sobota, Luty 16, 2019

Mebella – niezawodne i solidne podstawy żeliwne do stołów

0
podstawy żeliwne do stołów

Firma Mebella to działalność rodzinna, która istnieje na rynku od 1991 roku. Ma grono zadowolonych i stale powracających klientów. Zatrudnia specjalistów posiadających ogromną wiedzę z zakresu produkcji produktów żeliwnych, stalowych i drewnianych. Głównie zajmuje się wytwarzaniem blatów i podstaw żeliwnych do stołów kawiarnianych i barowych. Dysponuje rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym oraz centrum obróbczym CNC, który umożliwia wykonywanie precyzyjnych wymiarów, cięć i obróbek materiału. Wszystkie produkty wytwarzane są według norm bezpieczeństwa i dostarczane do klientów z Polski, Singapuru, Czech i USA.

Podstawy żeliwne do stołów

Podstawy żeliwne do stołów wykonywane są przez specjalistów doskonale znających się na właściwościach przeróżnych metali i innych materiałów. Za pomocą podstaw żeliwnych do stołów klienci mogą skompletować dowolną konfigurację stolika kawiarnianego lub barowego.

Klienci zainteresowani podstawami do stołów mają możliwość wyboru bazy (mosiądz, stal lakierowana proszkowo, stal nierdzewna barwiona, stal nierdzewna polerowana, stal nierdzewna szlifowana, żeliwo). Zdecydować się mogą na kolumnę żeliwną, drewnianą, mosiężną lub stworzoną ze stali nierdzewnej. Ponadto to sami decydują o wymiarach bazy, wysokości podstawy oraz maksymalnym rozmiarze blatu.

Najczęściej klienci decydują się na postawy żeliwne do stołów, które są solidne, wytrzymałe i efektownie się prezentują. Posiadają kolumny zabezpieczające przed obracaniem blatu i stopki regulacyjno-poziomujące, które umożliwiają dowolną regulację wysokości. Wszystkie podstawy żeliwne do stołów malowane są metodą proszkową. Dodatkowo na specjalne życzenie klienta mogą mieć wybraną barwę z wzornika RAL.

Podstawy do stołów mogą być stworzone tylko z żeliwa lub żeliwa połączonego z innym materiałem. Duża popularnością cieszą się  podstawy ZL A 08, ZL A 09 i ZL Bis 3R.

Podstawa ZL A 08 charakteryzuje się wagą 17,5 kilogramów, wysokością 1060 BAR, 600 Coffe, 720 standard, maksymalnym rozmiarem blatu 800 oraz wymiarem bazy 430.

Kolejna z podstaw jest określana, jako ZL A 09. Odznacza się połączeniem żeliwa wraz ze stalą nierdzewną polerowaną. Podstawa waży 17 kilogramów, ma wysokość 1060 BAR, 600 Coffe, 720 standard, maksymalny rozmiar blatu wynosi 800, zaś wymiar bazy 430.

ZL Bis 3R to podstawa, która waży 14 kilogramów, posiada bazę oraz kolumnę wykonaną w całości z żeliwa, wysokość 720 standard, maksymalny rozmiar blatu 800 oraz wymiar bazy 480×420.

Gdzie można wykorzystać żeliwne podstawy do stołów?

Żeliwne podstawy do stołów są uznawane za wyjątkowo solidne i wytrzymałe produkty. Sprawdzają się w przeróżnych lokalach gastronomicznych, ponieważ są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Mogą stać się doskonałym uzupełnieniem blatu do stołu kawiarnianego, barowego lub restauracyjnego.

Ogromną zaletą podstaw żeliwnych jest ich dowolna regulacja wysokości. Podstawa może tworzyć wysoki stół barowy, a jednocześnie po zmianie wysokości stać się idealnie dopasowanym stolikiem kawiarnianym w przytulnej kawiarni. Podstawy żeliwne pokrywane są lakierem za pomocą metody proszkowej, która doskonale pokrywa i chroni powierzchnię żeliwa przed zarysowaniem lub uszkodzeniem.

Do każdego rodzaju podstawy żeliwnej bez problemu można dobrać blat do stołów w rozmaitym kształcie i rozmiarze. Ponadto blaty do stołów stworzone mogą być z rozmaitych materiałów drewnopochodnych i laminatów, które w prosty sposób umożliwiają montaż podstawy do blatu.

Rozdzielczość 8K – co to jest i czy naprawdę warto?

0
8k - co to jest

Producenci sprzętu RTV prześcigają się w podnoszeniu jakości obrazu. Wydawałoby się, że już przeskok na Full HD był ogromny, ale za chwilę pojawiło się 4K. Obecnie niektórzy producenci telewizorów oferują nam 8K, czyli najbardziej przejrzysty obraz o najwyższej jakości. Dowiedz się, na czym to polega i czy naprawdę warto kupować telewizory 8K.

Rozdzielczość 8K

Rozdzielczość 8K to rozdzielczość ekranu, która do tej pory była używana raczej w kinach. Teraz przenosi się na mały ekran, dając możliwość oglądania telewizji w idealnej jakości. Krystalicznie czysty obraz jest możliwy dzięki zastosowaniu rozdzielczości 8K.

Liczby są zawrotne – 8K jest czterokrotnie większa od 4K i aż 16 razy większa niż Full HD, które do niedawna było uważane za szczyt techniki. Jedna klatka obrazu ma 7680 x 4320 pikseli, co oznacza przeszło 33 megapiksele! To oznacza, że obraz jest po prostu idealny i krystalicznie czysty, maksymalnie odwzorowujący rzeczywistość.

Telewizory Samsung 8K

Jedną z pierwszych marek, które wprowadzają na rynek telewizory 8K, jest Samsung. W dobie raczkującej technologii 4K jest to raczej zaskakujące, pojawiała się także obawa, czy będzie możliwość udźwignięcia tego rodzaju technologii. Na szczęście Samsung w swoich nowych telewizorach 8K zastosował procesor Quantum Al, dzięki któremu jest to możliwe.

Ten procesor bazuje na sztucznej inteligencji i procesach uczenia się liniowego. To technologia na najwyższym poziomie, która sprawi, że teraz odbiór obrazu będzie o niebo lepszy. Procesor przy zwiększaniu rozdzielczości zapewni 100% pokrycia obrazu kolorem, na dodatek pozbędzie się szumów i poprawi krawędzie elementów. To prawdziwa rewolucja w przemyśle RTV, która zdaje się wyznaczać kierunek dalszej drogi rozwoju telewizorów i ekranów w ogóle. Wchodzimy w nową erę obrazu.

Telewizor QLED 8K Samsung

To nowa rzeczywistość, zupełnie nowa jakość oglądania telewizji. QLED 8K to telewizor nadający się do każdego mieszkania. Nie musisz mieć dostępnych programów nadawanych w większej rozdzielczości. Telewizor bowiem ma możliwość dostosowania niemal dowolnego obrazu do własnej rozdzielczości dzięki technologii upscalingu. Dzięki temu nawet stary film będzie idealnie widoczny, a wszystkie detale wyraźne, podobnie jak nasycenie kolorów (to dzięki technologii QHDR 8K, która pogłębia obraz i dba o wyrazistość barw).

Telewizor jest dostępny w trzech rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać idealny do swojego salonu. 65, 75 i 85’’ – na każdym z nich obraz będzie tak samo przejrzysty i tak samo wierny. Celem telewizorów QLED 8K Samsung jest odwzorowanie rzeczywistości jak najwierniej. Możesz zobaczyć każdy film w taki sposób, jak chciał go widzieć i przedstawić reżyser. I to się naprawdę udaje, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii.

Ustawienie telewizora w domu – komoda czy ściana?

0
Ustawienie telewizora w domu

Ustawienie nowoczesnego, zwykle dużego telewizora o przekątnej ekranu nierzadko przekraczającej 50-cali to nie lada wyzwanie. Z uwagi na większy rozmiar nowoczesnych odbiorników, komoda pod telewizor musi mieć lekko wydłużoną konstrukcję – blat musi być na tyle długi, by zapewnić stabilne podparcie szeroko rozstawionym nóżkom telewizora. Być może właśnie dlatego, wiele osób zamiast klasycznej szafki RTV, wybiera dzisiaj opcję naściennego montażu telewizora. Na jaki sposób montażu warto się zdecydować?

Zalety komody pod telewizor?

Po pierwsze jest to mebel, a zatem prócz zorganizowania miejsca na ustawienie telewizora, komoda również dekoruje wnętrze pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona. Komody pod telewizor standardowo wyposażone są w dodatkowe półki i szuflady, w których możemy przechowywać różnego rodzaju przedmioty, co pozwala na lepsze zorganizowanie się w mieszkaniu, dając możliwość rezygnacji z ustawienia w salonie innego rodzaju mebli. Po drugie, ze względu na zabudowaną konstrukcję, komoda pod telewizor zasłoni wszelkie przewody odchodzące od telewizora – warto pamiętać, że współczesne telewizory najczęściej podłączone są do kilku różnych urządzeń tj. dekoder, odtwarzacz DVD, konsola, Soundbar i ilość odchodzących od nich kabli jest bardzo duża. Po trzecie, jeśli korzystasz z takich dodatkowych urządzeń, komoda o przemyślanej konstrukcji zapewni dodatkowe miejsce do ich ustawienia.

Kiedy warto zdecydować się na montaż naścienny?

W przypadku największych telewizorów o dużych przekątnych ekranu nawet największa komoda pod telewizor może okazać się meblem o zbyt krótkim blacie. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje montaż naścienny. Do zawieszenia telewizora na ścianie potrzeby jest specjalny rodzaj uchwytu przykręcanego do ściany na kołki, na którym następnie zawiesza się telewizor. Warto pamiętać, że nawet po zawieszeniu telewizora na ścianie, zakup zgrabnej komody wciąż może być koniecznością. Ostatecznie potrzebujemy mebla, na którym będziemy mogli ustawić dodatkowe urządzenia, jakie zechcemy podłączyć do telewizora. Poza tym komody pod telewizor pełnią również wspomnianą już wcześniej funkcję maskującą, zasłaniając przewody wychodzące z telewizora. Bez zastosowania takiego maskowania przewody będą wisiały na ścianie, co w negatywny sposób wpłynie na estetykę wyposażenia każdego wnętrza.

Niezależnie od wybranego sposobu montażu, co zwykle determinowane jest wielkością telewizora, zakup eleganckiej komody pod telewizor zawsze będzie trafnym wyborem. Mebel tego typu okaże swą użyteczność nawet wówczas, gdy telewizor zawiśnie na ścianie.

Jak skutecznie sprzątać mieszkanie?

0
Jak skutecznie sprzątać mieszkanie?

Aby sprzątanie przynosiło odpowiednie rezultaty i zauważalne efekty należy wykonywać pewne czynności w oparciu o odpowiednie przygotowanie. Takie produkty jak różne środki i preparaty do czyszczenia, ściereczka z mikrofibry, a także wiele innych pomagają wykonywać wiele zadań znacznie skuteczniej, a co więcej przyjemniej. Przyjrzyjmy się zatem całemu tematowi z bliska w poniższym artykule.

Niezbędne akcesoria każdej pani domu

Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności domowników, dlatego najczęściej każdy wymiguje się jak tylko może od tego zadania. Co więcej nierzadko sprzątanie nie jest na tyle skuteczne by pozostawiało widoczne na długo efekty, dlatego już po krótkim czasie trzeba wiele takich czynności powtórzyć. O ile nie da się uniknąć regularnego odkurzania, a także mycia podłogi o tyle można zmniejszyć częstotliwość ścierania kurzy czy pozbywania się pewnych plam. Jak? Stosując odpowiednie akcesoria takie jak chociażby ściereczka z mikrofibry. Dzięki specjalnej strukturze taka ściereczka zapewnia możliwość skutecznego usuwania zabrudzeń takich jak kurz czy też uporczywe plamy. Wiele modeli nawet nie wymaga moczenia dzięki czemu sprzątanie jest niezwykle proste i szybkie. Tego typu ścierki powstają na bazie mikrofibry, która jest niezwykłym materiałem. Przede wszystkim wyróżnia się on takimi zaletami jak:

 • odporność na ścieranie
 • miękkość
 • wysoka chłonność
 • możliwość wielokrotnego użytkowania
 • delikatność
 • odporność na spieranie

Powyższe właściwości sprawiają, że korzystając ze ściereczki z mikrofibry można nie tylko skutecznie posprzątać mieszkanie, ale także zrobić to porządnie i bezpiecznie. Dzięki swojej miękkości i delikatności nadaje się ona idealnie do polerowania, a jednocześnie jest na tyle chłonna, że świetnie sprawdza się w przypadku zwyczajnego ścierania kurz na mokro czy też usuwania mokrych plam z dowolnej powierzchni. Jednak największą zaletą ściereczki z mikrofibry jest w pewnością to, że można ją wykorzystywać do woli. Wystarczy po prostu uprać ściereczkę po zabrudzeniu, a następnie po jej wyschnięciu można do znów użytkować. Takie rozwiązanie jest bardzo wydajne, gdyż nie trzeba od razu wyrzucać ścierki po jednorazowym wykorzystaniu co wpływa na finanse, a jednocześnie ochronę środowiska naturalnego.

Wiele zastosowań ściereczki z mikrofibry

Inną pozytywną cechą jaką charakteryzuje się każda ściereczka z mikrofibry jest bardzo szerokie spektrum zastosowania. Otóż każda ściereczka nadaje się do ścierania kurzy, usuwania zabrudzeń na mokro, polerowania, czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Dzięki stosowaniu różnych modeli i kształtów ściereczek dostępnych na rynku można skutecznie i przyjemnie wysprzątać całe mieszkanie na długi czas.

Dlaczego warto kupić rolety wewnętrzne?

0
Dlaczego warto kupić rolety wewnętrzne

Co sprawia, że aktualnie ludzie chętnie wydają swoje pieniądze na rolety wewnętrzne? Jakie zalety mają produkty z tej kategorii? Czy rzeczywiście warto je posiadać w swoim domu, mieszkaniu czy na przykład pomieszczeniu biurowym? Odpowiedzi na te wszystkie pytania uzyskacie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Między innymi rolety wewnętrzne bardzo dobrze chronią nasze pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Jest ich szczególnie dużo w okresie letnim. Wtedy na dworze panują wysokie temperatury. Oczywiście, mało kto nie lubi słonecznej pogody. Promienie słoneczne – zwłaszcza w nadmiarze – które dostają się do pokoju, salonu, kuchni itp. są jednak bardzo uciążliwe. Powodują, że nie można normalnie pracować przy komputerze, oglądać telewizji, czytać książki, spać itp. To jednak nie wszystko. Sprawiają też, że pomieszczenia stosunkowo bardzo szybko się nagrzewają. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury – których w lecie nie brakuje – może okazać się tak, że po powrocie do domu nie będzie można wytrzymać w konkretnym miejscu… Rolety eliminują wyżej wymienione kłopoty. Na rynku są rozmaite produkty z tej kategorii. Tak naprawdę od domowników zależy, jak dużo promieni dostanie się do środka konkretnego pomieszczenia. Chcecie uzyskać całkowite zaciemnienie? Nie ma problemu. Tak samo, jeśli chcecie wpuścić nieco światła naturalnego do środka pokoju, ponieważ na dworze jest dość pochmurno i nie macie zamiaru korzystać ze światła sztucznego.

Gwarancja prywatności

Jakie inne zalety mają rolety wewnętrzne? Elementy tego typu zapewniają także zdecydowanie większą prywatność. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają niedaleko ruchliwej ulicy itp. Macie mieszkanie na partnerze? A może Wasz blok jest relatywnie niedaleko innych budynków? Chcecie w spokoju odpoczywać czy pracować? Zwykłe zasłony czy firanki to nie wszystko. Dobrej jakości rolety wewnętrzne świetnie wywiązują się ze swojego zadania. Powodują, że na przykład wścibski sąsiad nie wie, co dzieje się w środku konkretnego domu czy mieszkania. Rolety zewnętrzne można zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Także w łazience, gdzie szczególnie każdemu zależy na maksymalnej prywatności.

Ładny element dekoracyjny

Nie można nie wspomnieć, że rolety mogą również pełnić funkcję dekoracyjną i poprawiać walory estetyczne konkretnego pomieszczenia. Pamiętajcie jednak, aby zdecydować się na takie elementy, które będą dopasowane do danego okna oraz innych elementów wyposażenia.

Odrestauruj swoją starą maszynę – wybierz odpowiednią farbę ftalową

0
Odrestauruj swoją starą maszynę – wybierz odpowiednią farbę ftalową

Farba ftalowa to świetne rozwiązanie na pomalowanie starej lub zniszczonej maszyny. Chciałbyś odnowić swój ciągnik, traktor lub maszynę budowlaną? Powinieneś skorzystać właśnie z farby ftalowej. Wykorzystywana jest ona do malowania konstrukcji metalowych, maszyn budowlanych, rolniczych, a nawet samochodów oraz łodzi. Doskonale kryje i odświeża powierzchnię pozostawiając na niej lekki połysk.

Właściwości farby ftalowej

Farby ftalowe stosuje się na elementy drewniane lub metalowe. Właściwości farby ftalowej głównie zależą od ilości oleju, który zawiera. Tłuste farby mają do znacznie więcej od farb ftalowych chudych. Tłuste farby ftalowe polecane są do malowania elementów metalowych i drewnianych, które mają zyskać za jej pomocą wyższą odporność. To właśnie one świetnie nadają się do malowania pojazdów i maszyn. Mają wysoki połysk i idealnie chronią całą malowaną powierzchnię. Chude farby ftalowe odnajdują swoje zastosowanie w warunkach przemysłowych, gdzie walory dekoracyjne nie są zbyt mocno istotne.

Farba ftalowa wyróżnia się spośród innych farb do metalu specyficznym procesem wysychania. Powierzchnia pokryta farbą wysycha poprzez reakcję z tlenem zawartym w powietrzu. Oznacza to, że aby farba mogła całkowicie wyschnąć, nie wolno nakładać jej gruby warstwami. Powinno się również unikać malowania farbą ftalową świeżych tynków oraz powierzchni, które mają być schowane pod wodą.

Przykład farby ftalowej – Metalcote

Farby ftalowe często określane są jako emalie alkilowa i polecane są do pokrywania maszyn rolniczych, budowlanych oraz przemysłowych. Przykładem jest farba Metalcote przeznaczona jest do malowania konstrukcji metalowych, maszyn budowlanych, rolniczych, łodzi, okrętów oraz aut.

Wykazuje właściwości odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, chemikaliów (benzyny, olejów), uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Potrafi zachować odporność nawet przy temperaturze wynoszącej 100 stopni Celsjusza. Wśród najcenniejszych właściwości farby ftalowej Metalcote można wyróżnić:

 •       bardzo dobre krycie powierzchni
 •       wysoka trwałość i odporność, nawet na żrące chemikalia
 •       dobra trwałość i elastyczność (nie pęka i nie łuszczy się)
 •       wysoką wydajność – do 12 m2/l przy powłoce o grubości 35 µm
 •       atrakcyjne wykończenie w połysku
 •       możliwość łatwej aplikacji przy pomocy pędzla
 •       dostępność w różnych kolorach

Farba ftalowa Metalcote doskonale kryje i usuwa zadrapania. Pozwala ukryć nawet zardzewiałe elementy maszyny i pojazdu. Ponad to ma doskonałą wydajność i może być nakładana na powierzchnię za pomocą pędzla. Zapewnia atrakcyjny wygląd oraz wykończenie w połysku. Farba Metalcote dostępna jest w wielu oryginalnych kolorach renomowanych i popularnych traktorów, koparek, a także w kolorach według wzornika RAL, NCS i BS.

Farba Metalcote jest odpowiednia do malowania  dużych oraz małych elementów wykorzystywanych w przemyśle i gospodarstwach domowych. Potrafi doskonale zabezpieczyć urządzenia i konstrukcje stalowe. Chętnie wykorzystywana jest do odnawiania wyposażenia w zakładach mechanicznych. Sprawdza się w renowacji maszyn budowlanych i rolniczych. Ponad to można ją pomalować i ochronić płoty, drzwi i bramy garażowe wykonane z metalu.

Odrestaurowanie starej maszyny farbą ftalową Metalcote  to pewność uzyskania odnowionej i doskonale wyglądającej maszyny. Przedłuży ona żywotność oraz ochroni ją przed dalszym niszczeniem. Pozwoli Ci na nowo cieszyć się swoją maszyną i czynnie ją wykorzystywać.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej informacji odnośnie farb ftalowych? Zajrzyj na stronę sklepu noxan i wybierz odpowiedni rodzaj farby dla siebie.

Gdzie można zastosować śruby ze stali nierdzewnej?

0
Gdzie można zastosować śruby ze stali nierdzewnej?

Coraz więcej Polaków regularnie stosuje elementy ze stali nierdzewnej. Są to przede wszystkim śruby, ale nie tylko. Warto w tym momencie wspomnieć także o nakrętkach, podkładkach, nitach zrywalnych, wkrętach czy prętach gwintowanych… Ludzie doceniają bowiem odpowiednie właściwości stali nierdzewnej, która posłużyła do wykonania wszystkich tych produktów. Jakie walory gwarantuje taki materiał? W jakich branżach najczęściej stosowane są śruby ze stali nierdzewnej? Najważniejsze kwestie dotyczące tego tematu zostały przytoczone w poniższym wpisie.

Jakie są właściwości stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna potocznie jest nazywana nierdzewką lub inox. Generalnie to grupa stopów stali o odpowiednim składzie. Elementy tego typu posiadają przynajmniej 10,5% chromu i co najwyżej 1,2% węgla. Ok, ale jakie ma to przełożenie na produkowane z nich elementy? Warto zwrócić uwagę na fakt, że taki skład powoduje powstanie bardzo cienkiej, niewidocznej, ale jednocześnie trwałej i odporne na korozję warstwy dotyczącej tlenku chromu. Taka warstwa ma możliwości do samoczynnego odbudowania się w aspekcie uszkodzeń przez różne czynniki zewnętrzne. To jednak nie wszystko. Nie można nie zaznaczyć, że warstwa tlenku chromu jest pasywna. To oznacza, że nie reaguje negatywnie z innymi substancjami. Odporność na korozję dotyczy nie tylko warunków atmosferycznych, jak może wydawać się każdemu na samym początku. Poza tym elementy wykonane ze stali nierdzewnej mają również odporność na korozję biorąc pod uwagę kwasy czy zasady o relatywnie niskim stężeniu.

W jakich dziedzinach stosowane są śruby nierdzewne?

Gdzie stosowane są śruby nierdzewne? Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem (DIN 961/ISO 8676). Są na przykład stosowane w mechanice samochodowej. Wykorzystuje się je również w trakcie budowy maszyn. Generalnie elementy tego typu mogą być również użytkowane w motoryzacji. Trzeba tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na elementy, które mają kontakt z wodą lub są permanentnie trzymane na zewnątrz. To naraża je na szkodliwe działanie wielu czynników atmosferycznych. Duża odporność na korozję sprawia, że śruby nierdzewne są wykorzystywane również w trakcie montowania na przykład zewnętrznych balustrad metalowych czy pawilonów handlowych. To samo dotyczy tymczasowych namiotów magazynowych. Dzięki temu właściciele takich konstrukcji mogą mieć pewność, że będą one wytrzymałe na niekorzystne czynniki.

Gdzie jeszcze znajdują zastosowanie elementy tego typu? Chodzi tutaj między innymi o produkcję wyposażenia kuchennego, aparaturę spożywczą czy chemiczną itp.

W obliczu zimy sprawdzają się różne systemy grzewcze

0
W obliczu zimy sprawdzają się różne systemy grzewcze

Gdy zbliża się jesień i w niedalekiej perspektywie jest zima, to wówczas najważniejsze staje się zapewnienie ciepła w domu, czy w zakładzie. Istnieją różne sposoby na ogrzanie swojego domu podczas jesiennej szarugi, zimowej zawieruchy i kapryśnej wiosny. W naszym klimacie sezon grzewczy trwa pół roku, a to nie jest krótko. Dlatego tak poważnie podchodzimy do systemu grzewczego, jak i zaopatrywania się przed zimą w materiały grzewcze, jak drewno, węgiel, czy gaz.

Drewniane domy letniskowe

0
Drewniane domy letniskowe

O czym marzy wielu z nas? Oczywiście o wielu rzeczach, jednak na pewno wśród tych marzeń znajduje się między innymi budowa domu. Jest to coś, czego pragnie większość z nas, bo każdy chciałby mieć swoje cztery kąty, gdzie będzie mógł od czasu do czasu wyjść sobie do ogródka i po prostu odpocząć. Jeśli kogoś nie stać na zwykły dom, to może drewniane domy letniskowe?

Czy drewniany dom letniskowy to dobre rozwiązanie?

W Polsce cały czas panuje pewna nieufność, co do drewnianych domków. Oczywiście tendencja jest nieco inna w regionach, takich jak góry, czy też mazury, gdzie takie domy są bardzo popularne. Jednak jeśli ktoś ma pieniądze i chce postawić sobie dom całoroczny, to zazwyczaj woli zbudować go metodą tradycyjną, niż z drewna? Jakie podaje się powody takiego wyboru? Zazwyczaj trwałość, odporność na warunki atmosferyczne i trzymanie ciepła. Jednak są to już argumenty nieaktualne, które łatwo da się obalić, ponieważ niejednokrotnie, takie domki drewniane dorównują lub nawet przewyższają jakością domy tradycyjne.

Drewniane domy letniskowe z firmy http://www.domyjuhas.pl/ to całkiem niezłe rozwiązanie, dla osób, które szukają dla siebie wypoczynkowego azylu, gdzie będą mogły odpocząć od codziennego zgiełku i po prostu cieszyć się samotnością albo przebywaniem z rodziną.

Wielką zaletą drewnianych domków letniskowych jest to, że powstają coraz nowsze i ciekawsze projekty, a także udoskonalana jest metoda ich budowy. Takie domki dodatkowo po prostu zachwycają swoim wyglądem, no i w porównaniu do tradycyjnego budownictwa, nie są drogie. Są one dostępne dla każdego, kto potrafi tylko oszczędzać, nawet jeśli nie zarabia dużo pieniędzy.

Drewniane domki letniskowe są spełnieniem marzeń, dlatego warto choćby po kilku latach oszczędzania pozwolić sobie właśnie na coś takiego. Dzięki stosowanym technologiom są one bardzo proste w budowie, więc jeśli przykładowo zamówimy domek w technologii szkieletowej, to możemy mieć już go całkowicie wykonanego w około miesiąc. Jest to bardzo szybki czas, a samo składanie na przygotowanej działce może trwać mniej niż jeden dzień.

Czy warto używać oświetlenia LED?

0
Czy warto używać oświetlenia LED

Jednym z najważniejszych etapów wykańczania mieszkania jest dobór odpowiedniego oświetlenia. Czy warto zdecydować się na oświetlenie LED?

Coraz popularniejsze w ostatnich latach stają się żarówki LED, ze względu na liczne zalety względem tradycyjnych żarówek. Z pewnością istotnym jest aspekt finansowy – oświetlenie LED jest znacznie bardziej oszczędne i pobiera około 80% mniej energii niż zwykłe żarówki, służąc 15 do 30 razy dłużej. Kolejną zaletą jest wytrzymałość – żarówki LED są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia mechaniczne, wstrząsy i uderzenia. Nawet w przypadku stłuczenia, diody LED nie stanowią zagrożenia dla ludzi i środowiska, ze względu na brak rtęci i innych szkodliwych substancji.

Oświetlenie LED znacznie lepiej niż świetlówki sprawdza się w miejscach, w których światło nie jest zapalane na długo – na przykład w toalecie czy w przedpokoju. Diody LED świecą z pełną mocą od razu po włączeniu i gasną zaraz po wyłączeniu w przeciwieństwie do wyżej wspomnianych świetlówek, a nawet tradycyjnych żarówek, które potrzebują na to kilka sekund. Oświetlenie LED może również pełnić funkcję estetyczna – dostępne w sprzedaży jest wiele kolorów, pozwalających dostosować światło do wystroju pomieszczenia. Czy warto stosować oświetlenie LED? Jest ono niestety droższe niż tradycyjne, ale na dłuższą metę pozwala oszczędzić znaczne ilości energii. Oprócz tego jest znacznie bezpieczniejsze, co odgrywa dużą rolę tam, gdzie tradycyjne żarówki są szczególnie narażone na stłuczenia. Oprócz tego większość energii elektrycznej jest zamienia nie na ciepło, lecz na światło, co pozwala uniknąć ciemnych plam na ścianach i sufitach, ma to również duże znaczenie w miejscach, gdzie konieczne jest dobre oświetlenie przy zachowaniu niskiej temperatury.

Podsumowując, oświetlenie LED stało się poważną konkurencją dla dotychczasowych metod oświetlenia, a oprócz kosztów samych żarówek, góruje nad nimi w każdym aspekcie. Warto więc rozważyć ich montaż zarówno w domu, jak i w miejscach pracy.

Oświetlenie LED znajdziesz na stronie sklepu internetowego: https://sklep.elektrospark.pl/oswietlenie-led,6166.html