Meble na wymiar

Umeblowanie pokoju dla malucha jest trudnym zadaniem dla każdego rodzica. W takim pokoju na ograniczonej powierzchni należy wydzielić strefę do spania, ale również do zabawy i rozwoju. W tym celu bardzo pomocne są rozwiązania na wymiar – wybierając takie meble bez problemu dostosujesz wystrój do swoich potrzeb, dbając jednocześnie zarówno o względy estetyczne jak i bezpieczeństwo swojego dziecka. Ponieważ są one jednak droższe niż gotowe meble, które znajdziemy w sklepie warto wiedzieć, jakie są ich zalety.

Indywidualny projekt

Jedna z największych różnic pomiędzy meblami na wymiar a tymi, które możemy ściągnąć prosto ze sklepowej półki, jest fakt dostosowania ich do potrzeb indywidualnego użytkownika. Mimo że mamy szansę wybrania mebli w kilku wariantach, uniwersalne wymiary sprawiają, że nigdy nie będą one idealnie dopasowane do wymiarów urządzanego pomieszczenia. Nie musimy się o to martwić, wybierając meble drewniane prosto od producenta. W takiej sytuacji to my jako klienci zyskujemy wpływ na finalny wygląd projektu – w ten sposób możemy wybrać meble w wymiarach, jakich faktycznie potrzebujemy, co pozwoli na optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni bez rezygnowania z jej funkcjonalności.

Troska o bezpieczeństwo użytkowników

Kwestia bezpieczeństwa zawsze powinna być ważna, jeśli chodzi o planowanie wystroju, zyskuje jednak jeszcze większe znaczenie, kiedy chodzi o meble do pokoju niemowlaka. Muszą one być nie tylko stabilne, ale też wykonane z najwyższej jakości materiałów. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że dodanie ich do wystroju nie będzie związane z ryzykiem dla malucha. Nie bez znaczenia jest też jakość samego wykończenia – meble na zamówienie są produkowane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nie ma tu miejsca na niedopatrzenia czy wady fabryczne. Również wykorzystywane farby i kleje powinny spełniać wysokie standardy i posiadać certyfikaty potwierdzające ich bezpieczeństwo.

Trwałość materiałów

Dzieci rosną bardzo szybko, zmienia się ich gust i zainteresowania, nie znaczy to jednak, że umeblowanie ich pokoju musi zmieniać się równie często. Meble z litego drewna są bardzo trwałe, właśnie to sprawia, że są świetnym rozwiązaniem do pokoju dziecięcego, w którym narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. W dodatku wybranie klasycznego wzoru i neutralnych kolorów sprawia, że łatwo dopasują się one do zmieniającego się stylu wnętrza. Dzięki wytrzymałym materiałom i starannemu wykonaniu utrzymają swoją wysoką jakość przez długie lata, a to sprawi, że zainwestowanie w nie większej sumy w dłuższej perspektywie jest po prostu bardziej opłacalne.

Meble, które rosną razem z dzieckiem

Jednak wytrzymałość na uszkodzenia sama w sobie nic nie znaczy, jeśli dany mebel nie ma dla nas żadnego praktycznego zastosowania. Warto więc zastanowić się nad wybraniem mebli, które mogą rosnąć razem z dzieckiem – na rynku coraz częściej możemy znaleźć łóżeczka, które w łatwy sposób przerobimy później na łóżko dla nieco starszego dziecka czy przewijaki pełniące jednocześnie funkcję komody. Decydując się na takie projekty, zapewniamy sobie możliwość dalszego korzystania z takich mebli, nawet kiedy ich oryginalne zadanie zostanie już spełnione.

W pierwszym odruchu mogłoby się wydawać, że inwestowanie w meble na wymiar dla malucha nie jest najlepszą inwestycją – jest to rozwiązanie droższe, a przecież taki projekt sprawdzi się tylko przez krótki czas. W rzeczywistości jednak, jeśli wybierzemy sprawdzonego producenta i postawimy na jakość, zyskamy element wystroju, który pozostanie z naszym dzieckiem na lata, zapewniając mu wygodę i bezpieczeństwo.