wtorek, październik 19, 2021

Zasilacze awaryjne UPS – poradnik zakupowy

0
zasilacz ups

Zasilacze UPS to urządzenia lub bardziej rozbudowane systemy urządzeń, których zadaniem jest zapewnienie nieprzerwanej pracy urządzeń zasilanych elektrycznie, w przypadku przerw w dostawie prądu. Dzięki zastosowaniu zasilaczy awaryjnych UPS istnieje możliwość podtrzymania ciągłości pracy urządzeń, nawet w przypadku wystąpienia poważnych usterek w sieci elektrycznej. Dotyczy to sprzętów różnej kategorii – od komputerów, przez piece do ogrzewania i pompy CO, aż po urządzenia taśmowe wykorzystywane w produkcji. Poniżej opowiemy nieco więcej na temat zasilaczy awaryjnych, podpowiadając na jakie parametry zwrócić uwagę w czasie zakupu oraz jak odnaleźć zasilacz spełniający twoje oczekiwania.

Zasilanie awaryjne – za pomocą zasilaczy UPS

Typowe urządzenie UPS składa się z akumulatora, aktywującego się w przypadku przerw w dostawie prądu. Pełni on funkcję zasilacza awaryjnego, który na co dzień, w normalnych warunkach, pozostaje nieaktywny. Istnieje kilka typów zasilaczy UPS, biorąc pod uwagę sposób ich działania.

Wyróżniamy przede wszystkim zasilacze UPS z bierną rezerwą, nazywane również offline. Ich zadaniem jest monitorowanie poziomu napięcia wejściowego w sytuacji, gdy dochodzi do wykrycia jego spadku. Wówczas, system przełącza się na akumulator UPS. Rozwiązanie takie jest wybierane między innymi w przypadku zasilania sprzętów komputerowych (które nie wymagają w pełni sinusoidalnego napięcia). Minusem tego rozwiązania jest dość długi czas reakcji – na poziomie 10 do nawet 20 milisekund.

Zasilacze UPS typu line-interactive wykorzystują podłączony na stałe przetwornik napięcia. Zapewnia on stabilne warunki panujące w sieci, a w czasie pracy na akumulatorze – zmienia prąd stały w prąd zmienny. Ich zaletą jest fakt, że nie zawsze doprowadzają do uruchomienia akumulatora, niekiedy bowiem wystarczy samo ustabilizowanie warunków w sieci.

Zasilacze awaryjne wyposażone w podwójną konwersję to kolejny podtyp. Generują optymalne napięcie wyjściowe oraz doskonale pasują do wrażliwych odbiorników. Ich cena jest nieco wyższa niż w przypadku zasilaczy UPS innego typu, jednak rekompensują to wyjątkowe zalety. Przede wszystkim – bardzo krótki czas reakcji, brak przerw w dostawie energii elektrycznej (praca w pełni ciągła). Znajdują wykorzystanie między innymi w obsłudze aparatury medycznej – na przykład ratującej życie.

Kryteria wyboru zasilaczy UPS

Najważniejsze parametry dostępnych urządzeń to przede wszystkim moc, z jaką może ono pracować w czasie zasilania urządzeń. Jest ona określana poprzez podanie: mocy czynnej (wyrażonej w watach) oraz mocy pozornej (wyrażonej w voltoamperach). Przed wyborem rodzaju zasilacza należy więc ustalić przede wszystkim – jaki poziom mocy jest potrzebny do zasilania wybranego sprzętu.

Kolejnym ważnym parametrem jest czas przełączania. Im niższa jest wartość tego parametru, tym lepiej dla użytkownika zasilacza UPS. W przypadku niektórych urządzeń – na przykład sieci komputerowych – wyjątkowo krótki czas przełączenia może ułatwić codzienną pracę i zlikwidować zjawisko resetowania komputerów. W przypadku aparatury medycznej wykorzystywanej w szpitalach – dłuższy czas przełączenia jest niedopuszczalny. 

Do pozostałych istotnych parametrów należą: czas pracy na podtrzymaniu akumulatorowym, liczba oraz rodzaj gniazdek wyjściowych, wykorzystane złącza i oprogramowanie obsługujące dany układ.

Otwieranie mieszkań Kraków – gdzie zgłosić się po pomoc?

0
Otwieranie mieszkań Kraków

Drzwi to element mieszkania, który zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa. Dzięki nim, wszystkie nasze rzeczy są chronione, a my możemy czuć się komfortowo. Jednak zdarzają się sytuacje, w których ulegają one awarii, która nie pozwala nam dostać się do środka. Co zrobić w takim momencie?

Otwieranie mieszkań Kraków – czemu warto skorzystać z pomocy ślusarza?

Wszystkie awarie, które uniemożliwiają nam dostanie się do pomieszczenia, zdarzają się w najgorszych momentach. Chyba każdemu z nas zdarzyło się kiedyś zgubić lub złamać klucz i to właśnie w tym czasie, najbardziej potrzebowaliśmy wejść do mieszkania. Sytuacja staje się jeszcze poważniejsza, gdy w domu znajdują się zwierzaki. W takim momencie, należy bezzwłocznie zadzwonić po pogotowie ślusarskie, które pomoże nam rozwiązać problem. Nie warto robić nic na własną rękę bez odpowiednich umiejętności, ponieważ możemy jedynie pogorszyć sytuację. Do jak najmniej szkodliwego otwarcia drzwi potrzebne są odpowiednie narzędzia, które posiadają profesjonalni ślusarze. Ponad to, najczęściej świadczą oni usługi całotygodniowe i w dni świąteczne, dzięki czemu nie musimy martwić się o brak pomocy. Dobry ślusarz zrobi wszystko, aby zaoszczędzić nam dodatkowych kosztów, związanych z zakupem nowych drzwi. Dodatkowo, wielu ze specjalistów oferuje kompleksowe usługi, które pozwalają na założenie dodatkowych zabezpieczeń antywłamaniowych.

Otwieranie mieszkań Kraków – kto udzieli nam pomocy?

Znajdywanie czegokolwiek w obecnych czasach nie jest niczym trudnym. To samo tyczy się usług otwierania mieszkań w Krakowie. Wystarczy jedynie wpisać to czego potrzebujemy w wyszukiwarce internetowej. Szukając profesjonalnych ślusarzy, możemy natknąć się na stronę https://zamki.sos.pl/uslugi/awaryjne-otwieranie/. Kompleksowe usługi pozwalają na otwarcie praktycznie każdego istniejącego zamka. Nie ważne czy jest antywłamaniowy, zwykły, od mieszkania czy od skrzynki. Dobry specjalista w Krakowie, na pewno będzie posiadał odpowiedni sprzęt do otwierania mieszkań i całej reszty.

Praktyczne informacje dotyczące domów modułowych

0
Praktyczne informacje dotyczące domów modułowych

Nowoczesne domy modułowe są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale także wpasowują się idealnie w architekturę miejską. Co więcej spełniają coraz częściej standardy energooszczędnego budownictwa. Sprawdźmy co to oznacza oraz o czym należy pamiętać decydują się na dom modułowy?

Czy potrzebujemy pozwolenia na budowę?

Domy modułowe pasywne oraz energooszczędne redukują opłaty związane bezpośrednio z zapotrzebowaniem na energię cieplną. Rozwiązania zastosowane do montażu, jak i także prefabrykacji pozwalają także obniżyć koszty eksploatacyjne budynku. Co po niektóre z nowoczesnych modułowych domów posiadać mogą system samodzielny ogrzewający czy też ogromne, modułowe okna. Zapewniają one nam dostęp do naturalnego światła.

Dom modułowy stać się może budynkiem mieszkalnym pełnoprawnym, a więc podlegającym pod zasady spisane bezpośrednio w prawie budowlanym. Budowę takowego domu musimy zgłosić, a następnie czekać aż stosowny urząd wyda nam pozwolenie.

Całkiem innym rozwiązaniem mogą być modułowe domy bez pozwolenia. Są one najczęściej niezwiązane z gruntem czy też posiadają one do 35 metrów kwadratowych powierzchni, a do tego stanowić rodzaj wypoczynkowego domu.

Jaki jest koszt modułowego domu?

Jeśli chodzi o cenę domu modułowego, to jest ona zależna od bardzo wielu czynników. Są one jednak znacznie tańsze od domów tradycyjnych. Zanim wybierzemy projekt, warto znaleźć działkę odpowiednią. Jej koszt także doliczyć możemy do całej wartości inwestycji. Cena modułowego domu uzależniona jest głównie od wielkości budynku, specyfikacji technologicznej oraz jego kształtu. Najtańszą technologią jest po prostu konstrukcja szkieletowa. Jeśli zdecydujemy się dodatkowo na budowę sezonowego domu, niezespolonego w żadnym wypadku z gruntem, to unikniemy wielu niepotrzebnych kosztów oraz procedur.

Cena modułowego domu (w powyższej sytuacji) to koszt 800 złotych za 1 metr kwadratowy. Tanie domy modułowe całoroczne jednak będą wymagały położenia fundamentów. Zwiększy to koszt do około 1400 złotych. Przeglądając sobie oferty producentów, warto pod uwagę wziąć sam fakt, że ceny domów dotyczą najczęściej kosztu samego budynku jeszcze bez usług montażu. Gotowe projektu możemy w sposób minimalny zmodyfikować, podnosząc chociażby kąt nachylenia dachu. Wszystko po to, aby był zgodny z planem miejscowym zagospodarowania przestrzennego czy też adaptując poddasze.

Jak są ogrzewane domy modułowe?

Domy modułowe całoroczne są ogrzewane w bardzo podobny sposób jak domy tradycyjne. Zależnie od wybranej konstrukcji możemy wybrać także sposób zabezpieczenia naszego budynku. Najczęściej większość inwestorów decyduje się na ocieplenie swojego domu styropianem czy też wełną minimalną. Wełna odporna jest na wysoką temperaturę oraz dostosowuje się bardzo łatwo do miejsca izolowanego. Styropian z kolei charakteryzuje się sporą lekkością, jak i także znacznie niższą ceną. Często wybieraną alternatywą jest pianka polietylenowa czy też pianka poliuretanowa. Wyróżnia się niską przewodnością cieplną, dobrą przyczepnością do podłoża oraz odpornością na zawilgocenie.

Decyzja należy do nas, ale warto budownictwo modułowe brać pod uwagę.

Stolik drewniany na wymiar – uniwersalna dekoracja wnętrza

0
stolik

Wielu z nas lubi dekorować swoją przestrzeń, aranżować wystrój pomieszczeń i często zmieniać koncepcje. Jednego dnia chcemy mieć jadalnię w stylu industrialnym, drugiego sypialnię w stylu glamour. Jednak nie da się ukryć, że częste przemeblowania oraz zmiany wystroju są dosyć kosztowne, więc mało kto realizuje każdy ze swoich pomysłów. Jeśli więc zależy nam na tym, aby dobrać uniwersalne elementy wyposażenia wnętrz, które w otoczeniu zmieniających się dekoracji, będą pasowały do różnych stylów, powinniśmy zainwestować w stolik drewniany na wymiar. Ten mebel niewątpliwie znajdzie zastosowanie w wielu ciekawych aranżacjach.

Stolik drewniany na wymiar – salon w stylu skandynawskim

Wnętrza utrzymane w stylu skandynawskim są zazwyczaj dość chłodne, ze względu na to, że utrzymuje się je raczej w zimnych barwach. Króluje biel i szarość. Projektanci wnętrz skandynawskich lubują się naturalnych materiałach. W takiej kompozycji dobrze wyglądają meble wykonane z drewna, które ocieplą salon w stylu skandynawskim. Stolik drewniany wykonany na wymiar to idealny dodatek do tego typu wnętrza.

Stolik drewniany na wymiar – rustykalna kuchnia

Kuchnia w stylu wiejskim to marzenie wielu gospodyń, które z rozrzewnieniem wspominają wakacje spędzone u babci we wczesnych latach dzieciństwa. Ozdobą w rustykalnej kuchni mogą być suszone kwiaty czy wiszące warkocze czosnku. Drewno jest wszechobecne w takim wnętrzu więc stolik drewniany na wymiar sprawdzi się świetnie. Najlepiej będzie wyglądał model z widocznym usłojeniem np. wykonany z dzikiego dębu. Tutaj https://stolywood.pl/kategoria/stoly-i-stoliki/stoliki/drewniane-stoliki/ można zobaczyć jak wyglądają takie meble.

Stolik drewniany na wymiar – nowoczesna sypialnia

Styl nowoczesny to przede wszystkim minimalizm oraz funkcjonalność. Dlatego właśnie stolik drewniany zrobiony na wymiar, który ustawisz przy łóżku, będzie doskonałym dopełnieniem nowoczesnej stylizacji. Taki mebel jest elegancki nawet bez rzeźbień i ozdobników, a jednocześnie także spełnia kilka praktycznych funkcji.

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – przekonaj się o ich zaletach

0
Grzejnik

Jeszcze nie tak dawno, mało kto pomyślałby, że grzejniki doczekają się swoich dekoracyjnych wersji. A jednak, nawet tak niepozorna część wyposażenia łazienki, okazała się elementem, który można ulepszyć i sprawić, że będzie pełnić również funkcję estetyczną. Oczywiście nie tracąc przy tym swojej funkcjonalności. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Czy warto zdecydować się na grzejnik dekoracyjny w łazience?

Jeśli jesteśmy osobami, które cenią harmonię jaką dają idealnie dopasowane do siebie elementy wyposażenia, grzejnik łazienkowy dekoracyjny jest zdecydowanie czymś co powinno znaleźć się w naszym mieszkaniu. Dzięki niemu, pomieszczenie zyska zupełnie nowego wyrazu, a my będziemy mogli cieszyć się wyjątkowym zakupem. Tego typu grzejnik, na pewno nie pozostanie niezauważony. Takie elementy wyposażenia, sprawiają radość nie tylko ze względu na zaopatrywanie nas w ciepło, ale również z powodów estetycznych. Dzięki temu, czas spędzony na relaksowaniu się podczas ciepłej kąpieli jest o wiele przyjemniejszy. Wizualna przyjemność jest tak samo ważna jak fizyczna. Ponad to, grzejnik dekoracyjny łazienkowy, zapewni nam ciepło podczas zimowych wieczorów, które kojarzą nam się z koniecznością jak najszybszego ubrania na siebie ciepłych rzeczy zaraz po wyjściu z wody. Sprawdzi się również idealnie jako wieszak na mokre ubrania czy ręczniki. Możemy więc być pewni, że jest on tak samo funkcjonalny jak dobrze się prezentuje.

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe – sprawdź, co oferuje rynek

Grzejniki dekoracyjne łazienkowe, które możemy znaleźć obecnie na rynku, występują w tak wielu wersjach, że na pewno uda nam się znaleźć coś dla siebie. Przykładowo, możemy zajrzeć na stronę https://imers.pl/grzejniki-dekoracyjne/, gdzie znajdziemy grzejniki w wielu wariantach kolorystycznych oraz kształtach. Być może właśnie tam, uda znaleźć się coś co idealnie wpasuje się w wystrój naszej łazienki. Tak ciekawe projekty warte są uwagi, ponieważ mogą okazać się tym, czego brakowało nam do stworzenia wymarzonego klimatu.

Gdy Twoja ukochana porcelana zostanie uszkodzona to…nie przejmuj się i wykonaj naprawę. Z naszymi radami to się uda!

0
Gdy Twoja ukochana porcelana zostanie uszkodzona to...nie przejmuj się i wykonaj naprawę

Są takie prace, które wydają się naprawdę trudne do wykonania. Do takich niewątpliwie zalicza się naprawa porcelany. Wystarczy tyko chwila nieuwagi, by stłuc ulubioną zastawię, która jest w rodzinie od wielu lat. Większość osób uważa, ze porcelany nie można naprawić i nadaje się tylko i wyłącznie do wyrzucenia. Ale nie jest to prawda i w dzisiejszym wpisie poradzimy Wam, jak naprawić porcelanę i co będzie Wam do tego potrzebne.

Jak naprawić porcelanę – co warto wiedzieć?

Jak wiadomo, moda często powraca i to co jeszcze wczoraj uznawane było za przestarzałe, aktualnie znowu wraca do łask. Tak jest na pewno w przypadku porcelany. Gdy już przekonacie się do jej piękna, to czasem okazuje się, że na skutek zwyczajnej nieuwagi niechcący ją uszkodzicie. O ile porcelana nie rozpryśnie się w drobny mak (to zdarza się rzadko), to można ją naprawić. Czas więc przejść do kolejnego kroku.

Przygotowanie do naprawy jest ważnym elementem

Oczywiście, gdy potłuczemy kubek, filiżanki czy całą zastawę, to nie możemy z marszu od razu przejść do jej naprawy. Otóż musicie pamiętać, że wszystkie elementy, ale i pozostałości należy odpowiednio przygotować. Na pewno trzeba je umyć. Ale nie chodzi nam tutaj o mycie pod bieżącą wodą, lecz po prostu przetarcie wszystkich elementów wilgotną ściereczką. Następnie należy odtłuścić ich powierzchnię. Aby usunąć wszelki tłuszcz czy też zaschnięty brud, przyda się benzyna lakowa, ewentualnie mocny alkohol lub rozpuszczalnik. Gdy odtłuścimy powierzchnię, oczywiście musimy jeszcze wszystkie elementy opłukać wodą i pozostaje już tylko czekać aż wszystko dokładnie wyschnie. Jeżeli chcecie przyspieszyć nieco ten czas, to możecie użyć ręczników bawełnianych. Mamy dla Was jeszcze jedną radę, a mianowicie przed klejeniem należy przetrzeć krawędzie drobnoziarnistym papierem ściernym. Wtedy też praca będzie łatwiejsza. Klejenie kamienia takiego jak porcelana wymaga nieco wprawy, ale efekt może przerosnąć Wasze oczekiwania.

Jak kleić porcelanę krok po kroku?

Skoro wszystkie krawędzie są już wyrównane, a poszczególne elementy porcelany czyste i odtłuszczone, można przejść do kolejnego etapu, a więc klejenia. W tym przypadku musicie pamiętać, by użyć odpowiedni klej do kamienia. Najlepiej sprawdzi się tutaj produkt zawierający żywicę epoksydową. Warto wybrać model o bezbarwnej fakturze. Czas rozpocząć klejenie. I zaczynamy je od nałożenia kleju na krawędź elementu porcelanowego, przy czym musicie pamiętać, że należy rozpocząć klejenie od największego elementu. Następnie dociskamy do niego kolejny fragment. Jeżeli nałożycie zbyt dużo kleju i zacznie on wychodzić bokiem, to koniecznie powinniście przetrzeć jego nadmiar, najlepiej zwilżoną ścierką bądź też ściereczką nawilżoną w spirytusie. Należy to zrobić możliwie jak najszybciej, gdyż klej epoksydowy naprawdę szybko się wiąże.  W kolejnym kroku znowu dociskamy następny fragment i usuwamy nadmiar kleju. W naprawie porcelany może występować jedna trudność- otóż taka praca może być bardzo czasochłonna. W przypadku klejenia porcelany trzeba wiedzieć, że kolejne elementy można doklejać dopiero w sytuacji, gdy poprzednie już wyschły, a klej w pełni się związał. Tylko wtedy można liczyć na trwałe łączenie.

Kupować czy naprawiać? Co wybrać w przypadku porcelany?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że gdy coś się psuje, to zwyczajnie to wyrzucamy. Ale są rzeczy, których lepiej się nie pozbywać, szczególnie jeśli mają wartość sentymentalną bądź są drogie. Na pewno w przypadku porcelany lepiej podjąć się trudu naprawy, gdyż często porcelana przekazywana jest z pokolenia na pokolenie. Swoją drogą wraz z upływem lat wartość porcelany rośnie. Musicie też wiedzieć, że współcześnie bardzo trudno jest znaleźć stylową i elegancką porcelanę. Jeżeli już takową znajdziecie, to najczęściej okazuje się, że jest ona bardzo droga. Dlatego też w przypadku porcelany bezwzględnie należy podejmować się próby naprawy, tym bardziej że wystarczy tylko nieco cierpliwości i dobrych chęci, a efekt przerośnie Wasze oczekiwania.

Porcelana jest jednym z najpiękniejszych materiałów, a zastawa z niej wykonana rzeczywiście przyciąga uwagę i jest ponadczasowa. Warto zatem dbać o rzeczy z porcelany, a w razie uszkodzenia podejmować się ich naprawy.

Revo System – polski producent żywic dla budownictwa, architektury krajobrazu i infrastruktury drogowej

0
budownictwo

Współczesne budownictwo charakteryzuje się nie tylko innym niż dotychczas stylem budowy, ale także korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań w zakresie technologii. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych XX wieku, żywica była czymś zupełnie nowym. Na posadzki z żywicy decydowali się jedynie ci, którzy nie bali się nowych rozwiązań. Obecnie technologia ta doceniana jest przez wszystkich fachowców z branży. Pionierem w Polsce na rynku nowej generacji żywic jest firma Revo System z Bydgoszczy.

Kilka słów na temat historii firmy Revo System

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w 1992 roku od kładzenia posadzek. Sporo pracy wymagała wtedy sama popularyzacja posadzek z żywicy. W związku z tym, że firma dostarczała bardzo dobre produkty, które odpowiadały potrzebom klientów, szybko rozwinęła swoją działalność. Zainwestowała we własny proces technologiczny i nawiązała współpracę z technologiem.

W 1996 roku uruchomiła produkcję i sprzedaż systemów posadzkowych z żywic epoksydowych. Przekształcenie w producenta pozwoliło jej elastycznie dopasowywać wykonywane nawierzchnie do potrzeb polskiego rynku. W odpowiedzi na potrzeby klientów, w 2009 roku rozpoczęto produkcję systemów dla drogownictwa, a w 2010 roku powstała wodoprzepuszczalna nawierzchnia mineralno-epoksydowa. Z kolei w 2012 roku wprowadzono na rynek nawierzchnie dedykowane ścieżkom rowerowym i terenom rekreacyjnym.

Obecnie priorytetem spółki jest wspieranie rozwoju zrównoważonych miast. Sprzyjają temu innowacyjne produkty firmy, które wspomagają rozwój ekologiczny, ekonomiczny, społeczny oraz kulturowy.   

Produkty Revo System

Katalog produktów firmy obejmuje systemy posadzkowe oraz systemy drogowe, które sprawdzają się zarówno w przestrzeni publicznej, jak również na posesjach prywatnych. W ofercie producenta znajdują się:

 • nawierzchnie mineralno-epoksydowe EKOWAY,
 • epoksydowe zaprawy do spoinowania nawierzchni z kostki brukowej klinkieru i płyt z kamienia naturalnego – SOLIDBOND,
 • powłoki z barwionej żywicy do nawierzchni betonowych i asfaltowych – TOPASFALT,
 • masy naprawcze do galanterii betonowych – SOLIDFIX,
 • posadzki epoksydowe do pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych – FLOORPOL.

Żywiczne posadzki przemysłowe, parkingowe, antyelektrostatyczne FLOORPOL dedykowane są różnym warunkom pracy, w tym obciążeniom dużym, średnim i lekkim. W opcji są także systemy antyelektrostatyczne. Podłogi mogą być jednobarwne lub wielobarwne, gładkie, zacierane mechanicznie, strukturalne, sypane, przeciwpoślizgowe. Każde proponowane przez firmę Revo System rozwiązanie jest dokładnie opisane na stronie internetowej producenta, która znajduje się pod adresem: Revosystem.pl. Podano tam, między innymi: dane techniczne, właściwości użytkowe, dostępną kolorystykę i zastosowanie.

Zrealizowane projekty

Warto osobiście przekonać się jak efektownie prezentują się wyroby Revo System i przejrzeć zdjęcia zrealizowanych projektów. Wśród nich znajdują się liczne inwestycje samorządowe, jak budowy i przebudowy dróg, placów miejskich, ścieżek rowerowych, parków, deptaków w różnych częściach Polski (np. Bydgoszcz, Gdynia, Warszawa, Lublin, Polkowice).

Zadowolonymi klientami firmy są także właściciele zakładów naprawy samochodów, firm produkcyjnych, usługowych i magazynowych, drukarni, czyli wszystkich tych podmiotów, w których działalności liczy się trwała i bezpieczna nawierzchnia.

Planujesz remont łazienki w bloku? Sprawdź, co będzie Ci potrzebne

0
remont łazienki

Łazienka to pomieszczenie, z którego korzystają wszyscy mieszkańcy danego lokalu. Powinna zatem spełniać oczekiwania i potrzeby zarówno młodszego i starszego pokolenia. Łatwiej mają osoby, które mieszkają samotnie – sami mogą decydować o ostatecznym wyglądzie i wyposażeniu pokoju kąpielowego. Jednak ostatecznie różnice te będą dotyczyły jedynie kolorystyki i stylu, ponieważ w zasadzie każda łazienka musi posiadać takie same elementy, czyli wannę lub prysznic, umywalkę oraz meble łazienkowe.

Wanna lub prysznic

Zasadniczą kwestią podczas projektowania przyszłego wyglądu łazienki jest podjęcie ostatecznej decyzji czy kupujemy wannę, czy prysznic. Praktyka pokazuje, że większość z nas lubi zmiany. W związku z czym, jeśli do tej pory korzystaliśmy z wanny, to decydujemy się na prysznic i odwrotnie. Warto wiedzieć, że istnieje też rozwiązanie pośrednie. Na wannę można zamontować parawan, który osłania ściany i podłogę przed zachlapaniem.

Godnym polecenia miejscem do zakupu wyposażenia łazienki jest internetowy sklep eLazienki.pl. Katalog produktów obejmuje:

 • wanny narożne,
 • wanny wolnostojące,
 • wanny asymetryczne,
 • wanny prostokątne,
 • wanny retro,
 • wanny z hydromasażem,
 • parawany nawannowe,      
 • brodziki,
 • kabiny prysznicowe, w tym kabiny: półokrągłe, narożne, kwadratowe, typu walk-in,
 • drzwi prysznicowe,
 • ścianki prysznicowe.

Właścicieli małych łazienek na pewno zainteresują małe wanny z siedziskiem. Ich długość może wynosić np. 100 cm. Niewielkie gabaryty pozwalają na pełne zanurzenie podczas kąpieli przy jednoczesnym stosunkowo niewielkim zużyciu wody.

Sklep eLazienki.pl proponuje również szeroki wybór akcesoriów wannowych i prysznicowych, takich jak: obudowy wannowe, odpływy, baterie wannowe, deszczownice, słuchawki prysznicowe, uchwyty, węże, syfony i korki.

Umywalka

Równie ważnym elementem wyposażenia łazienki jest umywalka, która zapewnia nam możliwość wykonania codziennej toalety. Do wyboru są:

 • umywalki podwieszane,
 • umywalki stawiane na blat,
 • umywalki podblatowe,
 • umywalki wpuszczane w blat,
 • umywalki stojące,
 • umywalki meblowe.

W bogatej ofercie sklepu każdy znajdzie coś dla siebie. Co ciekawe, w sprzedaży dostępne są nie tylko białe umywalki, ale również egzemplarze w kolorze czarnym, brązowym, szarym, miedzianym i umywalki wielokolorowe. Ciekawym rozwiązaniem może okazać się zakup umywalki kamiennej.

Płytki do łazienki

Zwyczajem stało się zabezpieczanie ścian łazienki płytkami ceramicznymi. Obecnie w sprzedaży dostępna jest naprawdę imponująca oferta kafelek do łazienki. Tego typu produkty występują już nie tylko w różnych kolorach, ale także rozmiarach i kształtach. Modne są zarówno malutkie kafelki, jak i ogromne płyty, których długość może wynosić nawet więcej niż 2 metry.

Pod adresem internetowym: https://elazienki.pl/k/plytki-ceramiczne, znajdują się atrakcyjne propozycje płytek łazienkowych na ścianę i podłogę, w tym: płytki drewnopodobne, kwadratowe, prostokątne, hexagonalne, dekoracyjne, mozaiki, małoformatowe, wielkoformatowe, szkliwione, strukturalne.

Meble łazienkowe

Na koniec warto wspomnieć, że załoga sklepu eLazienki.pl przygotowała także imponującą kolekcję mebli łazienkowych. Bez problemu zakupimy tutaj: szafkę podumywalkową, słupek, szafkę z lustrem, blat lub cały zestaw mebli do łazienki.

W ofercie sprzedawcy znaleźć można także oświetlenie do łazienki, grzejniki łazienkowe, akcesoria meblowe (np. uchwyty do szafek) oraz akcesoria łazienkowe (np. dozowniki, półki, wieszaki).

20 porad projektanta wnętrz: jak urządzić małe mieszkanie

0
jak urządzić małe mieszkanie

Białe ściany, lustra, minimalizm… Na pewno znasz te zasady. Jednak nie wiesz wszystkiego. Magda Knappe, projektantka wnętrz z Warszawy zebrała „gorącą dwudziestkę” wskazówek, wśród nich prawdopodobnie jest kilka sztuczek, które możesz zastosować już dziś.

Są na świecie ludzie, dla których życie w małym mieszkaniu jest najciekawszym przeżyciem, pełnym niespodzianek, niestandardowych rozwiązań i codziennych kompromisów. Dla większości jest to jednak trudna rzeczywistość. Oczywiście małe przestrzenie mają zarówno zalety, jak i wady. Jednak w każdym przypadku właściciel małego mieszkania będzie musiał iść na kompromisy i uprościć niektóre obszary życia.

W tym przewodniku przedstawiamy zbiór pomysłów na udekorowanie małych mieszkań, które z pewnością pomogą Ci stworzyć przytulniejszą, wygodniejszą i przyjazną przestrzeń do życia.

Białe ściany

Biel odbija światło i wypełnia nim nawet słabo oświetlone wnętrza. Obfitość światła wizualnie powiększa przestrzeń. Białe ściany dają również niemal nieograniczone możliwości dekoracyjne. Na takim tle każdy kolorowy szczegół staje się jeszcze widoczniejszy, a ciekawy pomysł przykuwa wzrok nawet najbardziej nieuważnego gościa.

Kolorowe akcenty

Dynamiczny wystrój kolorowych i kontrastujących kolorów wnosi do otoczenia nie tylko poczucie energii i dynamiki, ale także tworzy iluzję objętości i różnorodności.

Jak dobrać kolory do salony przeczytasz w artykule kolory salonu.

Kreatywne pomysły na przechowywanie

Zaawansowane systemy przechowywania dla małych przestrzeni mają kluczowe znaczenie. Każdy pomysł jest tutaj brany pod uwagę. Jeśli masz możliwość wyposażenia „mikropiwnicy” w szafki, gdzie będziesz mógł trzymać odzież wierzchnią lub książki – nie wahaj się zabrać się do pracy.

Wykorzystanie ścian

Proponuję zacząć myśleć pionowo. Na przykład wybierz szafki i półki sięgające sufitu. Jeśli uda Ci się zagospodarować przestrzeń nad drzwiami to koniecznie wykorzystaj to miejsce.

Meble wielofunkcyjne

Rozkładana sofa, rozkładany fotel, wąska konsola, lekkim ruchem ręki zamienia się w stół jadalny dla kilku osób, domowe biuro schowane w szafie. Istnieje wiele opcji mebli, które mogą jednocześnie pełnić kilka funkcji.

Światło „górne”

Lampy podłogowe mają oczywiście prawo istnieć, ale nie w małym pomieszczeniu, gdzie liczy się każdy centymetr podłogi. Lepiej jest skupić źródła światła na suficie, a tym samym maksymalnie uwolnić podłogę i meble. Będzie więc więcej „powietrza” i mniej kurzu.

Zróżnicowane oświetlenie

Lampa sufitowa nie musi ograniczać się do jednego żyrandola. Oświetlenie ścian, stołu jadalnego, kącika do czytania, sofy itd. samo w sobie stwarza wrażenie różnorodności w bardzo małym pomieszczeniu. Oczywiście, jeśli przestrzeń nie jest za duża, ​​potrzeba posiadania wielu punktów oświetleniowych nie jest potrzebna.

Przekształcanie systemów przechowywania w elementy dekoracyjne

Nie ma miejsca na szafę? Przechowuj ubrania na wolnostojącym wieszaku z drążkiem, trzymaj książki na otwartych półkach, przedmioty kolekcjonerskie na wąskich półkach zawieszonych na ścianie. Innym sposobem na udekorowanie przestrzeni jest pomalowanie lub wyklejanie wewnętrznej przestrzeni półek, tapetą w kontrastowych kolorach.

Otwarte półki

Głębokie szafy z drzwiami zajmują dużo miejsca, a nawet wizualnie negatywnie wpływają na wnętrze. Regały bez drzwi z otwartymi półkami wyglądają na delikatniejsze i w ogóle nie obciążają przestrzeni.

Miniaturowe meble

Zasada proporcji wciąż obowiązuje – ogromna sofa w maleńkim pokoju raczej nie będzie dobrze wyglądać. Ale mały nie znaczy zły. Teraz nawet w kolekcjach znanych fabryk można znaleźć takie miniaturowe perełki.

Mniej szczegółów

Poczucie bałaganu jest niedozwolone w żadnych okolicznościach. Kilkanaście ramek do zdjęć, kolekcja wazonów i trzy rośliny doniczkowe to za dużo nawet na przestronny pokój.

Lustra

Nie znudzi nam się powtarzanie, że powierzchnie odbijające takie jak lustro, jak nic innego, potrafią rozszerzać, a nawet multiplikować przestrzeń. Jeśli pokryjesz całą ścianę lustrem, przestrzeń na pewno się podwoi. Oczywiście wizualnie.

Osobiste dodatki

Dobrze zaprojektowana przestrzeń z minimalistycznym wyposażeniem może wydawać się pozbawiona życia. Rośliny, akwarium, zdjęcia rodzinne mogą pomóc rozwiązać ten problem.

Porządek

Logiczna, ale nie zawsze przestrzegana zasada porządku jest jednym z głównych wrogów małych mieszkań. Nie można dopuścić do zaśmiecania przestrzeni nawet przez krótki czas.

Wizualnie lekkie materiały

Szkło, pleksi i plastik to najlepsze materiały dla małych mieszkań. Na przykład plastikowe krzesła otaczające szklany stół zmieniają jadalnię w ducha.

Może Cię również zainteresować strona projektanta wnętrz https://mkdezere.eu/

Meble alternatywne

Sofa i stolik kawowy tworzą ze sobą nierozłączny duet. Jednak czy na pewno stolik kawowy jest niezbędny? A sama sofa? Być może wystarczy Ci wygodny fotel i regał na książki. Pomyśl o tym.

Odsłoń okna

Okno w zasadzie to dziura w ścianie, która łączy pomieszczenie ze światem zewnętrznym. Zasłony to przegroda, która odcina świat od pokoju. Jaki jest wniosek tych rozważań? Precz z zasłonami!

Przegrody mobilne

Lepiej kupić parawan lub mały regał na kółkach, niż budować ścianę z płyt gipsowo-kartonowych między salonem a innym pomieszczeniem. Nie ma co do tego wątpliwości.

Meble na wymiar

Meble na wymiar to idealne rozwiązanie do każdej przestrzeni, ale do małego mieszkania to raczej konieczność. Najlepszą opcją byłyby przemyślane, przekształcalne meble, które montuje się na miejscu. Przy odpowiednim podejściu, nawet w malutkiej kawalerce, można zorganizować wszystkie niezbędne obszary funkcjonalne. Oczywiście w miniaturze.

Przemyślana podłoga

Nie zapomnij o podłodze. Małe mieszkanie powinno zachwycać detalami. Na przykład naturalną podłogą z drewna, korka, kamiennych płytek z dywanem w jasnych kolorach.

Zobacz również inny ciekawy artykuł projektanta: https://projektowaniewnetrz24.eu/styl-industrialny

Jakie meble do ogrodu?

0
Jakie meble do ogrodu

Relaks w ogrodzie pełnym pięknych, kolorowych kwiatów i idealnie przyciętych, zielonych krzewów – brzmi jak idealny plan na wolne popołudnie po ciężkim dniu w pracy. Przydomowa przestrzeń to perfekcyjne miejsce do spędzania czasu w samotności, z rodziną czy ze znajomymi. Jednak do tego, aby odpoczynek był komfortowy, niezbędne są odpowiednie meble. Jak wybrać idealne elementy wyposażenia do ogrodu?

Wyposażenie musi być dopasowane do charakteru ogrodu

Widok zielonego ogrodu uspokaja i odpręża. Chwile spędzone w przydomowej, zielonej przestrzeni mogą być niezwykle relaksujące. Grunt to dobrać odpowiednie elementy wyposażenia, które zapewnią pełen komfort i spokój podczas odpoczynku. 

Meble przede wszystkim należy dopasować do preferencji domowników. W ogrodzie, w którym często się grilluje i spędza czas w większym gronie, nie może zabraknąć 6- lub 8-osobowego zestawu jadalnianego składającego się z solidnego stołu i wygodnych krzeseł. Świetnie sprawdzi się również większy narożnik zestawiony z kilkoma fotelami i z dużym stolikiem kawowym. Do mniejszego ogrodu pasuje niewielki komplet – np. stolik i dwa krzesła. Dobrym rozwiązaniem są meble składane, które nie zajmą dużo miejsca podczas zimowego przechowywania. 

Wszystkie meble i akcesoria powinny idealnie do siebie pasować, tworząc spójny, estetyczny wystrój. Dzięki temu ogród będzie klimatyczny i przytulny, a domownicy będą czuć się w nim swobodnie i komfortowo.

Huśtawka w ogrodzie?

Ciekawym rozwiązaniem do ogrodu jest huśtawka. Mebel doskonale nadaje się do spokojnego odpoczynku z książką i orzeźwiającym napojem. Jest to również znakomite miejsce do dziecięcej zabawy. Na stronie https://www.edomator.pl/pol_m_Meble-ogrodowe_Relaks-w-ogrodzie_Hustawki-ogrodowe-224.html dostępne są eleganckie huśtawki idealne do każdego ogrodu. Propozycją sklepu eDomator.pl są modele wykonane z solidnych komponentów. Metalowe konstrukcje z grubych, wzmocnionych rur są stabilne i wytrzymałe. Dzięki nim huśtawki są w stanie wytrzymać obciążenie nawet do 260 kg. Poduszki na huśtawki ogrodowe zostały uszyte z najwyższą dbałością o detale z grubego, wysokogatunkowego poliestru. Wypełnienie z poliuretanu doskonale dopasowuje się do ciała siedzącego, zapewniając mu najwyższy komfort.

Jakość ma znaczenie

Przy wyborze mebli ogrodowych przede wszystkim należy zwrócić uwagę na jakość. Porządne modele bez problemu posłużą przez kilka sezonów, zachowując przy tym swój doskonały stan. 

Najlepsze meble to te wykonane z solidnych, wytrzymałych materiałów. Poza metalowymi elementami wyposażenia (np. huśtawkami) dobrym wyborem będą meble z technorattanu. Technorattan wyróżnia się wysoką odpornością na wszelkie niekorzystne czynniki – w tym na zmienne warunki atmosferyczne. Ponadto łatwo utrzymać go w idealnej czystości. Dużym plusem mebli z tego solidnego materiału jest ich niebanalny, estetyczny design, który doskonale komponuje się zarówno z nowoczesnymi, jak i z klasycznymi aranżacjami ogrodowymi.

Sklep eDomator.pl oferuje wypoczynkowe oraz jadalniane meble ogrodowe. W asortymencie znaleźć można modele wykonane z różnych materiałów – w tym z solidnego technorattanu. Firma zadbała o atrakcyjne ceny wszystkich artykułów.

Najważniejszą kwestią podczas aranżacji przestrzeni ogrodowej jest dobry, przemyślany plan. Dzięki niemu wybór idealnych elementów wyposażenia nie stwarza większych problemów. Odpowiednio dopasowane meble stworzą w ogrodzie przytulny, magiczny klimat.