wtorek, Sierpień 14, 2018

Podłogi laminowane – poznaj ich wady i zalety

0
Podłogi laminowane – poznaj ich wady i zalety

Panele laminowane to jeden z najpopularniejszych sposobów wykończenia podłogi. Są relatywnie tanie i występują w wielu kolorach i wzorach. Nie są jednak pozbawione wad. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat paneli podłogowych!

Jak zabezpieczyć dom z piwnicą przed włamaniem?

0
Jak zabezpieczyć dom z piwnicą przed włamaniem?

Piwnice, podobnie jak poddasze, nie muszą być składzikami, w których przechowuje się wszystkie rzeczy, które kiedyś mogą się przydać. Coraz częściej tego typu pomieszczenia pełnią role użytkowe. Warto więc zadbać o ich odpowiednie zabezpieczenie.

Sklep elektryczny – zakupy w internecie czy stacjonarnie?

0
sklep elektryczny

Jeśli chodzi o sklep elektryczny, najczęściej kupujemy w nim w sposób tradycyjny, czyli stacjonarny. Wielu z nas preferuje bowiem sprawdzenie interesującego nas produktu przed jego zakupem. Ale czy zastanawialiśmy się nad tym, że istnieje także internetowy sklep elektryczny? Byłaby to dobra opcja dla tych z nas, którzy w codziennym życiowym pędzie, codziennych obowiązkach w pracy, oraz w domu, zwyczajnie nie mają czasu na to, aby biegać po sklepach, stać w korkach oraz kolejkach, a jednocześnie chcą kupić sobie coś z tego sklepu.

Bywa też i tak, że czasami z powodu niedostępności interesującego nas produktu w zwykłym sklepie elektrycznym, jednym miejscem do zakupu rzeczy, która nas interesuje, jest sklep elektryczny online. Trzeba tylko odwiedzić jedną z odpowiednich stron internetowych, na przykład https://sklep.elektrospark.pl/, założyć sobie tam konto i dokonać zakupu tego, co nas interesuje. Warto wiedzieć też o tym, że wymieniony przed chwilą sklep jest tylko jednym z przykładów wielu takich sklepów w całej Polsce, oraz jest wiele innych stron www, będących internetowymi sklepami elektrycznymi. Ich mnogość pozwala nam bowiem na sprawdzenie cen tego, co chcemy kupić w zależności od asortymentu sklepu. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ dzięki temu będziemy w stanie oszacować, jaka część naszego budżetu będzie musiała zostać przeznaczona na zakupy.

Jak widać, sposobów zakupów jest dużo i każdy z nas może podjąć decyzję odnośnie tego, w jaki sposób wejdzie w posiadanie którego z produktów, dostępnych w sprzedaży. Z drugiej zaś strony trzeba wiedzieć, że nie wszystko w życiu da się przewidzieć, a więc nie zawsze wszystko potoczy się tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Co za tym idzie, być może zmusi nas to do podjęcia zupełnie innych decyzji. Niemniej jednak, jeśli będzie nam na czymś zależało, to będziemy mogli dokonać zakupu tego, czym jesteśmy zainteresowani. Jeśli nie uda się to tradycyjnie, możemy skorzystać z sieci, a jeżeli nie uda się to w sieci, możemy iść do tradycyjnego sklepu elektrycznego.

Polskie płytki ceramiczne podbijają zagraniczne rynki

0
polskie płytki ceramiczne

Na początku tego roku magazyn Forbes zaprezentował artykuł głoszący, że polskie płytki ceramiczne podbijają rozmaite rynki na świecie – okazuje się, że kraj nad Wisłą jest w tym momencie trzecim na świecie producentem ceramicznych płytek.

Płytki ceramiczne z Polski, takie jak na przykład płytki dostępne w popularnym sklepie www.interio.lublin.pl, wyróżniają się przede wszystkim niezwykłą precyzją i jakością w wypiekaniu. Polskie płytki są wytwarzane przede wszystkim z gliny i pasku, odpowiednio formowane i wypiekane w temperaturze sięgającej 12000 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że przy tak starannym wykonaniu polskie płytki zbierają certyfikaty jakości na całym świecie. Niektóre fabryki w Polsce eksportują płytki na ponad trzydzieści krajów w Europie i na świecie!

Oprócz jakości materiału i wykonania, płytki ceramiczne z Polski zachwycają także niezwykłym designem, za który produkujące je przedsiębiorstwa zbierają zachwyty i nagrody na całym świecie.
Dlatego kiedy sami decydujemy się na budowę czy remont domu, przy zastanawianiu się nad wystrojem łazienki czy kuchni warto zwrócić uwagę na lokalny rynek. Płytki ceramiczne produkcji polskich przedsiębiorców będą miały wspaniałą jakość, a ze względu na prawie żadne koszty transportu, często będą miały również konkurencyjną cenę. Ponieważ płytki ceramiczne są jednym z najbardziej praktycznych i podstawowych elementów wystroju wnętrza, przy podjęciu jakiejkolwiek decyzji należy przede wszystkim kierować się własny gustem, oraz oczywiście względami praktycznymi. W ostatnich latach modne są jasne i przestronne wnętrza, które można dodatkowo powiększyć optycznie właśnie za pomocą jasnych, lśniących płytek, najlepiej w chłodnych kolorach. Oczywiście należy pamiętać i zwrócić też uwagę na zalecane metody czyszczenia i konserwacji naszych płytek – mimo że zdecydowana większość płytek dostępnych na rynku jest łatwa i niewymagająca wiele w czyszczeniu, a także odporna na uszkodzenia, ich czyszczenie zwykłymi detergentami nie powinno stanowić problemu. Warto jednak zwrócić na to uwagę przy wyborze płytki.

Dekoracje, dzięki którym pokój dziecięcy nabierze wyjątkowego charakteru

0
Dekoracje, dzięki którym pokój dziecięcy nabierze wyjątkowego charakteru

Urządzenie oryginalnie prezentującego się pokoju dziecięcego wcale nie musi być trudne! Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego urządzania?

Zalety pieców typu kozy

0
Zalety pieców typu kozy

Kiedyś koza, kojarzyła się ze zwierzęciem, albo z płonącą beczką na przystanku kolei. Dziś, to już przeszłość. Piec koza, to coraz popularniejsze rozwiązanie w nowoczesnym budownictwie. Bezpieczne, obudowane palenisko, bez konieczności kucia ścian i dużych wydatków. To powrót do przeszłości, w nowoczesnym stylu: https://www.bricoman.pl/artykuly-hydrauliczne/wklady-kominkowe-piece/piece-kozy

JAKIE ZALETY MA PIEC KOZA?

-Przede wszystkim, piec tego typu, możemy ustawić w dowolnym miejscu w domu. Jedynym warunkiem, jest dostęp do komina. W dowolnym momencie, bez dużego nakładu finansowego, możemy zmienić miejsce, w którym stoi koza. Nie potrzebujemy wzmocnień ani dodatkowej obudowy.

– Niebywała zaleta dla tych, którzy nie mają możliwości wybudowania standardowego kominka, a uwielbiają widok palącego się ognia. Koza to umożliwia.

– Nowoczesny design, pozwala na dopasowanie pieca do wnętrz w różnorodnych stylach. Obecnie piece wolnostojące są traktowane jako mebel ozdobny a zewnętrzna powierzchnia, może stanowić kolorowy panel, lub żeliwo.

– Jest wydajniejszy, niż standardowy kominek. Piec koza o mocy 10kW, postawiony w odpowiednim punkcie domu, może ogrzać powierzchnię nawet 100 m2.

– Koza, jest opalana drewnem, lub brykietem drzewnym, dzięki czemu jest w pełni ekologiczna. Nowoczesne piece, posiadają również filtry, które całkowicie niwelują toksyczność spalin.

– Obecnie, piece wolnostojące, w większości mają wbudowany termostat, który steruje ilością oddawanego ciepła, dzięki czemu temperatura jest taka, jakiej sobie życzymy.

– Komora spalania jest szczelnie zamknięta, więc ryzyko pożaru, jest zminimalizowane do maksimum.

Zalety, można wymieniać jeszcze długo. Jeśli poszukujemy innowacyjnych rozwiązań, możemy kupić piec kozę, na którym umieszczona będzie płyta grzewcza. Większe modele posiadają również piekarnik. Ich budowa, zapewnia pełną wygodę użytkowania. Zamknięta komora na popiół

ułatwia sprawne jej opróżnianie. System dokładania drewna może być dostosowany do naszych preferencji; przez przednie drzwiczki, w górnej części kozy, lub z boku.

Piec wolnostojący to idealne rozwiązanie do przydomowej sauny lub wanny zewnętrznej.

Należy pamiętać, że mamy do czynienia z ogniem. W związku z tym, iż montaż urządzenia, zawsze należy powierzyć profesjonaliście. Instalacja musi być stuprocentowo szczelna, aby nie zagrażać zdrowiu domowników. Ponadto, przynajmniej raz w roku, konieczny jest przegląd całej instalacji. Dodatkowym, ale bardzo istotnym zabezpieczeniem, są czujniki czadu.

Bezwzględnie należy przestrzegać odległości, jaka musi być zachowana od ścian, mebli i wszelkich przedmiotów łatwopalnych.

Jak przeszłość wyobrażała sobie przyszłość – Enzo Muratore

0
enzo muratore

Czy w czasach drapaczów chmur kogokolwiek może pociągać dawna architektura? Pytanie to postawiła przed sobą genialna pani architekt Joanna Ferens – Hofman.

Jednym z jej najbardziej rozpoznawalnych dokonań jest projekt restauracji Enzo Muratore w Lublinie. Jest niewielka, na pozór niczym niewyróżniająca się spośród innych kafejek. Z zewnątrz widzimy piaskowe ściany i drewniany umocowany nad wejściem szyld „Enzo Muratore. Craft Italian Coffee”.

Zaskakująca jest jednak aranżacja restauracji w stylu steampunk. W czasach, gdy większość z nas decyduje się raczej na spoglądanie w przyszłość i pogoń za coraz to modniejszymi dodatkami, autorka projektu „chwyta spojrzenie przeszłości na przyszłość”.

Lokal więc łączy w sobie wiktoriański styl i punkową przekorę. Do dziedziny steam – pary, wokół której kręcił się świat ówczesnych Brytyjczyków, zaliczymy ciężkie drewniane meble, miękkie fotele zaczerpnięte z dziewiętnastego wieku czy czarne, gładkie rzeźby.

Zupełnie kontrastowo prezentują się cuda techniki. Liczne sieci, figury robotów i modele środków transportu stwarzają dość niepokojące wrażenie. Połączenie tradycyjnego angielskiego wystroju z wręcz laboratoryjnym wyposażeniem budują mroczny, niepokojący nastrój.

enzo

Cały ten kontrast wydaje się tak nierealny, że do steam zaczyna wkradać się punk.

Przekora wobec świata właściwa dwudziestowiecznym nastolatkom zdaje się przyglądać wystrojowi pomieszczenia z przymrużeniem oka. jednak nie mylmy go z brakiem szacunku! Steampunk nie jest niczym kiczowatym. Łączy w sobie mrok i kawałek dobrej historii, znanej z modnego serialu „Sherlock Holmes” z Robertem D. Juniorem. Także amerykańska pisarka Cassandra Clare (znana między innymi z serii „Dary Anioła”) niedawno stworzyła trylogię „Mechaniczne Maszyny”. Osadzony w dziewiętnastowiecznym Londynie bestseller prędko stał się jednym z wyznaczników dobrego smaku przy tworzeniu steampunku.

muratore

Mrok, tajemniczość, nieuchwytny urok – to główne założenia koncepcji. Dajmy się im porwać! Przyjdźmy na kawę do Enzo Muratore. Bądź, jeśli nie mamy takich możliwości, sami zaparzmy sobie małą czarną. I przed laptopem obejrzyjmy projekty kawiarni na stronie http://ferensdesign.pl/interior/lokale-uzytkowe/.

Umywalki nablatowe do łazienki

0
umywalki nablatowe

Dopracowanie szczegółów wystroju łazienki może zająć dużo czasu. Wszystko zależy bowiem od tego, jaki budżet mamy do wykorzystania na zakup niezbędnych artykułów łazienkowych. Jednakże nawet przy nieco ograniczonych możliwościach finansowych, zawsze można znaleźć produkty, które nie tylko dobrze się prezentują, ale także zostały solidnie wykonane. Na rynku polskim nie brakuje firm, które zajmują się dystrybucją artykułów łazienkowych różnego rodzaju. Wiele z nich może pochwalić się wyjątkowo szerokim wyborem oraz doskonałą jakością wykonania swoich produktów.

Wśród wielu elementów wystroju łazienkowego, jednym z podstawowych na pewno jest umywalka. Jednakże umywalki mogą być bardzo różne i cały wygląd przestrzeni łazienkowej może zależeć od tego, jaki model umywalki zdecydujemy się zakupić. Między innymi dostępne są tak zwane umywalki nablatowe, które są jednymi z najczęściej wybieranych umywalek. Ich popularność jest łatwa do wyjaśnienia. Umywalka nablatowa łączy blat z umywalką. Dzięki temu umywalka nablatowa pozwala zaoszczędzić miejsca w łazience, a jeżeli zostanie odpowiednio zamontowana, to będzie się prezentować wyjątkowo elegancko.

Zatem jeżeli kogoś interesuje umywalka nablatowa to na pewno nie będzie większych trudności ze znalezieniem firmy, która w swojej ofercie posiada umywalki nablatowe, które zapewniają nowoczesny wygląd. Wśród nich można na pewno wymienić firmę Swiss-Liniger, która zapewnia dostęp do produktów równie solidnie wykonanych co wszelkie produkty wyprodukowane przez wiodących niemieckich producentów. Dzięki temu stawiając na produkty tej firmy można mieć pewność, że inwestuje się w artykuły najwyższej jakości.

Dlatego dla każdego, kogo interesuje zakup umywalki nablatowej, strona swissliniger.pl oferuje wszystkie niezbędne informacje. Wystarczy tylko parę kliknięć myszką i każdy może zapoznać się z całą ofertą firmy. Jedno jest pewne – bez względu na to jaki model umywalki nablatowej zostanie wybrany, na pewno będzie to produkt wysokiej jakości.

Zakup nieruchomości Zakopane

0

Osoby, które chcą bardzo mieszkać Zakopanem powinny sprawdzić, co oferują biura nieruchomości. Ofert jest naprawdę bardzo dużo, a to wszystko, dlatego że Zakopane cały czas się rozwija i oferuje wszystkim to, co ma najlepsze. Zakopane samo w sobie jest miejscowością, która bije cały czas rekordy popularności, a zatem nie ma się, co dziwić, że tak wiele osób tam mieszka albo przebywa, chociaż na wakacje czy ferie. Każdy zainteresowany znajdzie dla siebie dokładnie to, co jest mu potrzebne. Na pewno w tym miejscu nie ma, co liczyć na niskie ceny, bo przecież to największy hit, jeśli chodzi o miejscowości górskie. To się nie bierze z niczego, bo przecież to miasto ma wiele do zaoferowania. Można tam spędzać czas bez względu na porę roku i pogodę. Zawsze znajdziemy miejsce i zajecie, które sprawią, że będziemy się czuć o wiele lepiej i właśnie o to chodzi. Mieszkanie tam to dobre rozwiązanie aczkolwiek trzeba pamiętać, że to są góry i że wcale nie są to łatwe do zamieszkania warunki. Jeśli komuś to wszystko nie przeszkadza to na pewno to miejsce spełni wszystkie jego oczekiwania i wymagania. Klimat, jaki tam panuje jest nie do uzyskania w żadnym innym miejscu. Mimo że mamy wiele miejscowości górskich to tylko Zakopane jest numerem jeden. Jeśli ktoś jeszcze tam nie był to zawsze może się wybrać i wtedy sam się przekona, o czym mowa. Na pewno warto tam pojechać, a jeśli nam się spodoba to warto zakupić dom czy apartament. Wybór nieruchomości jest bardzo duży i są one zlokalizowane w bardzo różnych częściach miasta. To oznacza, że jeśli tylko ktoś chce to na pewno znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

Kupujemy nieruchomość – poszukujemy ekskluzywnego apartamentu

Ofert można szukać przez Internet, ale i tak trzeba będzie pojechać na miejsce żeby sprawdzić czy to nam odpowiada. Zdjęcia nigdy nie oddają rzeczywistego stanu nieruchomości, która nas interesuje, a zatem szukamy ciekawych ofert i umawiamy się z pośrednikiem żeby nam je pokazał. Dobrym pomysłem będzie połączenie spędzania miło czasu w Zakopanem z szukaniem ciekawych ofert dla siebie. Jeśli jesteśmy na miejscu to mamy o wiele większe możliwości. Gdyby się nam trafiła okazja, w którą warto zainwestować to jesteśmy na miejscu i od razu to sprawdzamy i ewentualnie finalizujmy całą transakcje. Oferty z całego miasta i regionu znajdziemy na apartamenty na sprzedaż Zakopane. Ta strona oferuje najnowsze oferty z nieruchomościami, które są podzielone na kategorie, które nas interesują. Na pewno warto sprawdzić, co się tam znajduje i czy z tych ofert jesteśmy w stanie wybrać coś dla siebie.

Sposoby na ocieplenie domu. Podstawowa kalkulacja materiałowa.

0

Prawo budowlane i obowiązujące normy regulują kwestię ocieplenia budynków. Według nich współczynnik przenikania ciepła ścian zewnetrznych nie może być większy od 0,23 W/(m2·K) a od 2021 roku nie powinien przekraczać 0,20 W/(m2·K).