Adapter Wi-Fi

Większość nowych sprzętów multimedialnych ma wbudowane moduły Wi-Fi, które pozwalają uzyskać bezprzewodowy dostęp do Internetu. Jednak wiele osób wciąż ma w swoich domach starsze modele laptopów i komputery stacjonarne, które nie mają modułów Wi-Fi. W takim przypadku najlepiej jak zakupić adapter wifi, który zapewni szybki, niezawodne i całkowicie bezprzewodowe połączenie internetowe.

Adapter Wi-Fi – co to jest?

Adaptery Wi-Fi to miniaturowe urządzenia, które odbierają sygnał z routera i przesyłają go do innych urządzeń np. komputerów, laptopów, tabletów czy telewizorów. W ten sposób adaptery zapewniają stabilną i bezprzewodową łączność internetową. Większość dostępnych w sprzedaży adapterów ma porty USB, dzięki czemu łatwo możne je podpiąć do każdego sprzętu i zainstalować. Aktualnie na rynku znajdziesz dwa rodzaje adapterów wifi – z antenami zewnętrznymi lub wewnętrznymi. Te pierwsze zazwyczaj oferują lepszy zasięg, jednak bardzo łatwo można zahaczyć o antenę i ją uszkodzić. Niektóre modele mają odkręcane anteny, co znacznie zwiększa ich mobilność. Natomiast adaptery z antenami wewnętrznymi są w pełni mobilne i mniej podatne na uszkodzenia. Poza tym zajmują mniej miejsca.

adapter wi-fi

Do jakich urządzeń można podłączyć adapter Wi-Fi?

Adapter wifi możesz podłączyć do wielu urządzeń, np. do komputera, laptopa, telewizora czy do drukarki. Wszystko zależy od tego, gdzie chcesz uzyskać bezprzewodowy dostęp do Internetu. Zazwyczaj adaptery podłącza się do laptopów starszego typu, które nie są wyposażone w moduły WiFi, a także do telewizorów, aby móc korzystać z dobrodziejstw sieci internetowej, a jednocześnie wyeliminować nieestetyczną wiązkę kabli. Jak podłączyć adapter Wi-Fi do komputera? To bardzo proste. Wystarczy wpiąć go do portu USB. Komputer powinien automatycznie go rozpoznać, wtedy należy zainstalować oprogramowanie. Należy pamiętać jedynie, aby adapter znajdował się w zasięgu routera i nie został przysłonięty żadnymi przeszkodami.

Jaki wybrać adapter Wi-Fi?

Te kompaktowe urządzenia nie mają zbyt wielu parametrów, dzięki czemu wybór odpowiedniego modelu jest dość łatwy. Przy zakupie adapteru wifi, warto jednak wziąć pod uwagę takie opcje jak:

  • Moc anteny – ten parametr ma duży wpływ na pracę urządzenia. Jeśli chcesz podłączyć adapter Wi-Fi do laptopa, a będzie on umieszczony w dużej odległości od routera, powinieneś wybrać model z jak największą mocą. Dzięki temu zapewnisz stabilne połączenie.
  • Liczba anten – warto wybierać urządzenia, które wyposażone są w więcej niż jedną antenę. Im będzie ich więcej, tym adapter zapewni większą prędkość połączenia.
  • Zasięg – adaptery Wi-Fi oferują określoną prędkość transferu danych. Standard IEEE 802.11, który oznaczony jest dodatkowymi literkami, np. a, b, g, n, czy ac, określa, jakie możliwości ma dane urządzenie.

adaptery wifi

Dlaczego warto kupić adapter wifi?

Zakup adapteru wifi niesie wiele korzyści, a biorąc pod uwagę jego niską cenę, z pewnością nie pożałujesz dokonanego zakupu. Dzięki niemu dasz nowe życie staremu komputerowi czy laptopowi, uzyskując szybsze i stabilniejsze połączenie. Poza tym unikniesz instalacji karty sieciowej wewnątrz komputera, co dla wielu osób jest dość skomplikowane. Adapter wifi cechuje się kompaktowymi rozmiarami, dzięki czemu nie zajmuje wiele przestrzeni. Co więcej, taki sprzęt zapewnia dostęp do sieci internetowej bez konieczności podłączania kabla. Mając adapter, będziesz mógł korzystać z sieci internetowej, będą na lotnisku, dworcu kolejowym czy popijając kawę w pobliskiej kawiarni.

Adaptery wifi bez problemu kupisz w nowo otwartym sklepie internetowym Inlago.pl. Sklep ma w swoim asortymencie również inne sprzęty RTV i multimedialne. Jeśli więc potrzebujesz nowego laptopa, nowoczesnego tabletu czy dużego telewizora, zajrzyj do Inlago.pl – z pewnością znajdziesz model, który spełni Twoje wymagania.

Sprawdź dostępność wszelkich rodzajów adapterów tutaj:

https://inlago.pl/rtv/akcesoria-rtv/adaptery-wi-fi