w obudowę nożyk do obcinania nici. Płytka ściegowa z prostą podziałką pomoże Ci na szycie proste i równomierne. Ważna jest też regulacja stopnia docisku stopki.

W niektórych modelach znajdziesz także opcję regulacji prędkości szycia oraz funkcję pozycjonowania igły. Ta ostatnia gwarantuje, że niezależnie w jakim momencie przerwiesz prace, maszyna dobije igłę ku dołowi lub górze, pozostawiając ją powyżej płytki ściegowej.

Jak poradzić sobie w pierwszych miesiącach za granicą?

0
Jak poradzić sobie w pierwszych miesiącach za granicą

Choć nie jest to żadna reguła, to z pewnością da się zauważyć, że za granicę przeprowadzają się w większości osoby młode, które szukają lepszych perspektyw, zarówno pod względem pracy zarobkowej, jak i samego komfortu życia. Mimo że spora część z nich odpowiednio szybko rozgląda się za zatrudnieniem, żeby faktycznie mieć „do czego” pojechać, to jednak wciąż nie brakuje śmiałków, którzy po prostu rzucają się na głęboką wodę. Wbrew pozorem w ten sposób również można rozpocząć nowy rozdział za granicą, warto jednak pamiętać o kilku kwestiach.

Jak się utrzymać w obcym kraju?

Jeżeli nie planujemy przeprowadzki do innego państwa ze względu na to, że otrzymaliśmy ofertę korzystnej pracy, tylko zamierzamy już na miejscu rozglądać się za zatrudnieniem, to warto wiedzieć, że początki mogą być naprawdę trudne. Dlatego też doradza się, by przed faktycznymi przenosinami zgromadzić odpowiednią ilość oszczędności. Powinna nam ona pozwolić na co najmniej 2-3 miesiące w miarę spokojnego życia, zanim rzeczywiście staniemy na nogi i będziemy już w stanie na bieżąco opłacać rachunki.

Konieczna jest tutaj oczywiście znajomość waluty i skrupulatne przeliczenie tego, ile możemy potrzebować w pierwszych tygodniach, biorąc pod uwagę ceny wynajmu, paliwa, żywności itd. Suma, jaką powinniśmy posiadać, powinna wystarczyć na minimum 2 miesiące, i to odliczając koszty związane z podróżą czy transportem rzeczy (to zadanie warto powierzyć profesjonalnej firmie, takiej jak Fortis Przeprowadzki: https://fortis-przeprowadzki.pl/przeprowadzki/miedzynarodowe). Warto też pamiętać o jednej istotnej kwestii: zawsze, ale to zawsze należy mieć odłożoną kwotę na bilet powrotny. Nigdy nie wiemy, jakie mogą nas spotkać okoliczności, a te bywają naprawdę nieprzewidywalne. Koniecznie powinniśmy zatem zabezpieczyć się na każdą ewentualność, dlatego chociażby pobieżne sprawdzenie rynku pracy przed wyjazdem może się okazać niezwykle pomocne.

Jak odnaleźć się w zupełnie innym środowisku?

To zadanie, wbrew pozorom, może być trudniejsze niż kwestie formalne czy finansowe. Wszystko dlatego, że wielu z nas ma tendencję do idealizowania miejsca, w którym nigdy wcześniej nie byliśmy lub gdzie zatrzymaliśmy się jedynie na krótki czas i spędziliśmy tam przyjemne chwile. W rzeczywistości może się okazać, że przeżyjemy szok kulturowy i nie będziemy mogli się odnaleźć w zupełnie innych obyczajach. Jak się przed tym uchronić?

Przede wszystkim dobrze jest zadbać o to, by zapoznać się z nowym środowiskiem jeszcze na odległość. Dowiedzmy się jak najwięcej o kulturze kraju, do którego się wybieramy. Możemy chociażby zrobić sobie jakieś notatki czy zaznaczyć na mapce, jakie miejsca warto odwiedzić. Oprócz tego koniecznie należy postarać się o to, by podszlifować swoje umiejętności językowe. Może się okazać, że znajomość angielskiego nie wystarczy i warto będzie nauczyć się chociażby kilkunastu zwrotów w ojczystym języku mieszkańców danego państwa.

Wskazówka: dobrze jest być otwartym na znajomości. Chociaż poznawanie nowych ludzi, szczególnie mówiących w innym języku i wychowanych w zupełnie innym środowisku, może się wydawać przerażające, to jednak znajomości mogą okazać się bardzo przydatne. Jeśli nawiążemy kontakt z zaledwie paroma osobami, to znacznie łatwiej będzie nam się poruszać po nowym miejscu, a co więcej, w przyszłości będziemy zapewne mogli liczyć na pomoc z ich strony, gdyby się okazało, że pozornie wymarzona praca to niewypał i ponownie musimy szukać kolejnej.

Płytki gresowe – na ścianę i podłogę. Kilka porad zakupowych

0
Płytki gresowe

Gresem nazywa się mieszankę kilku składników: glinu, skalenia, piasku kwarcowego, talku oraz innych składników. W poszczególnych gresach proporcje składników mogą się różnić, w rezultacie – wytwarzane z nich płytki prezentują rozmaite odcienie kolorystyczne. Dostępne są także gresy w różnym stopniu oszlifowane oraz chropowate, przeznaczone do pomieszczeń mieszkalnych, przemysłowych, publicznych. Poniżej podpowiadamy jak wybrać płytki gresowe do aranżacji domu i mieszkania, podpowiemy na jakie cechy i parametry zwrócić uwagę oraz na jakie płytki gresowe warto się zdecydować. 

Płytki gresowe – odporność na ścieranie i rodzaj powierzchni 

Płytki gresowe posiadają dość jednolitą strukturę, uzyskiwaną w trakcie intensywnego prasowania pod wysokim ciśnieniem i temperaturą. W rezultacie powstały produkt jest twardy i odporny na oddziaływania mechaniczne i ucisk sił fizycznych. Gres jest też nisko nasiąkliwy i często także odporny na mróz. Wśród płytek gresowych znajdziesz zarówno te przeznaczone do stosowania na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. 

Wybierając płytki gresowe, warto zwrócić uwagę między innymi na rodzaj powierzchni, którą zostały pokryte. Znajdziesz gresy techniczne oraz szkliwione, różniące się między innymi poziomem wytrzymałości. Oczywiście, gres szkliwiony przeznaczony jest do układania na powierzchni ścian. Warstwa szkliwa wywołuje przyjemny wizualnie efekt pogłębionego połysku, jednak nie jest zbyt odporna na uszkodzenia. Łatwo się ściera i matowieje, tracąc w rezultacie wyjściowe walory estetyczne. 

O wiele lepiej pokrywać nimi ściany, a w trakcie mycia stosować miękką gąbkę.  Podobnie wypada gres porcelanowy, wywołujący cudowny efekt, jednak niezbyt odporny na plamy oraz wymaga impregnacji. 

Gresy techniczne tworzą rozbudowaną grupę produktów, które można stosować na ścianach jak i podłodze. Wyróżnić można 3 kategorie stresów, w zależności od rodzaju wykończenia: naturalne, polerowane i antypoślizgowe. 

Płytki gresowe do Twoich pomieszczeń – jak wybierać, by trafić? 

Do pomieszczeń użytkowanych w dużym stopniu – takich jak korytarz, przedsionek, klatka schodowa – można wybierać gres matowy o jednolitej, uniwersalnej strukturze. Gresy matowe nadają się także do wykańczania miejsc wystawionych na zewnątrz – balkonów, werand, tarasów. 

Do salonu, jadalni i kuchni lepiej wybrać gres polerowany. Jego naturalny wygląd świetnie koresponduje z różnorodnymi stylami aranżacyjnymi. Wśród uniwersalnych gersów, warto polecić płytki Nowa Gala, polskiego producenta i wytwórcy. Są to płytki o unikatowej powierzchni, przyjemne dla oka, tworzące domową, ciepłą atmosferę.

Płytki polerowane nadają się także do stosowania na korytarzach, schodach i w holu, a także w kuchni i łazience. Oczywiście, są w tych miejscach bardziej narażone na uszkodzenia i matowienie. Warto wówczas, by wszyscy domownicy chodzili na co dzień w obuwiu na miękkiej podeszwie, które nie będzie rysować powierzchni płytek.

Zbiorniki betonowe idealne na szambo, zbiornik na deszczówkę lub schron

0
Zbiorniki betonowe

Budując lub kupując dom, zazwyczaj myślimy jedynie o tym, jak ma wyglądać z zewnątrz, jaki ma mieć układ pomieszczeń i jak go urządzimy. Nad kwestiami typowo gospodarczymi zastanawiamy się przeważnie na samym końcu. Warto jednak patrzeć na nieruchomość jak na system naczyń połączonych i dobrze rozważyć sposób pozbywania się nieczystości czy magazynowania wody. Takie decyzje mają istotne znaczenie na komfort korzystania z własnego domu. Godne uwagi są instalacje wykonane z betonu, w tym: betonowe szamba i zbiorniki na wodę i deszczówkę.

Szamba betonowe

Chodzenie do toalety to jedna z podstawowych ludzkich potrzeb. Posiadacze domów jednorodzinnych muszą zdecydować, czy korzystają z miejskiego systemu wywozu nieczystości, czy może odprowadzają nieczystości za pośrednictwem firmy asenizacyjnej. O ile jeszcze kilka lat temu większość inwestorów decydowała się na podłączenie do sieci miejskiej lub gminnej, o tyle w ostatnim czasie budowa własnego szamba staje się coraz bardziej popularna. Wszystko dlatego, że posiadając własny zbiornik na nieczystości, uniezależniamy się od lokalnych, często zawyżonych stawek dotyczących ich odbioru.

Podczas planowania budowy własnego szamba należy w pierwszej kolejności zastanowić się nad tym, jaką powinno mieć ono pojemność. W sprzedaży dostępne są różne wielkości szamb betonowych. Dużym zaufaniem klientów cieszy się firma, której oferta dostępna jest pod adresem internetowym: https://szamborambo.pl/. Katalog produktów obejmuje:

  • szamba betonowe jednokomorowe o pojemności od 4 do 12 m3,
  • szamba betonowe dwukomorowe o pojemności od 6 do 12 m3.

Szamba wyprodukowane przez firmę Szambo Rambo należą do najlepszych w branży. Każdy model został wykonany z betonu klasy B-25 o przepuszczalności W8 oraz dodatkowo uszlachetniony kilkoma specjalnymi specyfikami. Dzięki temu mamy pewność, że szambo będzie przez długie lata szczelne oraz odporne na pęknięcia i wycieki.

Betonowe zbiorniki na deszczówkę

Beton to także sprawdzony materiał na zbiornik na deszczówkę. Każdy wie, jak w dzisiejszych czasach cenna jest każda kropla wody. Zbieranie i magazynowanie deszczówki wiąże się zarówno z korzyścią ekonomiczną, jak również działaniem proekologicznym. Wodę opadową można wykorzystywać do podlewania ogrodu lub spłukiwania toalety. Jednorazowa inwestycja w zbiornik bardzo szybko się zwraca.

Zbiorniki pochodzące ze sklepu Szambo Rambo posiadają certyfikat PZH i ITB, jak również gwarancję. Sprzedawca proponuje pojemniki betonowe w kilku wariantach pojemnościowych (od 4000 do 12000 litrów). Zbiorniki są szczelne, wytrzymałe i bezpieczne. Zamawiający może skorzystać z firmowego transportu (transport łączony) oraz profesjonalnego montażu.

Betonowy schron, spiżarnia lub piwniczka

Na rynku dostępne są także konstrukcje betonowe, które mogą służyć jako schron. Taka instalacja daje właścicielom nieruchomości poczucie bezpieczeństwa. Schron wykonuje się z wysokiej jakości betonu. Można go w całości lub w części zakopać w ziemi.

Betonowy zbiornik sprawdza się także jako spiżarnia lub piwniczka. Takie rozwiązanie doceniają przede wszystkim posiadacze domów niepodpiwniczonych oraz osoby, które uprawiają własne warzywa i owoce.

Krzesła Paged – idealne do Twojego biura

0
Krzesła Paged

Meble to bardzo ważna część wystroju każdego biura. Powinny być wygodne oraz pasować do stylistyki firmy. Szczególnie ważna jest przestrzeń, która pełni rolę poczekalni. To właśnie tam, klient odwiedzający naszą firmę, wyrobi sobie o niej pierwsze zdanie. Jak sprawić, że nasze biuro będzie przyjazne i dobrze zagospodarowane?

Stoły, fotele, krzesła Paged  i wiele więcej!

Estetyczny wygląd przestrzeni biurowej to bardzo ważna rzecz, zarówno dla pracowników jak i osób, które odwiedzają firmę. Według dostępnych na internecie statystyk, przyjmuje się, że dobrze zaprojektowane miejsce pracy, przyczynia się do polepszenia efektywności pracowników, o nawet 33%. Na jakie meble warto więc zwrócić uwagę? Chociażby marki Paged. Wszystkie produkty wychodzące spod ręki projektantów, tworzone są z zachowaniem wszelkich zasad funkcjonalności oraz elegancji. Sprawia to, że krzesła Paged są nie tylko wygodne, ale i prezentują się świetnie. W ich ofercie, możemy znaleźć również sofy, fotele, biurka, czy boxy akustyczne. Taka ilość produktów, pozwala na stworzenie spójnego stylistycznie biura. Ponad to, dzięki wszystkim meblom w jednym miejscu oraz z jednej firmy, jesteśmy w stanie zaoszczędzić ogrom czasu, który przeznaczylibyśmy na szukanie mebli pasujących do siebie. Krzesła Paged wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe i posłużą nam przez wiele lat.

Krzesła Paged – wysoka jakość wykonania

Jeśli udało nam się podjąć decyzję i zdecydowaliśmy się skorzystać z oferty mebli Paged, warto zwrócić uwagę na tę stronę internetową https://noblestudio.pl/marki/paged/. Dlaczego? Ponieważ Ci dystrybutorzy sof, foteli oraz krzeseł Paged, zajmują się również aranżacją biur. Może okazać się to ogromnie pomocne, w szczególności, gdy sami nie mamy głowy lub czasu do projektowania przestrzeni. Skorzystanie z profesjonalnych usług, przyniesie świetne efekty, które na pewno spodobają się każdemu, kto przychodzi do naszego biura. Naszym zdaniem, zdecydowanie warto zapoznać się z ofertą.