piątek, Kwiecień 26, 2019

Maty gumowe – gdzie stosować?

0
Maty gumowe - gdzie stosować?

Jest kilka rzeczy, na które zawsze zwraca się uwagę wchodząc do nowego pomieszczenia. Nie ma znaczenia, czy jest to dom jednorodzinny, mieszkanie w bloku, czy też eleganckie biuro w centrum miasta. Z pewnością tym, co przykuwa naszą uwagę jest kolor ścian, ilość światła lub przestronność. Na nic jednak zdadzą się nawet najbardziej wymyślnie dobrane farby lub obszerne okna jeśli wewnątrz jest po prostu… brudno.

Jak utrzymać czystość wewnątrz budynku? Dobrym rozwiązaniem są maty gumowe – gdzie stosować tego typu produkt? Otóż jego wielką zaletą jest wszechstronność. Produkowane obecnie maty są z jednej strony tworzone z bardzo wytrzymałych materiałów, które z łatwością zniosą setki przechodzących po nich butów, a z drugiej strony dosłownie zachwycają elegancką formą.

Przyjrzyjmy się rozwiązaniom stosowanym przez czołowych producentów na rynku. Przykładowo, maty gumowe z firmy Alumatex charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością na ścieranie. Te parametry są niezwykle istotne. Wyobraźmy sobie następującą sytuację: czteroosobowa rodzina (w dodatku z psem!) wybiera się na spacer do parku. Żeby nieco skomplikować sytuację wyobraźmy sobie, że wszystko dzieje się późną jesienią, a w dodatku dzień wcześniej spadł deszcz. Nie trzeba być szczególnym prorokiem ani prezenterem pogody, by móc przewidzieć jakie ilości błota i zanieczyszczeń mogą dostać się do domu po zakończonej wędrówce na świeżym powietrzu. Wtedy właśnie rola maty gumowej staje się kluczowa: dzięki odpowiedniej fakturze i różnorodnym kształtom i rozmiarom, cała rodzina może szybko i skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia zanim dostaną się one do domu.

Alumatex producent mat gumowych zwraca uwagę na wodoodporność materiałów, z których wykonane są produkty, dzięki czemu ich eksploatacja obliczona jest na długie lata. Warto zauważyć, że tego typu maty gumowe są szczególnie pożądane w przypadku budynków o bardzo dużej kubaturze, służących znacznym grupom ludzi. Wymownym przykładem niech będą szpitale. Często przekraczając ich progi (szczególnie nowo wybudowanych obiektów) możemy zauważyć, że proces oczyszczania butów składa się z kilku etapów. Najpierw rozlokowane są maty znajdujące się na zewnątrz budynku, a następnie dwa lub trzy rzędy wewnętrznych wycieraczek. Nie odbierajmy tego jako uciążliwości. Każdy z nas pragnie poruszać się po czystych korytarzach.

Wycieraczki, maty, specjalistyczne wykładziny: wszystkie one pozwalają zachować czystość niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Te potrafią być niejednokrotnie kapryśne. Nie dziwi więc szeroka i dopracowana oferta producentów powyższych produktów.

Podpowiadamy jak dobrze dobrać blaty stołowe do wybranych przestrzeni gastronomicznych

0
Podpowiadamy jak dobrze dobrać blaty stołowe do wybranych przestrzeni gastronomicznych

Od pewnego czasu rynek gastronomiczny w Polsce kwitnie. Nie oznacza to szansy jedynie dla firm bezpośrednio połączonych z rynkiem produktów spożywczych, ale dla wielu innych gałęzi przemysłu. Nowe kawiarnie i restauracje powstają jak grzyby po deszczu, a wszystkie te miejsca muszą zadbać nie tylko o kuchnię i obsługę, ale także o wystrój. Klienci są coraz bardziej wymagający, mają wyrobiony gust i doskonale wiedzą, co się im podoba, a co nie. Nie każdy będzie zadowolony siedząc na skrzynkach po piwie przy stołach z litego drewna. A ponieważ to, co jako pierwsze rzuca się w oczy, przy wejściu do nowego miejsca to największe meble, warto wybrać blaty stołowe, które będą odznaczały się nie tylko pięknym wyglądem, ale i solidnością.

Przeglądając oferty, jaka firma prezentuje jakie blaty stołowe warto zwrócić uwagę na mebella.pl.

Jest to rodzinna firma, która działa na rynku już od 1991, w Szamotułach, niedaleko Poznania. Dzięki latom doświadczenia i działalności doskonale znają potrzeby klientów, szczególnie z branży gastronomicznej. Jakość wykonania, profesjonalizm i wysokie standardy wykończeniowe docenili klienci nie tylko z Polski, ale i z Czech, USA i Singapuru. Ich oferta jest dostępna zatem również w języku angielskim, co dodatkowo świadczy o ich profesjonalnym podejściu do biznesu.

Szeroka oferta to podstawa udanej inwestycji

W ich ofercie znajdziemy różnorodnie wykończone blaty stołowe. Wyspecjalizowali się w produkcji blatów z takich materiałów jak melamina, płyta wiórowa, MDF, sklejka, okleina laminatowa HPL. Dodatkowo oferują oni odporny na wilgoć laminat kompaktowy oraz umożliwiają produkcję blatów ze wszelkich materiałów drewnopochodnych.

Blaty stołowe dostępne są standardowo w trzech kształtach: kwadracie, prostokącie i okręgu. Podstawowymi wymiarami są: w przypadku okręgu blaty o średnicy 60, 70, 80 i 90 centymetrów. W przypadku kwadratu są to wymiary 60×60, 70×70, 80×80, 90×90. Prostokątne blaty dostępne są zaś w rozmiarach 80×60, 110×70, 120×80, 140×90. Chociaż są to wymiary standardowe i dla większości zadowalające, firma jest otwarta na zamówienia klientów, którzy zainteresowani są zakupem blatów o wymiarach niestandardowych. Dzięki tak szerokiej ofercie z łatwością urządzimy każde miejsce. Blaty okrągłe idealnie sprawdzą się dla kawiarni w stylu francuskim czy nowojorskim, zaś klasyczne blaty prostokątne i kwadratowe zapewnią komfort dowolnej aranżacji z możliwością łatwego dostosowania do każdej sytuacji.

Wybrać też możemy krawędź (choć nie każdy rodzaj wykończenia dostępny jest przy każdym rodzaju blatu) Przy płycie wiórowej będzie to prosta krawędź ABS, o grubości 18 lub 36 milimetrów. Jednak już w przypadku laminatu kompaktowego możemy wybrać poza krawędzią prostą (grubość 10 mm) także podciętą lub okrągłą (obie o grubości 10 milimetrów).

Przy wyborze dekoru możemy skorzystać z trzech grup: Standard, Premium i Compact. Wszystkie one zawierają szeroką gamę kolorystyczną. W grupie Standard uwagę przyciąga szczególnie piękny Orzech Naturalny Dijon, Dąb Chateau antracyt lub delikatna Akacja Lakeland jasna. W obszarze Premium możemy wybrać między innymi niezwykle elegancki Dąb Gladstone Tabak, nieco nowocześniejszy Dąb Highline lub zwracający uwagę Ceramic Rdzawy. Dekor z Compacta sprawdzi się idealnie w miejscach bardziej nowoczesnych lub kawiarniach przeznaczonych dla młodszych gości, a to ze względu na zastosowanie delikatnych pasteli czy subtelnych szarości.

Dzięki swojej ofercie i elastycznemu podejściu do każdego klienta mebella.pl stanowi idealny przykład jak wykorzystać lata doświadczenia, jednocześnie wciąż idąc z duchem czasu i zmieniając się wraz z rynkiem.

Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie

0
Usługi dźwigowe i podnośnikowe w Warszawie

Budownictwo w Warszawie jest naprawdę wysoko rozwinięte, a to dlatego, że buduje się coraz więcej, choć wolnego miejsca bardzo szybko ubywa. Stołeczne firmy oferujące maszyny budowlane, ciągle inwestują w swój rozwój, ponieważ wiedzą, że będzie to opłacalne i że inwestycje szybko się zwrócą. Można to zauważyć chociażby w branży usług dźwigowych i podnośnikowych, gdzie firmy nieustannie rozszerzają swoją flotę maszyn o nowe podnośniki koszowe, żurawie samochodowe, dźwigi samojezdne czy samochody z HDS.

Mebella – niezawodne i solidne podstawy żeliwne do stołów

0
podstawy żeliwne do stołów

Firma Mebella to działalność rodzinna, która istnieje na rynku od 1991 roku. Ma grono zadowolonych i stale powracających klientów. Zatrudnia specjalistów posiadających ogromną wiedzę z zakresu produkcji produktów żeliwnych, stalowych i drewnianych. Głównie zajmuje się wytwarzaniem blatów i podstaw żeliwnych do stołów kawiarnianych i barowych. Dysponuje rozbudowanym i nowoczesnym parkiem maszynowym oraz centrum obróbczym CNC, który umożliwia wykonywanie precyzyjnych wymiarów, cięć i obróbek materiału. Wszystkie produkty wytwarzane są według norm bezpieczeństwa i dostarczane do klientów z Polski, Singapuru, Czech i USA.

Podstawy żeliwne do stołów

Podstawy żeliwne do stołów wykonywane są przez specjalistów doskonale znających się na właściwościach przeróżnych metali i innych materiałów. Za pomocą podstaw żeliwnych do stołów klienci mogą skompletować dowolną konfigurację stolika kawiarnianego lub barowego.

Klienci zainteresowani podstawami do stołów mają możliwość wyboru bazy (mosiądz, stal lakierowana proszkowo, stal nierdzewna barwiona, stal nierdzewna polerowana, stal nierdzewna szlifowana, żeliwo). Zdecydować się mogą na kolumnę żeliwną, drewnianą, mosiężną lub stworzoną ze stali nierdzewnej. Ponadto to sami decydują o wymiarach bazy, wysokości podstawy oraz maksymalnym rozmiarze blatu.

Najczęściej klienci decydują się na postawy żeliwne do stołów, które są solidne, wytrzymałe i efektownie się prezentują. Posiadają kolumny zabezpieczające przed obracaniem blatu i stopki regulacyjno-poziomujące, które umożliwiają dowolną regulację wysokości. Wszystkie podstawy żeliwne do stołów malowane są metodą proszkową. Dodatkowo na specjalne życzenie klienta mogą mieć wybraną barwę z wzornika RAL.

Podstawy do stołów mogą być stworzone tylko z żeliwa lub żeliwa połączonego z innym materiałem. Duża popularnością cieszą się  podstawy ZL A 08, ZL A 09 i ZL Bis 3R.

Podstawa ZL A 08 charakteryzuje się wagą 17,5 kilogramów, wysokością 1060 BAR, 600 Coffe, 720 standard, maksymalnym rozmiarem blatu 800 oraz wymiarem bazy 430.

Kolejna z podstaw jest określana, jako ZL A 09. Odznacza się połączeniem żeliwa wraz ze stalą nierdzewną polerowaną. Podstawa waży 17 kilogramów, ma wysokość 1060 BAR, 600 Coffe, 720 standard, maksymalny rozmiar blatu wynosi 800, zaś wymiar bazy 430.

ZL Bis 3R to podstawa, która waży 14 kilogramów, posiada bazę oraz kolumnę wykonaną w całości z żeliwa, wysokość 720 standard, maksymalny rozmiar blatu 800 oraz wymiar bazy 480×420.

Gdzie można wykorzystać żeliwne podstawy do stołów?

Żeliwne podstawy do stołów są uznawane za wyjątkowo solidne i wytrzymałe produkty. Sprawdzają się w przeróżnych lokalach gastronomicznych, ponieważ są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Mogą stać się doskonałym uzupełnieniem blatu do stołu kawiarnianego, barowego lub restauracyjnego.

Ogromną zaletą podstaw żeliwnych jest ich dowolna regulacja wysokości. Podstawa może tworzyć wysoki stół barowy, a jednocześnie po zmianie wysokości stać się idealnie dopasowanym stolikiem kawiarnianym w przytulnej kawiarni. Podstawy żeliwne pokrywane są lakierem za pomocą metody proszkowej, która doskonale pokrywa i chroni powierzchnię żeliwa przed zarysowaniem lub uszkodzeniem.

Do każdego rodzaju podstawy żeliwnej bez problemu można dobrać blat do stołów w rozmaitym kształcie i rozmiarze. Ponadto blaty do stołów stworzone mogą być z rozmaitych materiałów drewnopochodnych i laminatów, które w prosty sposób umożliwiają montaż podstawy do blatu.

Rozdzielczość 8K – co to jest i czy naprawdę warto?

0
8k - co to jest

Producenci sprzętu RTV prześcigają się w podnoszeniu jakości obrazu. Wydawałoby się, że już przeskok na Full HD był ogromny, ale za chwilę pojawiło się 4K. Obecnie niektórzy producenci telewizorów oferują nam 8K, czyli najbardziej przejrzysty obraz o najwyższej jakości. Dowiedz się, na czym to polega i czy naprawdę warto kupować telewizory 8K.

Rozdzielczość 8K

Rozdzielczość 8K to rozdzielczość ekranu, która do tej pory była używana raczej w kinach. Teraz przenosi się na mały ekran, dając możliwość oglądania telewizji w idealnej jakości. Krystalicznie czysty obraz jest możliwy dzięki zastosowaniu rozdzielczości 8K.

Liczby są zawrotne – 8K jest czterokrotnie większa od 4K i aż 16 razy większa niż Full HD, które do niedawna było uważane za szczyt techniki. Jedna klatka obrazu ma 7680 x 4320 pikseli, co oznacza przeszło 33 megapiksele! To oznacza, że obraz jest po prostu idealny i krystalicznie czysty, maksymalnie odwzorowujący rzeczywistość.

Telewizory Samsung 8K

Jedną z pierwszych marek, które wprowadzają na rynek telewizory 8K, jest Samsung. W dobie raczkującej technologii 4K jest to raczej zaskakujące, pojawiała się także obawa, czy będzie możliwość udźwignięcia tego rodzaju technologii. Na szczęście Samsung w swoich nowych telewizorach 8K zastosował procesor Quantum Al, dzięki któremu jest to możliwe.

Ten procesor bazuje na sztucznej inteligencji i procesach uczenia się liniowego. To technologia na najwyższym poziomie, która sprawi, że teraz odbiór obrazu będzie o niebo lepszy. Procesor przy zwiększaniu rozdzielczości zapewni 100% pokrycia obrazu kolorem, na dodatek pozbędzie się szumów i poprawi krawędzie elementów. To prawdziwa rewolucja w przemyśle RTV, która zdaje się wyznaczać kierunek dalszej drogi rozwoju telewizorów i ekranów w ogóle. Wchodzimy w nową erę obrazu.

Telewizor QLED 8K Samsung

To nowa rzeczywistość, zupełnie nowa jakość oglądania telewizji. QLED 8K to telewizor nadający się do każdego mieszkania. Nie musisz mieć dostępnych programów nadawanych w większej rozdzielczości. Telewizor bowiem ma możliwość dostosowania niemal dowolnego obrazu do własnej rozdzielczości dzięki technologii upscalingu. Dzięki temu nawet stary film będzie idealnie widoczny, a wszystkie detale wyraźne, podobnie jak nasycenie kolorów (to dzięki technologii QHDR 8K, która pogłębia obraz i dba o wyrazistość barw).

Telewizor jest dostępny w trzech rozmiarach, dzięki czemu możesz wybrać idealny do swojego salonu. 65, 75 i 85’’ – na każdym z nich obraz będzie tak samo przejrzysty i tak samo wierny. Celem telewizorów QLED 8K Samsung jest odwzorowanie rzeczywistości jak najwierniej. Możesz zobaczyć każdy film w taki sposób, jak chciał go widzieć i przedstawić reżyser. I to się naprawdę udaje, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii.

Ustawienie telewizora w domu – komoda czy ściana?

0
Ustawienie telewizora w domu

Ustawienie nowoczesnego, zwykle dużego telewizora o przekątnej ekranu nierzadko przekraczającej 50-cali to nie lada wyzwanie. Z uwagi na większy rozmiar nowoczesnych odbiorników, komoda pod telewizor musi mieć lekko wydłużoną konstrukcję – blat musi być na tyle długi, by zapewnić stabilne podparcie szeroko rozstawionym nóżkom telewizora. Być może właśnie dlatego, wiele osób zamiast klasycznej szafki RTV, wybiera dzisiaj opcję naściennego montażu telewizora. Na jaki sposób montażu warto się zdecydować?

Zalety komody pod telewizor?

Po pierwsze jest to mebel, a zatem prócz zorganizowania miejsca na ustawienie telewizora, komoda również dekoruje wnętrze pomieszczenia, w którym zostanie umieszczona. Komody pod telewizor standardowo wyposażone są w dodatkowe półki i szuflady, w których możemy przechowywać różnego rodzaju przedmioty, co pozwala na lepsze zorganizowanie się w mieszkaniu, dając możliwość rezygnacji z ustawienia w salonie innego rodzaju mebli. Po drugie, ze względu na zabudowaną konstrukcję, komoda pod telewizor zasłoni wszelkie przewody odchodzące od telewizora – warto pamiętać, że współczesne telewizory najczęściej podłączone są do kilku różnych urządzeń tj. dekoder, odtwarzacz DVD, konsola, Soundbar i ilość odchodzących od nich kabli jest bardzo duża. Po trzecie, jeśli korzystasz z takich dodatkowych urządzeń, komoda o przemyślanej konstrukcji zapewni dodatkowe miejsce do ich ustawienia.

Kiedy warto zdecydować się na montaż naścienny?

W przypadku największych telewizorów o dużych przekątnych ekranu nawet największa komoda pod telewizor może okazać się meblem o zbyt krótkim blacie. W takiej sytuacji jedynym rozsądnym rozwiązaniem pozostaje montaż naścienny. Do zawieszenia telewizora na ścianie potrzeby jest specjalny rodzaj uchwytu przykręcanego do ściany na kołki, na którym następnie zawiesza się telewizor. Warto pamiętać, że nawet po zawieszeniu telewizora na ścianie, zakup zgrabnej komody wciąż może być koniecznością. Ostatecznie potrzebujemy mebla, na którym będziemy mogli ustawić dodatkowe urządzenia, jakie zechcemy podłączyć do telewizora. Poza tym komody pod telewizor pełnią również wspomnianą już wcześniej funkcję maskującą, zasłaniając przewody wychodzące z telewizora. Bez zastosowania takiego maskowania przewody będą wisiały na ścianie, co w negatywny sposób wpłynie na estetykę wyposażenia każdego wnętrza.

Niezależnie od wybranego sposobu montażu, co zwykle determinowane jest wielkością telewizora, zakup eleganckiej komody pod telewizor zawsze będzie trafnym wyborem. Mebel tego typu okaże swą użyteczność nawet wówczas, gdy telewizor zawiśnie na ścianie.

Jak skutecznie sprzątać mieszkanie?

0
Jak skutecznie sprzątać mieszkanie?

Aby sprzątanie przynosiło odpowiednie rezultaty i zauważalne efekty należy wykonywać pewne czynności w oparciu o odpowiednie przygotowanie. Takie produkty jak różne środki i preparaty do czyszczenia, ściereczka z mikrofibry, a także wiele innych pomagają wykonywać wiele zadań znacznie skuteczniej, a co więcej przyjemniej. Przyjrzyjmy się zatem całemu tematowi z bliska w poniższym artykule.

Niezbędne akcesoria każdej pani domu

Sprzątanie nie należy do ulubionych czynności domowników, dlatego najczęściej każdy wymiguje się jak tylko może od tego zadania. Co więcej nierzadko sprzątanie nie jest na tyle skuteczne by pozostawiało widoczne na długo efekty, dlatego już po krótkim czasie trzeba wiele takich czynności powtórzyć. O ile nie da się uniknąć regularnego odkurzania, a także mycia podłogi o tyle można zmniejszyć częstotliwość ścierania kurzy czy pozbywania się pewnych plam. Jak? Stosując odpowiednie akcesoria takie jak chociażby ściereczka z mikrofibry. Dzięki specjalnej strukturze taka ściereczka zapewnia możliwość skutecznego usuwania zabrudzeń takich jak kurz czy też uporczywe plamy. Wiele modeli nawet nie wymaga moczenia dzięki czemu sprzątanie jest niezwykle proste i szybkie. Tego typu ścierki powstają na bazie mikrofibry, która jest niezwykłym materiałem. Przede wszystkim wyróżnia się on takimi zaletami jak:

 • odporność na ścieranie
 • miękkość
 • wysoka chłonność
 • możliwość wielokrotnego użytkowania
 • delikatność
 • odporność na spieranie

Powyższe właściwości sprawiają, że korzystając ze ściereczki z mikrofibry można nie tylko skutecznie posprzątać mieszkanie, ale także zrobić to porządnie i bezpiecznie. Dzięki swojej miękkości i delikatności nadaje się ona idealnie do polerowania, a jednocześnie jest na tyle chłonna, że świetnie sprawdza się w przypadku zwyczajnego ścierania kurz na mokro czy też usuwania mokrych plam z dowolnej powierzchni. Jednak największą zaletą ściereczki z mikrofibry jest w pewnością to, że można ją wykorzystywać do woli. Wystarczy po prostu uprać ściereczkę po zabrudzeniu, a następnie po jej wyschnięciu można do znów użytkować. Takie rozwiązanie jest bardzo wydajne, gdyż nie trzeba od razu wyrzucać ścierki po jednorazowym wykorzystaniu co wpływa na finanse, a jednocześnie ochronę środowiska naturalnego.

Wiele zastosowań ściereczki z mikrofibry

Inną pozytywną cechą jaką charakteryzuje się każda ściereczka z mikrofibry jest bardzo szerokie spektrum zastosowania. Otóż każda ściereczka nadaje się do ścierania kurzy, usuwania zabrudzeń na mokro, polerowania, czyszczenia różnego rodzaju powierzchni. Dzięki stosowaniu różnych modeli i kształtów ściereczek dostępnych na rynku można skutecznie i przyjemnie wysprzątać całe mieszkanie na długi czas.

Dlaczego warto kupić rolety wewnętrzne?

0
Dlaczego warto kupić rolety wewnętrzne

Co sprawia, że aktualnie ludzie chętnie wydają swoje pieniądze na rolety wewnętrzne? Jakie zalety mają produkty z tej kategorii? Czy rzeczywiście warto je posiadać w swoim domu, mieszkaniu czy na przykład pomieszczeniu biurowym? Odpowiedzi na te wszystkie pytania uzyskacie po przeczytaniu poniższego artykułu.

Ochrona przed promieniami słonecznymi

Między innymi rolety wewnętrzne bardzo dobrze chronią nasze pomieszczenia przed promieniami słonecznymi. Jest ich szczególnie dużo w okresie letnim. Wtedy na dworze panują wysokie temperatury. Oczywiście, mało kto nie lubi słonecznej pogody. Promienie słoneczne – zwłaszcza w nadmiarze – które dostają się do pokoju, salonu, kuchni itp. są jednak bardzo uciążliwe. Powodują, że nie można normalnie pracować przy komputerze, oglądać telewizji, czytać książki, spać itp. To jednak nie wszystko. Sprawiają też, że pomieszczenia stosunkowo bardzo szybko się nagrzewają. Biorąc pod uwagę wysokie temperatury – których w lecie nie brakuje – może okazać się tak, że po powrocie do domu nie będzie można wytrzymać w konkretnym miejscu… Rolety eliminują wyżej wymienione kłopoty. Na rynku są rozmaite produkty z tej kategorii. Tak naprawdę od domowników zależy, jak dużo promieni dostanie się do środka konkretnego pomieszczenia. Chcecie uzyskać całkowite zaciemnienie? Nie ma problemu. Tak samo, jeśli chcecie wpuścić nieco światła naturalnego do środka pokoju, ponieważ na dworze jest dość pochmurno i nie macie zamiaru korzystać ze światła sztucznego.

Gwarancja prywatności

Jakie inne zalety mają rolety wewnętrzne? Elementy tego typu zapewniają także zdecydowanie większą prywatność. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które mieszkają niedaleko ruchliwej ulicy itp. Macie mieszkanie na partnerze? A może Wasz blok jest relatywnie niedaleko innych budynków? Chcecie w spokoju odpoczywać czy pracować? Zwykłe zasłony czy firanki to nie wszystko. Dobrej jakości rolety wewnętrzne świetnie wywiązują się ze swojego zadania. Powodują, że na przykład wścibski sąsiad nie wie, co dzieje się w środku konkretnego domu czy mieszkania. Rolety zewnętrzne można zastosować tak naprawdę w każdym pomieszczeniu. Także w łazience, gdzie szczególnie każdemu zależy na maksymalnej prywatności.

Ładny element dekoracyjny

Nie można nie wspomnieć, że rolety mogą również pełnić funkcję dekoracyjną i poprawiać walory estetyczne konkretnego pomieszczenia. Pamiętajcie jednak, aby zdecydować się na takie elementy, które będą dopasowane do danego okna oraz innych elementów wyposażenia.

Odrestauruj swoją starą maszynę – wybierz odpowiednią farbę ftalową

0
Odrestauruj swoją starą maszynę – wybierz odpowiednią farbę ftalową

Farba ftalowa to świetne rozwiązanie na pomalowanie starej lub zniszczonej maszyny. Chciałbyś odnowić swój ciągnik, traktor lub maszynę budowlaną? Powinieneś skorzystać właśnie z farby ftalowej. Wykorzystywana jest ona do malowania konstrukcji metalowych, maszyn budowlanych, rolniczych, a nawet samochodów oraz łodzi. Doskonale kryje i odświeża powierzchnię pozostawiając na niej lekki połysk.

Właściwości farby ftalowej

Farby ftalowe stosuje się na elementy drewniane lub metalowe. Właściwości farby ftalowej głównie zależą od ilości oleju, który zawiera. Tłuste farby mają do znacznie więcej od farb ftalowych chudych. Tłuste farby ftalowe polecane są do malowania elementów metalowych i drewnianych, które mają zyskać za jej pomocą wyższą odporność. To właśnie one świetnie nadają się do malowania pojazdów i maszyn. Mają wysoki połysk i idealnie chronią całą malowaną powierzchnię. Chude farby ftalowe odnajdują swoje zastosowanie w warunkach przemysłowych, gdzie walory dekoracyjne nie są zbyt mocno istotne.

Farba ftalowa wyróżnia się spośród innych farb do metalu specyficznym procesem wysychania. Powierzchnia pokryta farbą wysycha poprzez reakcję z tlenem zawartym w powietrzu. Oznacza to, że aby farba mogła całkowicie wyschnąć, nie wolno nakładać jej gruby warstwami. Powinno się również unikać malowania farbą ftalową świeżych tynków oraz powierzchni, które mają być schowane pod wodą.

Przykład farby ftalowej – Metalcote

Farby ftalowe często określane są jako emalie alkilowa i polecane są do pokrywania maszyn rolniczych, budowlanych oraz przemysłowych. Przykładem jest farba Metalcote przeznaczona jest do malowania konstrukcji metalowych, maszyn budowlanych, rolniczych, łodzi, okrętów oraz aut.

Wykazuje właściwości odporne na działanie różnych warunków atmosferycznych, chemikaliów (benzyny, olejów), uderzenia oraz uszkodzenia mechaniczne. Potrafi zachować odporność nawet przy temperaturze wynoszącej 100 stopni Celsjusza. Wśród najcenniejszych właściwości farby ftalowej Metalcote można wyróżnić:

 •       bardzo dobre krycie powierzchni
 •       wysoka trwałość i odporność, nawet na żrące chemikalia
 •       dobra trwałość i elastyczność (nie pęka i nie łuszczy się)
 •       wysoką wydajność – do 12 m2/l przy powłoce o grubości 35 µm
 •       atrakcyjne wykończenie w połysku
 •       możliwość łatwej aplikacji przy pomocy pędzla
 •       dostępność w różnych kolorach

Farba ftalowa Metalcote doskonale kryje i usuwa zadrapania. Pozwala ukryć nawet zardzewiałe elementy maszyny i pojazdu. Ponad to ma doskonałą wydajność i może być nakładana na powierzchnię za pomocą pędzla. Zapewnia atrakcyjny wygląd oraz wykończenie w połysku. Farba Metalcote dostępna jest w wielu oryginalnych kolorach renomowanych i popularnych traktorów, koparek, a także w kolorach według wzornika RAL, NCS i BS.

Farba Metalcote jest odpowiednia do malowania  dużych oraz małych elementów wykorzystywanych w przemyśle i gospodarstwach domowych. Potrafi doskonale zabezpieczyć urządzenia i konstrukcje stalowe. Chętnie wykorzystywana jest do odnawiania wyposażenia w zakładach mechanicznych. Sprawdza się w renowacji maszyn budowlanych i rolniczych. Ponad to można ją pomalować i ochronić płoty, drzwi i bramy garażowe wykonane z metalu.

Odrestaurowanie starej maszyny farbą ftalową Metalcote  to pewność uzyskania odnowionej i doskonale wyglądającej maszyny. Przedłuży ona żywotność oraz ochroni ją przed dalszym niszczeniem. Pozwoli Ci na nowo cieszyć się swoją maszyną i czynnie ją wykorzystywać.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej informacji odnośnie farb ftalowych? Zajrzyj na stronę sklepu noxan i wybierz odpowiedni rodzaj farby dla siebie.

Gdzie można zastosować śruby ze stali nierdzewnej?

0
Gdzie można zastosować śruby ze stali nierdzewnej?

Coraz więcej Polaków regularnie stosuje elementy ze stali nierdzewnej. Są to przede wszystkim śruby, ale nie tylko. Warto w tym momencie wspomnieć także o nakrętkach, podkładkach, nitach zrywalnych, wkrętach czy prętach gwintowanych… Ludzie doceniają bowiem odpowiednie właściwości stali nierdzewnej, która posłużyła do wykonania wszystkich tych produktów. Jakie walory gwarantuje taki materiał? W jakich branżach najczęściej stosowane są śruby ze stali nierdzewnej? Najważniejsze kwestie dotyczące tego tematu zostały przytoczone w poniższym wpisie.

Jakie są właściwości stali nierdzewnej?

Stal nierdzewna potocznie jest nazywana nierdzewką lub inox. Generalnie to grupa stopów stali o odpowiednim składzie. Elementy tego typu posiadają przynajmniej 10,5% chromu i co najwyżej 1,2% węgla. Ok, ale jakie ma to przełożenie na produkowane z nich elementy? Warto zwrócić uwagę na fakt, że taki skład powoduje powstanie bardzo cienkiej, niewidocznej, ale jednocześnie trwałej i odporne na korozję warstwy dotyczącej tlenku chromu. Taka warstwa ma możliwości do samoczynnego odbudowania się w aspekcie uszkodzeń przez różne czynniki zewnętrzne. To jednak nie wszystko. Nie można nie zaznaczyć, że warstwa tlenku chromu jest pasywna. To oznacza, że nie reaguje negatywnie z innymi substancjami. Odporność na korozję dotyczy nie tylko warunków atmosferycznych, jak może wydawać się każdemu na samym początku. Poza tym elementy wykonane ze stali nierdzewnej mają również odporność na korozję biorąc pod uwagę kwasy czy zasady o relatywnie niskim stężeniu.

W jakich dziedzinach stosowane są śruby nierdzewne?

Gdzie stosowane są śruby nierdzewne? Możliwości jest naprawdę bardzo dużo. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi śruby drobnozwojne sześciokątne z pełnym gwintem (DIN 961/ISO 8676). Są na przykład stosowane w mechanice samochodowej. Wykorzystuje się je również w trakcie budowy maszyn. Generalnie elementy tego typu mogą być również użytkowane w motoryzacji. Trzeba tutaj zwrócić uwagę przede wszystkim na elementy, które mają kontakt z wodą lub są permanentnie trzymane na zewnątrz. To naraża je na szkodliwe działanie wielu czynników atmosferycznych. Duża odporność na korozję sprawia, że śruby nierdzewne są wykorzystywane również w trakcie montowania na przykład zewnętrznych balustrad metalowych czy pawilonów handlowych. To samo dotyczy tymczasowych namiotów magazynowych. Dzięki temu właściciele takich konstrukcji mogą mieć pewność, że będą one wytrzymałe na niekorzystne czynniki.

Gdzie jeszcze znajdują zastosowanie elementy tego typu? Chodzi tutaj między innymi o produkcję wyposażenia kuchennego, aparaturę spożywczą czy chemiczną itp.