poniedziałek, Październik 23, 2017

Jaki czajnik wybrać?

0

Chociaż wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż zakup czajnika to jednak wcale nie jest to takie proste zadanie. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo czajników. Jak zatem wybrać ten najlepszy? Czym różnią się poszczególne modele?

Wisząca lampa sufitowa czy plafon?

0

Podstawowym rodzajem oświetlenia funkcjonalnego, pozwalającego rozświetlić większą część przestrzeni wewnątrz danego pomieszczenia, jest oświetlenie sufitowe. Przy okazji warto jednak pamiętać, że dzięki dużej różnorodności lamp, oświetleniem sufitowym mogą być dziś już nie tylko klasyczne lampy wiszące, ale także przylegające do powierzchni sufitu modne plafony, na przykład plafony Azzardo. W związku z tym pojawia się pytanie, kiedy decydować się na wybór lampy wiszącej, a kiedy zdecydować się na plafon? W jakich wnętrzach lepiej sprawdzi się plafon Azzardo lub plafon innej znanej marki, a w których wnętrzach opłaci się postawić na żyrandol, wiszącą lampę wielopunktową czy nowoczesny spot?

Plafon – jaki i gdzie go zainstalować?

Ze względu na charakterystykę plafonów zwykle instaluje się je w niskich pomieszczeniach, w których obecność wiszącej lampy jest niewskazana lub po prostu niewygodna. Plafony Azzardo – jedna z popularnych marek lamp sufitowych, oczywiście również mogą być instalowane w pomieszczeniach o większej wysokości. W tym przypadku warto jednak zdecydować się na zakup plafonu o dużych wymiarach, tak by nie ginął na tle wysokiego sufitu i był w stanie rozświetlić większą objętościowo przestrzeń. Wśród plafonów Azzardo znaleźć można modele pasujące zarówno do wnętrz urządzonych w sposób tradycyjny – bogato zdobionych, jak i do wnętrz wyjątkowo transparentnych – nowoczesnych, gdzie stawia się na proste, przejrzyste formy i minimalną ilość dodatkowych zdobień. Plafony Azzardo występują w kilku odmianach, w zależności od typu pomieszczenia, w którym mogą być zainstalowane. Są to m.in. plafony przeznaczone do instalacji w przestronnych salonach, jak również plafony do sypialni, pokoju dziecięcego czy do łazienki.

Lampa wisząca – jaka i gdzie ją zainstalować?

W sprzedaży znajdziesz wiele rodzajów lamp wiszących, w tym różne rodzaje żyrandoli, lamp jedno- i wielopunktowych, nowoczesnych lamp na listwach instalowanych do sufitu czy funkcjonalnych spotów. Klasyczne żyrandole zwykle instalowane są w przestronnych salonach urządzonych w tradycyjny sposób. Tego typu lampy są bardzo dekoracyjne, a zatem stylowo nie pasują do wnętrz nowoczesnych, urządzonych w sposób minimalistyczny. Jeśli mieszkanie urządzasz w nowoczesny sposób, lepszym wyborem będzie zakup lamp jedno- lub wielopunktowych, lub lamp na listwie mocowanej do sufitu. Takie lampy mają klosze skierowane w dół, a zatem rozświetlają głównie przestrzeń znajdująca się bezpośrednio pod nimi. Lampy tego typu najczęściej instaluje się nad stołami i ławami w salonach, jadalniach czy na styku pokoju dziennego i aneksu kuchennego. Alternatywą dla nisko wiszących lamp sufitowych mogą być spoty, czyli lampy w formie listew, do których mocowane są obrotowe reflektorki. Takie lampy charakteryzują się dużą funkcjonalnością, ponieważ pozwalają w prosty sposób rozświetlić wybrane części przestrzeni w danym wnętrzu. W praktyce ten rodzaj lamp sufitowych najczęściej instalowany jest w mniejszych pomieszczeniach, takich jak kuchnia czy sypialnia.

Meble z drewna od stolarza – wady i zalety tego rozwiązania

0

Jakie zalety i wady ma drewno jako surowiec do produkcji mebli? Czy warto zamówić meble na wymiar u stolarza? Czy lepiej zdecydować się na meble z litego drewna, czy może fornirowane?
Większość osób podczas urządzania mieszkania czy domu wybiera gotowe meble, które kupuje w znanym sieciowym sklepie meblarskim albo w innych pomniejszych. Ale bardzo często jest tak, że pomieszczenia są niewymiarowe i wtedy zakup gotowych mebli wiązałby się z bardzo złym wykorzystaniem przestrzeni. Zazwyczaj problem taki pojawia się w kuchni, w której trzeba zmieścić dość dużo mebli i urządzeń AGD. Rozwiązaniem jest zamówienie mebli od stolarza na wymiar. Oczywiście takie meble świetnie sprawdzą się także w innych pomieszczeniach.
Meble z drewna wykonane na zamówienie mają wiele zalet, ale oczywiście nie jest tak, że nie mają żadnych wad. O zaletach i wadach mebli drewnianych piszemy poniżej.

Polski telewizor – czy możemy go zakupić?

0

Rzadko kto z nas zwraca uwagę na miejsce produkcji kupowanych artykułów. Zwykle patrzymy na cenę oraz na właściwości czy skład. Gdy jednak chcesz wspierać polską gospodarkę, warto patrzeć na kraj, z którego pochodzi dany artykuł.

Jakość obrazu HD-CVI

0

Monitoring analogowy i sygnał jakości HD? Teraz to możliwe, ponieważ na rynku pojawił się rejestrator BCS HD-CVI, co rozpoczęło zupełnie nową erę w historii analogowych systemów monitoringu. Umożliwia to obraz w jakości HD oraz danych telemetrycznych za pomocą kabla koncentrycznego. Cena wcale nie jest wysoka, jak za taką możliwość nawet bardzo przyzwoita. Poniżej krótko zostaną opisane zastosowania w transmisji wideo, transmisji danych telemetrycznych, zasięg transmisji oraz montaż i możliwości współpracy tego sprzętu. Kamery HD-CVI dostępne są w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/monitoring-hd-cvi

Domowa biblioteczka – jak zaaranżować przestrzeń do czytania?

0

Masz pokaźną kolekcję książek? Lubisz zatopić się w lekturze? A może Twoi domownicy nie wyobrażają sobie dnia bez kontaktu z twórczością ulubionego autora? W takiej sytuacji potrzebujecie odpowiedniego miejsca, w którym przechowacie zbiory i będziecie mogli w spokoju oddać się lekturze. Czego potrzebujesz do stworzenia takiej przestrzeni? Przydadzą się drzwi dźwiękoszczelne i panele przystosowane do ogrzewania podłogowego. Dlaczego? Sprawdź!

Okna PCV czy drewniane – na co warto się zdecydować?

0

Dzisiaj w sprzedaży możemy znaleźć szeroką gamę okien doskonałych do domów jednorodzinnych. Dwa główne rodzaje okien dostępnych u sprzedawców to okna PCV oraz drewniane. Czym różnią się między sobą? Na które z nich warto się zdecydować?

Pielęgnacja roślin balonowych latem – jak dbać o kwiaty doniczkowe?

0

Lato to najbardziej wymagająca pora roku dla wszystkich roślin, zwłaszcza tych zasadzonych w doniczkach na balkonach. Bardzo wysoka temperatura, okresy bez wody oraz pojawiające się choroby osłabiają znacznie okazy rosnące na świeżym powietrzu. Co zrobić, aby kwiaty na balonie dobrze rosły? Poznaj najważniejsze zasady ich pielęgnacji.

Cięcie wodą marmuru – jak to działa?

0

Marmur jest jednym z najlepszych i najpiękniejszym materiałem dekoracyjnym. Wykorzystuje się go do dekoracji zewnętrznych fragmentów budynków, jak również wnętrz. Zwiększenie możliwości aranżacyjnych możliwe jest dzięki nowoczesnym metodom obróbki – w szczególności cięciu wodą.

Wpływ cynkowania ogniowego na środowisko

0

Dzisiejsza świadomość ekologiczna konsumentów wymusza niejako na przedsiębiorcach poszukiwania metod i technik przyjaznych środowisku. Odnosi się to do większości gałęzi przetwórstwa i przemysłu.