Mieszkanie w stylu wiejskim

Zmiana aranżacji wnętrza jest co jakiś czas potrzebna. Obecnie bardzo modny jest rustykalny styl, który sprawia, że mieszkanie ma bardziej sielski i przytulny charakter, ale niestety nie każdemu taka aranżacja wychodzi. Z pewnością styl rustykalny ma swoich fanów i przeciwników. Czasem wystarczy tylko kilka elementów, aby przemienić mieszkanie na gniazdko w tym stylu. A czasami jeden element decyduje o tym, że ponieśliśmy designerską porażkę.

Charakterystyka stylu rustykalnego
Sielski wygląd, swojskość, nawiązanie do ludowych wzorów tak właśnie wygląda styl rustykalny w pigułce. Warto i trzeba stosować tu ludowe akcenty. Bardzo dużo elementów ozdobnych wykonywanych jest z drewna. W kolorystyce dominują tu łagodne, pastelowe kolory, zwłaszcza odcienie niebieskiego, różu, czy po prostu kolory ziemi. Jednak jest też miejsce na mocną czerwień czy zieleń. Najpowszechniejsze materiały to len, glina, wiklina i ceramika, ponieważ są one naturalne i proste.

Meble do kuchni
Mogąc zbudować kuchnię od nowa warto sobie pozwolić na meble wykonane z naturalnego drewna. Najpiękniejsze są te rzeźbione, ale i proste formy sprawdzą się dobrze. Muszą jednak być dopasowane do całego wyposażenia mieszkania. Dlatego najlepiej sprawdzą się proste formy, ewentualnie z rzeźbionymi dodatkami, które pojawiają się jako akcenty. W kuchni świetnie sprawdzi się kredens, duży stół czy piec typu koza. Może on być nie tylko ozdobą, ale też zapasowym źródłem ogrzewania dla mieszkania, a nawet w razie szczególnej sytuacji można na niej ugotować obiad. Ciekawym akcesorium będzie też drewniana skrzynia, w której można schować na przykład weki.

Kolorystka to podstawa
Kolory ziemi, natury czy regionalny wzorów to podstawa w takiej stylistyce. Świetnie sprawdzi się biało niebieska ceramika. Warto pomalować ściany pomieszczenia na łagodny kolor na przykład biały, beżowy, szary. Tak aby drewniane meble się od nich nie odcinały, a wręcz tworzyły jedną całość. Jako akcenty kolorystyczne warto dodać wazony z kwiatami sezonowymi na przykład czerwone tulipany czy lawendę.