środa, Październik 23, 2019

WYZWANIE: RODZINNA LODÓWKA NA LATA

0
WYZWANIE: RODZINNA LODÓWKA NA LATA

Rozumiejąc znaczenie chłodziarko-zamrażarki w życiu każdej rodziny z dziećmi, marka Liebherr stworzyła serię specjalnych lodówek. Wyposażono je w ciekawe rozwiązania i nowoczesne technologie, które zapewniają maksymalny komfort przechowywania żywności. To taki rodzinny superbohater, który stoi na straży świeżości jedzenia, lecz sam z siebie wiele nie potrzebuje.

Jaka powinna być rodzinna lodówka? Wielozadaniowa, tak jak wielozadaniowi są rodzice. Dowiedzieć się można tego m.in. ze strony https://www.swiezystart.pl. Co więcej? Powinna zapewniać sporo miejsca do przechowywania oraz dłużej wytrzymywać świeżość produktów takich jak mięso, ryby czy warzywa. Ponadto ważne jest, aby wewnętrzny układ półek można było modyfikować według potrzeb. Wiadomo, że rodzinne święta oznaczają mnóstwo zapasów, które trzeba spałaszować, ale wcześniej – gdzieś je pomieścić i zachować ich świeżość jak najdłużej. Rodzinna lodówka side by side powinna spełniać te potrzeby na szóstkę z plusem.

JAKA LODÓWKA SIDE BY SIDE

JAKA LODÓWKA SIDE BY SIDE DLA RODZINY?

Dla dużych rodzin lub osób, które z gotowaniem związały swoje życie zawodowe najlepsza będzie lodówka side by side. Np. model Liebherr SBSes7165 posiada obszerne szuflady wykorzystujące technologię Bio Fresh. Stworzone są do przechowywania świeżych produktów, jak owoce, warzywa, nabiał, ryby czy mięso. Dzięki temu, iż utrzymują optymalną temperaturę, pozwalają na długo zachować świeżość, aromat i smak żywności. Ponadto ten model posiada dodatkowa komorę do przechowywani win wyposażoną w półki z drewna bukowego. Z kolei rodzinna lodówka side by side Liebherr SBSesf7212 to niezwykle pojemne urządzenia, które posiada dużo dodatkowej przestrzeni do mrożenia, pozwalającej przechowywać ogromne ilości mrożonek. To nieocenione ułatwienie w przypadku dużej rodziny. Układ półek można modyfikować na wiele sposobów, a powłoka ze stali jest odporna na zadrapania i ślady rąk.

POJEMNOŚĆ, TECHNOLOGIE, WYKOŃCZENIE

Jeśli jednak interesuje Cię lodówka klasyczne, jednodrzwiowa, która zmieści się w niewielkiej kuchni, sprawdź ofertę Liebherr na modele CBNPes5758 Premium oraz DNHml43X13. Pierwsza posiada szuflady Bio Fresh, teleskopowe prowadnice, cichy domyk, technologię No Frost oraz elegancki design z wykończeniem ze stali szlachetnej.  To lodówka klasy A

Listwy sufitowe – czy stosować w nowoczesnych wnętrzach?

0
Listwy sufitowe - czy stosować w nowoczesnych wnętrzach?

Aranżacja wnętrz mieszkalnych jest najczęściej sposobem na ekspozycję własnego gustu. Owszem, chętnie wzorujemy się na stylach, niezwykle modnych w urządzaniu pomieszczeń, dobierając podstawowe elementy i dekoracje, zgodne z przesłaniem określonego trendu. Jeżeli styl, który jest w modzie, odpowiada naszemu gustowi, z radością kompletujemy wyposażenie i dodatki. Z kolei w przypadku, gdy modny styl aranżacyjny nie jest do końca zgodny z własnymi przekonaniami i chęcią do mieszkania w kolorystyce i stylistyce, zgodnej z trendami, możemy postawić na swoim, dobierając kilka modnych dodatków, a pozostałą część wnętrza zaplanować, zgodnie z własnymi chęciami. Istotną rolę w efekcie końcowym mają nie tylko doskonale dobrane stylistycznie i kolorystycznie elementy wystroju, ale przede wszystkim jakość wykonania prac wykończeniowych. Jeżeli pomieszczenie posiada równe, gładkie ściany, na których kolor jest równomiernie nałożony, a podłoga doskonale współgra tonacją oraz jest położona dobrze, wnętrze zyskuje na atrakcyjności. Zdarza się jednak, że pewne przestrzenie należy zamaskować. Najczęściej mowa w tym przypadku o łączeniu pomiędzy ścianami i sufitem oraz pomiędzy ścianami i podłogą.

Jak dobrze urządzić wnętrze?

0
Jak dobrze urządzić wnętrze?

Urządzanie wnętrz tylko z pozoru wydaje się nietrudnym zajęciem. Zresztą, tak chyba jest ze wszystkim – tylko osoba, która na czymś nie zna się zbyt dobrze, jest w stanie stwierdzić, że dana rzecz nie może być za bardzo skomplikowana. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew, jak głosi stare przysłowie. Im bliżej przyglądamy się danemu zagadnieniu, tym więcej niuansów dostrzegamy, tym więcej zależności i zagadnień powiązanych ze sobą w sposób, na który wcześniej w ogóle byśmy nie wpadli.

Tak samo jest ze wspomnianym wcześniej wystrojem wnętrz. Na pierwszy rzut oka to nic skomplikowanego, ot, wystarczy wskazać, gdzie mają się znajdować fotele, gdzie lustra a gdzie lampy wiszące. No bo przecież jaka tu może być filozofia? Okazuje się, że może jej być całkiem sporo.

Punkt centralny

Rzeczą niezwykle ważną, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę projektując każde pomieszczenie jest jego punkt centralny. Miejsce to ma szczególnie istotną rolę w centralnym pokoju każdego mieszkania, czyli w salonie. Punk centralny wyznacza optykę całego pomieszczenia i to wokół niego skupiają się wszystkie pozostałe aspekty projektowania wnętrza. Od tego miejsca zaczyna się pracę nad całym pokojem, a jego pozostałe elementy dochodzą po kolei, niczym kostki domina w układance. Dlatego do wyboru punktu centralnego trzeba przywiązać dużą wagę i rozpocząć projektowanie wyglądu salonu właśnie od niego. W tym miejscu powinny się zbiegać wszystkie linie optyczne pokoju, dlatego z reguły umieszczone jest ono gdzieś po jego środku, ale nie jest to warunek niezbędny. Co może być dobrym punktem centralnym danego pomieszczenia? Najlepszym przykładem jest kominek albo duża kanapa usytuowana przed telewizorem. Dobrą opcją są również zamontowane na odpowiedniej wysokości lampy wiszące, o ile w pomieszczeniu nie ma wspomnianego paleniska.

Poprawne oświetlenie

Kwestia odpowiedniego oświetlenia danego pomieszczenia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musi przemyśleć projektant wnętrz. Nie wystarczy jedynie zadbać o to, by światło docierało do każdego zakątka pokoju. Trzeba jeszcze zadbać o jego balans i upewnić się, że w każdym punkcie pokoju jest wystarczająco dużo światła, by w pełni spełniał on swoją rolę – co może być istotne na przykład w przypadku miejsca do czytania. Projektowanie oświetlenia pomieszczenia zaczyna się od określenia głównego źródła światła, którym zazwyczaj są lampy wiszące. Wokół tego projektuje się całą resztę, uzupełniając widmo światła dodatkowymi jego źródłami, takimi jak kinkiety czy lampy stołowe.

Jakie ramki na zdjęcia wybierać do dekoracji wnętrz?

0
Jakie ramki na zdjęcia wybierać do dekoracji wnętrz?

W dzisiejszych czasach fotografia towarzyszy nam przez całe życie. Uwiecznianie ważnych chwil nigdy też nie było prostsze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wykorzystuje fotografie do dekoracji domów i mieszkań. W jaki sposób to robić?

Ramki na zdjęcia – czemu są tak chętnie kupowane?

Fotografia to obecnie jedno z najbardziej powszechnych zajęć. Zdecydowana większość to amatorzy, którzy wykorzystują łatwy dostęp do urządzeń umożliwiających robienie zdjęć. Dziś nie trzeba bowiem kupować aparatu, by zostać fotografem. Takie możliwości ma bowiem każdy smartfon i tablet. Wystarczy mieć go przy sobie, by uwiecznić ważną dla nas chwilę, czy piękny krajobraz. W ten sposób każdy może prowadzić kronikę własnego życia. Jedyne co nas ogranicza, to tak naprawdę pojemność naszego urządzenia. W dzisiejszych czasach możemy zrobić zdecydowanie więcej zdjęć, a później wybrać ze wszystkich te najlepsze. Jednak by cyfrowe zdjęcia wywoływały takie same emocje, jak analogowe, dobrze jest je wydrukować i włożyć do rodzinnego albumu. Możemy też wykorzystać je jako dekorację ścienną. Obecnie jest to jeden z hitów dekorowania wnętrz. Daje on wiele swobody i pozwala stworzyć unikalne kompozycje, które podkreślą charakter mieszkających w nim osób. Aby zdjęcia nie uległy zniszczeniu i były odpowiednio wyeksponowane, potrzebują odpowiedniego obramowania.

Ramki na zdjęcia – co proponują producenci?

Fotografie w aranżacji wnętrz mogą być wykorzystane na wiele różnych sposobów. Możemy więc zrobić wszystko, co przyjdzie nam do głowy. Warto jednak trzymać się kilku zasad, które sprawią, że dekoracja będzie przyjemna dla oka. Zanim więc rozpoczniemy zawieszanie dekoracji, sprawdźmy, ile mamy wolnej przestrzeni. Wówczas łatwiej nam będzie rozmieścić zdjęcia. Te z kolei warto ochronić przed zniszczeniem. Ramki na zdjęcia sprawdzą się do tego idealnie, a w dodatku zadbają o odpowiednią ich ekspozycję. Tutaj znajdziesz jednego z producentów https://www.oprawiamy.pl/c50,ramki-do-zdjec-i-fotoramki. Stosowanie ramek o różnych kolorach, rozmiarach oraz kształtach z pewnością urozmaici dekorację. Produkty oferowane przez producentów są dostępne w wielu wariantach. Bez problemu znajdziemy ramki na zdjęcia wykonane z drewna, czy metalu. W ten sposób łatwo dopasujemy je do stylu danego pomieszczenia. O rozmiar także nie musimy się obawiać, gdyż przez internet możemy zamówić egzemplarz o niestandardowym rozmiarze. Ramki na zdjęcia uzupełnią więc nam dekorację i przywołają emocje, które towarzyszyły nam w chwili robienia danej fotografii.

Czym są i do czego można wykorzystać sprężarki?

0
Czym są i do czego można wykorzystać sprężarki

Sprężarki są powszechnie wykorzystywane w wielu branżach. Ich zadaniem jest podwyższanie podwyższenie ciśnienia lub wymuszanie przepływu gazy, dzięki czemu powstaje energia kinetyczna.

Sprężarki powietrza to urządzenia, które wykorzystuje się zarówno w warunkach domowych, jak i przemysłowych. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów sprężarek, które różnią się między sobą budową i zastosowaniem.

Ciepło ucieka przez poddasze? Sprawdź, jak to zmienić

0
Ciepło ucieka przez poddasze? Sprawdź, jak to zmienić

Fachowcy oceniają, że zarówno dach, jak i samo poddasze mogą odpowiadać za poważne straty ciepła w domach jednorodzinnych. Jeśli rzeczywiście okaże się, że z naszego domu ucieka ciepło, warto zacząć temu przeciwdziałać. W jaki sposób?

Ściany nie muszą być nudne – postaw na tapety!

0
Ściany nie muszą być nudne – postaw na tapety!

Kompletując wyposażenie mieszkań i domów, zazwyczaj skupiamy się na meblach i akcesoriach, których odpowiedni dobór optycznie powiększy nasze wnętrza i nada im przytulny, a zarazem przestronny charakter. Ściany przemalowujemy, by wyglądały czysto, niekiedy pozostawiając ich pierwotny kolor. Takie rozwiązanie sprawdza się, jeśli nasz gust jest minimalistyczny, a ściany w dużej części znajdują się za meblami, jednak jeśli odkryta jest większa ich powierzchnia, warto zastanowić się nad zakupem tapet.

Jakie możliwości dają nam producenci tapet?

W sklepach meblowych często znajdziemy tapety ścienne w drobne, powtarzające się wzory, które nie każdego zachęcą do kupna. Rynek powiększa się jednak z każdym rokiem, a nowoczesne wzory zaczynają cieszyć także bardziej wybredne osoby, które od ozdób ściennych oczekują jakości prawdziwych dzieł sztuki. Coraz większą popularnością cieszą się projekty sprawiające wrażenie trójwymiarowych, wykorzystujące techniki iluzji optycznych lub oryginalne wzory geometryczne, stworzone z największą dbałością o szczegóły. Dostępne są tapety ścienne z wytłoczeniami, które niwelują płaskość ścian, a także fototapety, dzięki którym pomieszczenie może stać się ogrodem, lasem lub znanym miastem. Przepięknym połączeniem klasyki z nowoczesnością są kolorowe motywy roślinne, odbiegające od realistycznego lub bogatego stylu w stronę grafiki i sztuki popularnej. Niezliczone wzory tapet sprzedawane są online w różnych kategoriach, dzięki czemu łatwo wybierzemy takie nadające się do salonu, do pokoju dziecięcego czy do sypialni.

Oprócz wyglądu tapety, należy zwrócić uwagę na jej fakturę, odporność na wilgoć czy łatwość czyszczenia, aby produkt nie przyniósł nam szybkiego rozczarowania. Papier jest najpopularniejszym i najtańszym materiałem do produkcji tapet, jednak mniej wytrzymałym, niż np. winyl, który charakteryzuje się wodoodpornością. Ciekawą opcją jest flizelina, wyjątkowo łatwa w montażu.

Co będzie potrzebne do tapetowania ściany?

Abyśmy mogli cieszyć się trwałymi walorami estetycznymi zakupionej tapety, musi być ona odpowiednio przyklejona. Należy położyć ją na ścianie tak, aby nie odginała się ani nie wybrzuszała, gdyż nawet niewielkie niedoskonałości będą rzucały się w oczy i niszczyły efekt. Przybory, które będą niezbędne do montażu, to przede wszystkim taśma samoprzylepna oraz nóż i klej do tapet, ale przydadzą się także preparaty do zespalania i gruntowania, szpachla dociskowa czy miarka. Do mieszania kleju wykorzystamy wiadro, a w wyznaczeniu miejsc, gdzie powinny znaleźć się krawędzie, pomoże nam ołówek. Każdy naklejony pas tapety będzie trzeba docisnąć na przykład gumowym wałkiem. Jeśli nie czujemy się na tyle pewnie, by samodzielnie wykonać zadanie, warto skorzystać z usług fachowca.

Skuteczne pranie w kilka chwil – jak to możliwe?

0
Skuteczne pranie w kilka chwil – jak to możliwe?

Każdy, kto prowadzi aktywny tryb życia, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest szybkie i bezproblemowe wykonywanie obowiązków domowych. Szybkie rozprawienie się z nimi nie miałoby jednak sensu, gdyby nie dobrej jakości sprzęty, które gwarantują bezproblemowe działanie. Jednym z takich sprzętów jest pralka – jej używanie pozwala oszczędzić naprawdę mnóstwo czasu. Warto dowiedzieć się, jakie systemy i funkcje pomogą zrobić pranie szybko i dobrze!

Aranżacje ścian – innowacyjne rozwiązania

0
Aranżacje ścian – innowacyjne rozwiązania

Aranżacja wnętrza we własnym mieszkaniu czy domu niejednemu spędza sen z powiek. Każdą wolną chwilę poświęca się na przeglądanie inspiracji w Internecie, zapisując zdjęcia, przeglądając fora tematyczne, a także oglądając programy telewizyjne. Zbierane są pomysły, z których mamy nadzieję, że wybierzemy coś fascynującego, czego każdy będzie nam zazdrościł. Jednak czy podjęcie decyzji jaką farbę wybrać na ścianę przy oknie, a jak zaaranżować ścianę za telewizorem w salonie jest takie proste? Każdy kto zgłębiał temat wie jak wiele jest inspiracji i jak bardzo trudny jest wybór.

Ściana pomalowana czy tapetowana

W domach naszych dziadków ściany były pomalowane jednak charakteryzowały się jeszcze jednym detalem, często malowane na nim były wzorki specjalnym wałkiem. Czy w dzisiejszych czasach chcielibyśmy mieć taki wzorek? Z pewnością jest grupa osób, które chciały przenieść je na swoje ściany. Obecnie często ściany w naszych domach są pomalowane na jeden kolor lub poprzez łączenie różnych odcieni przy pomocy pasków. Wybór rodzajów farb i kolorów jest tak duży, że w sklepach można spędzić bardzo dużo czasu zastanawiając się, który kolor będzie pasował do naszego mieszkania. Najlepszym sposobem jest pomalowanie ścian próbkami i w świetle wpadającym przez okna sprawdzić, która farba najlepiej wygląda na konkretnej ścianie.

Innym popularnym materiałem znajdujących się na ścianach są tapety, Tapety swoją świetność wiodły kilkanaście lat temu, jednak obecnie znów wracają do łask. Dzisiejsze tapety posiadają różne wzory, faktury. Ponadto można kupić tapety 3D, które sprawiają niespotykany efekt.

Dekoracja ścian

Ściany pomalowane na jeden kolor często chcemy dodatkowo jakoś udekorować. Najpopularniejszymi dekoracjami są obrazy lub zdjęcia naszej rodziny. Innym sposobem dekoracji są naklejki na ścianę. Naklejki mogą być w formie rysunku np. kwiatka, drzewa czy zwierzęcia, ale również napisu. Można umieścić swój ulubiony cytat w sypialni czy ulubioną postać z bajki naszej pociechy w pokoju dziecięcym. Naklejki na ścianę są odpowiednie dla każdego pomieszczenia, a ich format może być różnorodny – może to być zarówno naklejka na całą ścianę, jak i mały akcent. Podobnie jest z kolorystyką. Obecnie jest tak szeroki wybór naklejek, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Aranżacja i dekoracja naszych czterech ścian jest trudna, ale bardzo inspirująca, a kiedy widzimy efekt końcowy jest on dla nas dumą. Wśród oferowanych rozwiązań możemy wybrać tapety, farby, struktury czy naklejki na ścianę. Każde rozwiązanie ma w sobie coś pięknego i jeżeli zaprojektujemy je sami sprawia że wchodząc do pomieszczania od razu pojawia się uśmiech i wiemy że zostało włożone w aranżację całe serce.

Kolorowe czy korowe sny?

0
Kolorowe czy korowe sny

Życząc dziecku przed zaśnięciem kolorowych snów pragnie się, aby jego sen był zdrowy, spokojny i gwarantował pełny odpoczynek. Kolory kojarzą się i wnoszą w życie optymizm, oraz są wyrazem radości pobudzającej do działania. Warto je zatem stosować i wykorzystywać wszędzie, gdzie się da – również w sypialnianej pościeli.

Wszystkie oblicza pościeli

Piękna i barwna pościel to z pewnością estetyczny element pokoju, który w spójny sposób współgra z panującym tam stylem. Dlatego właśnie często stanowi ona dekoracyjny akcent, wyróżniający główny punkt pomieszczenia, czyli łóżko, stając się jego ozdobą. Ubrane w kolorowe tkaniny poduszki i kołdra zawsze poprawiają nastrój i wywołują chęć wskoczenia oraz wtulenia się w przyjemną miękkość materiału. Zaskakujące barwy i ciekawe wzornictwo wnoszą w życie wiele pozytywnej energii, nawet w pochmurne dni. Oprócz tego, najważniejszym walorem pościeli, a zarazem jej główną funkcją jest zdrowy, spokojny sen, który tak mocno jest potrzebny dla regeneracji sił i wzmocnienia organizmu przed wyzwaniami dnia codziennego. Jakość i wybór tkanin ma zatem fundamentalne znaczenie w osiągnięciu maksymalnego komfortu, w zależności od preferencji użytkownika.

Kontynuacja tradycji kory

Podchodząc skrupulatnie do wyborów związanych z asortymentem domowym, podczas poszukiwania pościeli, warto zatrzymać się wśród produktów wykonanych z kory. Piękno wzorów, połączone z praktycznością tkaniny zyskało już wielu wielbicieli, którzy nie wyobrażają sobie nocy bez tego typu bielizny sypialnianej.

Mimo, iż pościel z kory kojarzona jest ze sztywnymi, wykrochmalonymi strukturami, jakie można było użytkować na wakacjach u babci, obecnie zyskała ona zupełnie inny wymiar. Charakterystyczna, wypustkowa tkanina pozostaje niezmienna od lat, jednak dodatki wysokogatunkowej bawełny sprawiają, że jej użytkowanie to miękkość i poczucie przyjemnego dotyku. Dodatkowym atutem produktu jest to, iż nie wymaga on prasowania po wyjęciu z pralki, a to bardzo duże udogodnienie i ukłon w stronę zapracowanych pań domu. Wystarczy złożyć ją po wysuszeniu, a ona zawsze będzie prezentowała się nienagannie.

pościel z kory
pościel z kory

Kora dla zdrowia

Dzięki wysokiej jakości splotom materiału kory jest to uniwersalny i ponadczasowy produkt, który sprawdzi się o każdej porze roku. Doskonała cyrkulacja powietrza sprawia, że ciało podczas snu oddycha, co zapobiega przegrzaniu lub potliwości w upalne dni lata, ale jednocześnie przyjemne otulenie i ciepło podczas mrozów zimy. Efektem tego jest zdrowy, efektywny sen, który przynosi w pełni zasłużony odpoczynek. Ważnym aspektem jest także przewiewność materiału, który zapobiega nagromadzaniu się drobnoustrojów, które, jak wiadomo, sprzyjają powstawaniu alergii lub zmianom skórnym.

Przeczytaj też: Zalety pościeli z kory

W internetowym koszyku

Dostępność produktów tej kategorii jest powszechna i możliwa do nabycia w wielu sklepach zaopatrzonych w tekstylia. Wybrać można także ścieżkę sklepu internetowego sklep.kz.com.pl, gdzie asortyment w postaci przejrzystych zdjęć zachęca do zakupu. Wizualne prezentacje pościeli muszą iść jednak w parze z jakością, a także dostępnością rozmiarów, wymaganych do różnych typów łóżek. Podczas zakupów zatem warto kierować się nie tylko ceną, ale także składem materiałowym, oraz wymiarami towarów. Surowce z jakich zostały stworzone komplety pościelowe są zawsze przedstawiane w opisach produktów i to one powinny stanowić główną składową w podjętej decyzji. Od tego bowiem zależy komfort, oraz zdrowie podczas snu.

Nowoczesne formy i kolory sprzyjają zakupom, a tym samym pięknym kreacjom wnętrza sypialni wzbogaconym o nowy komplet pościeli. Bez względu na preferencje i wysokie wymagania domowników, wśród bogatej oferty, każdy może znaleźć coś dla siebie, stając się posiadaczem przepustki do zdrowego odpoczynku w uścisku miłej w dotyku tkaniny. Producenci pościeli z kory wiedząc jak ważny w ciągu dnia jest odpoczynek, tworzą piękne, komfortowe i praktyczne towary, życząc tym samym swoim klientom kolorowych snów.

https://sklep.kz.com.pl/