poniedziałek, Grudzień 9, 2019

Jak wybrać cichy okap kuchenny?

0
Jak wybrać cichy okap kuchenny

Oferta okapów kuchennych na polskim rynku jest bardzo bogata. Oprócz tak oczywistych kwestii, jak rodzaj urządzenia (teleskopowy, kominowy itp.) oraz jego wydajność, bardzo ważny jest także poziom głośności.

Głośność okapu kuchennego – kiedy okap jest cichy a kiedy głośny?

Głośność przeciętnej konwersacji to około 50 DB, ruch uliczny generuje około 70 DB, a koncert w klubie – nawet 100 DB.  Dobry, a więc także cichy okap, nie będzie swoją pracą przeszkadzał w rozmowie lub oglądaniu ulubionego programu telewizyjnego podczas wykonywania prac kuchennych. Umożliwi także przygotowywanie potraw również w godzinach nocnych – bez obaw, że będziemy przeszkadzać sąsiadom. Dlatego właśnie warto szukać takiego okapu, którego poziom głośności zapewni komfortowe warunki. Do takich okapów należą produkty marki Solgaz. Poziom głośności, nawet na najwyższym biegu, nie przekracza 65 DB, co można śmiało uznać za naprawdę imponujący wynik. Szczegóły można poznać, klikając w link https://solgaz.eu/blog/jak-wybrac-cichy-okap-kuchenny/

Dlaczego okap zaczął głośniej pracować?

Okap po pewnym czasie użytkowania (lub nawet od razu) może zacząć pracować głośniej, nawet na niższych biegach. Do zwiększenia głośności pracy okapu mogą się przyczynić:

– filtr przeciwtłuszczowy

– filtr węglowy (o ile występuje w danym modelu)

– zagięty przewód wentylacyjny – powinien być w miarę możliwości prosty (im więcej zagięć, tym gorzej będzie spełniał swoje zadanie)

– sposób montażu okapu

– średnica przewodu wentylacyjnego

– niedrożność przewodu kominowego

Jak wyciszyć okap kuchenny?

Okap kuchenny może zwiększyć natężenie głośności z wielu powodów, w tym wymienionych powyżej. Na szczęście rozwiązania tego problemu są całkiem proste:

– Filtr przeciwtłuszczowy pochłania parę, a wraz z nią kurz oraz tłuszcz pochodzący ze smażonych potraw. Jeśli nie będzie czyszczony regularnie, nie tylko spowoduje głośniejszą pracę urządzenia (ponieważ silnik poddawany jest większemu obciążeniu), ale skraplająca się na nim para wodna może kapać (razem z zebranymi zabrudzeniami) do znajdujących się poniżej garnków lub patelni. Najprostszym sposobem na oczyszczenie jest użycie zmywarki. Jeśli nie posiadamy zmywarki możemy, filtr namoczyć w wodzie z płynem do mycia naczyń a następnie wyszorować.  Filtr szczególnie mocno zabrudzony można wygotować w garnku z roztworem z sody oczyszczonej (o ile nie ma tam elementów, którym mógłby zaszkodzić wrzątek).

– Warto regularnie wymieniać filtry węglowe

– Jeżeli przewody wentylacyjne mają zbyt wiele zakrzywień, być może warto uprościć konstrukcję.

– Jeśli okap nie został prawidłowo zamontowany, ponowne zamontowanie we właściwy sposób również zabierze nam kilka decybeli

– Niekiedy również komin wymaga udrożnienia

– Przewód wentylacyjny musi być drożny i mieć średnicę zgodną z zaleceniami producenta.

Nowoczesne okapy kuchenne – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Oferta okapów kuchennych jest bardzo bogata – od prostych, „tradycyjnych”, po bardziej zaawansowane. Każdy okap oczywiście spełnia swoje podstawowe zadanie, jakim jest oczyszczanie powietrza z nadmiaru zapachów i wilgoci. Warto jednak zauważyć, że współcześnie pojawia się coraz więcej urządzeń o większej ilości oferowanych funkcji. Nowoczesny okap, dzięki zainstalowanemu sensorowi, może na przykład uruchamiać się tylko wtedy, gdy jest faktycznie potrzebny, a po odprowadzeniu z powietrza niepożądanych składników – wyłączać się. Dzięki temu zaoszczędzimy energię. Cennym rozwiązaniem jest także możliwość sterowania za pomocą pilota lub panelu dotykowego na szklanej powierzchni (łatwiejszego do umycia niż tradycyjne przyciski), a także za pomocą gestów. Warto wspomnieć tu o firmie Solgaz, której okapy prezentują wyżej wymienione walory, a ponadto są bardzo ciche – maksymalna głośność tych urządzeń to tylko 65 DB. Pełną ofertę znajdziesz pod adresem https://solgaz.eu/okapy/.

Bezpieczne przechowywanie dokumentów firmowych – jak wybrać szafy metalowe do biura?

0
szafy metalowe

Solidne szafy biurowe metalowe z drzwiami uchylnymi to najczęstszy wybór przedsiębiorców zajmujących się odpowiednim wyposażeniem swojego biura. W tego typu szafach można przechowywać ważne dokumenty, dane osobowe, a także raporty i sprawozdania finansowe. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. W jaki sposób wybrać szafy biurowe metalowe, które w pełni sprostają potrzebom naszego biura?

Jak zadbać o prawidłowe przechowywanie dokumentów?

Istnieją szczegółowe regulacje prawne, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek odpowiedniego przechowywania dokumentów oraz akt osobowych. Meble muszą spełniać właściwe kryteria, a także posiadać certyfikat potwierdzający zgodność z normami. Wyróżniamy cztery klasy wzmocnionych szaf metalowych na dokumenty oraz akta osobowe.
Najniższy certyfikat oznaczony literą A dopuszcza przechowywanie dokumentów poufnych. Szafy klasy B umożliwiają bezpieczne magazynowanie dokumentów tajnych. Podobne prawo daje nam również certyfikat S1. Największym bezpieczeństwem odznaczają się natomiast szafy na dokumenty z certyfikatem S2, 0 oraz C. W tego typu meblach można przechowywać dokumenty ściśle tajne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, na jak wiele detali musi zwrócić uwagę przedsiębiorca, który dba o funkcjonalne oraz eleganckie wyposażenie biura z uwzględnieniem norm prawnych.

Wybrane szafy metalowe zgodne z zasadami BHP

To kolejny nieoczywisty wymóg, który musimy wziąć pod uwagę. Szafy biurowe metalowe wypełnione po brzegi nie należą do najlżejszych. Wymagają zatem odpowiedniego wyważenia oraz pełnej stabilności. Są wyposażone w podkładki poziomujące, a także antypoślizgowe, dzięki czemu, przedsiębiorca może wybrać szafy w pełni dostosowane do obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Wybierając produkty od renomowanych dostawców, zawsze możemy zapoznać się z dokładnym zastosowaniem mebli oraz systemami zwiększającymi bezpieczeństwo.

szafy metalowe zgodne z zasadami BHP

Eleganckie meble metalowe dostosowane do wnętrza biura

Po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych, warto także dołożyć wszelkich starań, aby zakupione meble dobrze wkomponowały się w obowiązującą aranżację pomieszczeń biurowych. Producenci dają swoim klientom możliwość dostosowania mebli pod kątem kolorystycznym. Co więcej, w różnych odcieniach możemy zrobić boki oraz ściany frontowe. Do naszej dyspozycji pozostaje szeroka paleta kolorów RAL. Możliwość spersonalizowania zamówienia daje klientom większą swobodę w wyborze mebli dobrze pasujących do biura.

Solidne szafy metalowe – gdzie możemy je kupić?

Najlepiej zdecydować się na wygodne zakupy przez Internet. W ten sposób możemy liczyć na szerszy asortyment, a także atrakcyjniejsze ceny. Co więcej, klienci mogą liczyć na wygodną dostawę zamówionych produktów. Jeśli jesteś w trakcie wyposażania swojego biura, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-biurowe-metalowe/. Znajdziesz tu bogaty wybór najlepszych szaf metalowych do biura, które są zgodne z wyżej omówionymi kryteriami bezpieczeństwa i poufności.

Fotowoltaika Podlasie – dotacje na 2020

0
Fotowoltaika Podlasie - dotacje na 2020

Inwestycja w instalacje fotowoltaiczne pozwalające na pozyskiwanie prądu z energii słonecznej jest w ostatnim czasie najskuteczniejszym sposobem zaoszczędzenia na rachunkach za media. Ceny prądu rosną w szybkim tempie, sięgając nawet 5 procent w skali roku. Instalacje fotowoltaiczne są nie tylko sposobem na wytwarzanie prądu w sposób nie tylko w pełni bezpieczny i czysty dla środowiska, ale też uniezależnienie się od tych podwyżek. Inwestorzy decydujący się na korzystanie z alternatywnych źródeł energii mogą też liczyć na dotacje i dofinansowania pozwalające na szybszy zwrot kosztów początkowych i produkowanie prądu całkowicie za darmo. Jakie możliwości mają inwestorzy na Podlasiu, którzy chcą włączyć się w zmiany w gospodarce energetycznej?

Programy dofinansowań i dotacji na fotowoltaikę na Podlasiu

Wychodząc naprzeciw ogromnemu zainteresowaniu instalacjami fotowoltaicznymi w całym kraju oraz spełniając warunki Unii Europejskiej, która wymaga, aby do 2020 roku minimum 15 procent energii w Polsce było produkowane z alternatywnych źródeł, uruchomionych zostało szereg programów oferujących dofinansowanie i dotacje pozwalające na zakup części oraz montaż instalacji fotowoltaicznych. Do najważniejszych z nich należą:

– rządowy program „Mój Prąd” – uruchomiony w 2019 roku, w ramach którego inwestorzy mogą otrzymać 5 tysięcy dofinansowania na mikroinstalacje fotowoltaiczne;

– program „Czyste Powietrze” – skierowany do wszystkich, którzy planują zmianę przestarzałych systemów grzewczych w instalacje OZE, jak fotowoltaika i pompy ciepła;

– program Agroenergia dla podatników podatku rolniczego umożliwiający uzyskanie pożyczki do 100 procent kosztów kwalifikowanych lub dotacji do 40 procent kosztów kwalifikowanych na instalacje fotowoltaiczne, nieprzekraczających kwoty 800 tysięcy złotych;

– program Prosument 2 – obsługiwany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach którego można liczyć na dofinansowanie z przeznaczeniem na zakup i montaż mikroinstalacji OZE.

Ulgi inwestycyjne na fotowoltaikę na Podlasiu

Osoby decydujące się na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej mogą również liczyć na:

– 25-procentową ulgę inwestycyjną, odliczaną od podatku rolnego przez okres nawet 15 lat, jeśli koszty inwestycji przekraczają wysokość podatku rolnego;

– 19-procentową ulgę podatkową za instalację fotowoltaiczną i pompy ciepła odliczaną przez wszystkich podatników od podatku dochodowego – w wysokości do 10 tysięcy zł.

Sfinansowanie kosztów instalacji OZE na Podlasiu umożliwiają również niskooprocentowane kredyty przyznawane na preferencyjnych warunkach m.in. przez banki BGŻ, BNP PARIBAS i Peako BP. Więcej szczegółów: https://pgreen.com.pl/panele-fotowoltaiczne/fotowoltaika-podlaskie-instalacja-dofinansowania/.

Najlepsze kanały na YouTube w jakości 4K

0
Najlepsze kanały na YouTube w jakości 4K

4K to rozdzielczość ekranu umożliwiająca niesamowite wrażenia wizualne. Pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły. Ale nie jest jeszcze standardem powszechnym wśród kanałów telewizyjnych. Na szczęście Internet jak zwykle wyprzedza pozostałe media i treści w jakości 4K możemy oglądać między innymi w ramach serwisu YouTube. Które kanały na YouTube w jakości 4K warte są szczególnej uwagi? Podpowiadamy.

Nowoczesne lokale we Wrocławiu

0
Nowoczesne lokale we Wrocławiu

Wrocław to piękne i bardzo malownicze miasto. Nic więc dziwnego, że coraz więcej młodych osób pragnie studiować i mieszkać w centrum Wrocławia. Takie rozwiązanie ma same zalety, gdyż osoby mieszkające w centrum nie tracą zbyt wiele czasu na dojazdy do szkoły czy też pracy. W samym sercu miasta znajduje się malowniczy rynek, który zachwyca o każdej porze roku. Mieszkańcy centrum mają również większe szansę na zdobycie pracy w pobliżu. Wolny czas można przyjemnie spędzać na mieście, odwiedzając ulubione kawiarnie, restauracje bądź kina.

Lokale we Wrocławiu cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród młodych osób, rodzin z dziećmi oraz seniorów. W bogatej ofercie biur nieruchomości znaleźć można między innymi lokale umiejscowione w starym budownictwie oraz bardzo nowoczesne mieszkania.

Zaletą mieszkania w starej kamienicy jest bardzo korzystna cena. Niestety należy liczyć się z tym, iż takie mieszkanie będzie wymagało generalnego remontu. W większości przypadków należy wymienić okna, instalację hydrauliczną, instalację elektryczną, oraz wyburzyć ściany, by zyskać więcej przestrzeni.

Gruntowne prace remontowe należy zlecić profesjonalnej ekipie remontowo-budowlanej, która również za wykonane zlecenie wystawi sowity rachunek. W większości starych kamienic mieszkania ogrzewane są w sposób tradycyjny, co jest bardzo uciążliwe i męczące. Wiele budynków do tej pory ogrzewanych jest poprzez tradycyjne piece kaflowe lub piece gazowe. Taki remont niesie za sobą ogromne koszty, na który nie każdy młody człowiek jest przygotowany.

Z kolei decydując się na zakup mieszkania w nowoczesnym budownictwie warto przygotować się na wygórowaną cenę. Takie mieszkania są wykończone w sposób bardzo niebanalny. Najczęściej wymagają one jedynie odpowiedniego umeblowania.

Warto zastanowić się nad kredytem na zakup mieszkania. Aby uzyskać kredyt wystarczy wykazać się miesięcznym dochodem który mieści się w okolicach trzech tysięcy złotych. Oczywiście do wniosku należy załączyć wszystkie wymagane dokumenty, między innymi zaświadczenie o dochodach. Czas oczekiwania na decyzję banku wynosi kilka dni. W przypadku pozytywnej decyzji pieniądze przelewane są na konto bankowe klienta w ciągu kilku godzin.

Wstępny wniosek można złożyć przez internet, poprzez stronę internetową wybranego banku. Po wysłaniu wniosku z zainteresowaną osobą kontaktuje się pracownik najbliższego oddziału banku w celu ustalenia szczegółów. Ceny nieruchomości mieszą się w przedziale od 100 do nawet 500 tysięcy złotych. Ostateczny koszt uzależniony jest od wielu dodatkowych czynników, między innymi powierzchni mieszkania oraz innych usług.

Najczęściej do mieszkania przynależy także okazałych rozmiarów balkon bądź praktyczny taras oraz strzeżone miejsce parkingowe. Dla osób które mieszkają na piętrze idealnym rozwiązaniem jest nowoczesna, bardzo przestronna winda. Doskonałym rozwiązaniem jest zakup mieszkania w stanie surowym. Dzięki temu właściciel mieszkania może urządzić wnętrza według swojego stylu i gustu.

Fotele bujane – komfort i elegancja w każdym domu

0
Fotel bujany

Każdy z nas w swoim domu chce stworzyć sobie przynajmniej jedno pomieszczenie, w którym mógłby odpoczywać i zapewnić sobie prawdziwą prywatność. W wielu domach takim miejscem jest salon, w którym domownicy odpoczywają w wydzielonej strefie komfortu. Najczęściej przestronna kanapa czy wygodne fotele zachęcają nas do relaksu po ciężkim dniu pracy.

Fotele bujane do wnętrz, w których ważna jest wygoda

Niezależnie od tego, czy chcemy urządzić sobie miejsce na wypoczynek w kameralnej sypialni czy w salonie, aby mieć na oku bawiące się dzieci, warto zadbać o to, aby było ono urządzone gustownie i praktycznie. Dla niektórych osób synonimem odprężenia jest bujany fotel. Delikatne kołyszący ruch wprawia nas natychmiast w bardzo przyjemny nastrój. Tanie fotele bujane znajdziemy w wielu sklepach internetowych i stacjonarnych. Warto w poszukiwaniu inspiracji odwiedzić sklepy meblowe, a być może sami również przekonamy się do ich zakupu i staniemy się posiadaczami tego niezwykłego mebla, które zawsze budzi sympatię. Na co zwrócić uwagę, kiedy zdecydujemy się na zakup? Przede wszystkim powinniśmy wcześniej określić, jaki materiał nas interesuje. Powinien być praktyczny i łatwy w utrzymaniu czystości. Nie unikniemy sytuacji, w której coś się rozleje, dlatego warto wybrać materiał, które nie będzie wchłaniał płynów. To oznacza, że taki fotel długo pozostanie w nienagannym stanie. Właściwie nawet po kilku latach wciąż może wyglądać jak nowy.

Solidnie, ale nie drogo

Tanie fotele bujane są świetnym sposobem na metamorfozę niewielkiego salonu, jak i każdego innego pomieszczenia, w którym chcemy urządzić sobie bezpieczny kącik na czytanie czy oglądanie telewizji. Niektórym osobom bardzo zależy na tym, aby nie wydać zbyt wiele na meble, które wybierają do swego mieszkania. Być może sporo wydali na budowę lub spłacają kredyt związany z zakupem mieszkania czy domu i zobowiązania nie pozwalają im zbyt niefrasobliwie korzystać z pieniędzy, dlatego starają się szukać okazji cenowych oraz wybierać to, co niedrogie, ale solidne. Zawsze warto zwracać uwagę na jakość. W przeciwnym wypadku wcale nie oszczędzimy i możemy się rozczarować. Naprawy lub wymiana sprzętów czy mebli na nowy to tak naprawdę zawsze sprawy kosztowne. Jeśli interesują nas dobre i tanie fotele bujane, z pewnością znajdziemy to, czego szukamy. Dobrze i niedrogo urządzony dom da nam sporo zadowolenia. Warto wcześniej przemyśleć, jakie meble i dodatki będą się ze sobą dobrze komponować, a efekt z pewnością w pełni nas usatysfakcjonuje.

Łazienka z oknem, tak czy nie?

0
Łazienka z oknem, tak czy nie

Okna w łazience to już nie fanaberia, a standard. W nowoczesnym budownictwie taki dodatek jest wręcz wymagany. Jednak pomimo takiego trendu wcale nie jest łatwo zdecydować się na odpowiednie okno do łazienki. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę nie tylko swoją wizję idealnej łazienki, ale także uwzględnić wymagania związane z przepisami.

Okno w łazience – czy wielkość okna zależy od metrażu łazienki?

Jeśli łazienka jest oddzielnym pomieszczeniem, wtedy powinna liczyć około pięć do siedmiu metrów kwadratowych. Nie oznacza to jednak, że i w mniejszych przestrzeniach tego typu nie da się zamontować okna. Jednak z uwagi na przepisy techniczno-budowlane, musimy pamiętać o tym, że w łazience powinno znaleźć się okno, które będzie mieć co najmniej 0,34 metra kwadratowego. Zatem najmniejsze okno, jakie można wstawić w łazience to takie o wymiarach 60 cm x60 cm.

Jakie okno w łazience jest wskazane?

Oczywiście możemy wstawić takie okno do łazienki, jednak nie będzie ono ani praktyczne, ani funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Przede wszystkim do łazienki dotrze minimum potrzebnego światła dziennego. Poza tym ościeże – gdy je zamontujemy, nie będziemy mogli ich wygodnie użytkować, a także zadbać o to, by były w pełni czyste. Chcąc więc odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie okno w łazience jest wskazane, warto zasugerować się standardowym rozwiązaniem, czyli oknami, które mają wymiary 86,5 cm x 83,5 cm.

Okno w łazience – o czym należy pamiętać?

Zatem zdecydowaliśmy się na wariant standardowy. Okno jest większe, wpada więcej światła, więc niby wszystko jest po naszej myśli. Jednak nie do końca, ponieważ jeżeli zainstalujemy okno pod nadprożem, to klamka w oknie znajdzie się na wysokości 180-182 centymetrów nad podłogą. Jeśli wszyscy w naszej rodzinie są dryblasami, nie ma wtedy problemu. Jednak jeżeli chociaż jedna osoba w domu będzie mieć problem z dosięgnięciem klamki, wtedy takie okno zwyczajnie się nie sprawdzi.

Lepszym wyborem może być więc okno, którego powierzchnia całkowita nie przekracza 1,5 metra kwadratowego. Przekładając to na konkretne wymiary, okno powinno mieć metr szerokości i półtora metra wysokości.

Okno łazienkowe – funkcjonalność i wygoda

Okno łazienkowe musi sprostać wielu oczekiwaniom. Przede wszystkim dostarczać odpowiednio dużo dziennego światła. Jednak dzięki niemu można stwierdzić też, czy w łazience jest właściwa wentylacja. Poza tym okno w tym pomieszczeniu powinno dać nam poczucie prywatności tak, by wścibskie spojrzenia nie zaglądały przez szybę. Dobrze dobrane okno pozwoli nam się również uporać z nadmierną wilgotnością w łazience.

Łazienka z oknem, tak czy nie?

Biorąc pod uwagę wszystkie te funkcje i rozwiązania, okno o wcześniej ustalonych wymiarach metr na półtora nie będzie najlepszym wyborem. Musimy sobie wyobrazić te wymiary. Przed oczami mamy więc niewielki prostokąt, przez który nie wpadnie zbyt wiele światła. Będzie nam to szczególnie doskwierać w sezonie jesienno-zimowym. Mniej światła to także większy problem z utrzymaniem odpowiedniej temperatury w łazience. Wybierając więc okna, powinniśmy wziąć pod uwagę najbardziej dogodne wymiary, ale także to, by okno nie miało nawiewników zewnętrznego powietrza.

Najlepiej zdecydować się na okucia obwiedniowe rozwierano-uchylne. Za pomocą tych okuć będziemy bowiem mogli całkowicie otworzyć okno, bądź tylko stopniowo. Okno z okuciami to brak problemu z wilgocią wtedy, gdy się wytwarza – wystarczy wtedy otworzyć okno. Natomiast, gdy uda nam się skutecznie pozbyć wilgoci, możemy ponownie zamknąć okno, by z łazienki nie uciekało ciepłe powietrze, które zapewnia nam poczucie komfortu.

Problem wścibstwa i braku prywatności można rozwiązać, gdy zdecydujemy się kupić szybę zespoloną jednej tafli nieprzeziernego szkła. Chociaż okno zapewni nam prywatność, to jednak kosztem gorszych parametrów związanych z przenikalnością cieplną. Dzieje się tak dlatego, ponieważ powłoki termoizolacyjne są rozmieszczone w taki a nie inny sposób.

Jeśli zależy nam na poczuciu prywatności, możemy sobie je zagwarantować w inny sposób – wybierając albo rolety, albo żaluzje. Wybór takich dodatków jest bardzo szeroki, jednak przy zakupie warto zwrócić uwagę na te produkty, które są odporne na wilgoć.

WYZWANIE: RODZINNA LODÓWKA NA LATA

0
WYZWANIE: RODZINNA LODÓWKA NA LATA

Rozumiejąc znaczenie chłodziarko-zamrażarki w życiu każdej rodziny z dziećmi, marka Liebherr stworzyła serię specjalnych lodówek. Wyposażono je w ciekawe rozwiązania i nowoczesne technologie, które zapewniają maksymalny komfort przechowywania żywności. To taki rodzinny superbohater, który stoi na straży świeżości jedzenia, lecz sam z siebie wiele nie potrzebuje.

Jaka powinna być rodzinna lodówka? Wielozadaniowa, tak jak wielozadaniowi są rodzice. Dowiedzieć się można tego m.in. ze strony https://www.swiezystart.pl. Co więcej? Powinna zapewniać sporo miejsca do przechowywania oraz dłużej wytrzymywać świeżość produktów takich jak mięso, ryby czy warzywa. Ponadto ważne jest, aby wewnętrzny układ półek można było modyfikować według potrzeb. Wiadomo, że rodzinne święta oznaczają mnóstwo zapasów, które trzeba spałaszować, ale wcześniej – gdzieś je pomieścić i zachować ich świeżość jak najdłużej. Rodzinna lodówka side by side powinna spełniać te potrzeby na szóstkę z plusem.

JAKA LODÓWKA SIDE BY SIDE

JAKA LODÓWKA SIDE BY SIDE DLA RODZINY?

Dla dużych rodzin lub osób, które z gotowaniem związały swoje życie zawodowe najlepsza będzie lodówka side by side. Np. model Liebherr SBSes7165 posiada obszerne szuflady wykorzystujące technologię Bio Fresh. Stworzone są do przechowywania świeżych produktów, jak owoce, warzywa, nabiał, ryby czy mięso. Dzięki temu, iż utrzymują optymalną temperaturę, pozwalają na długo zachować świeżość, aromat i smak żywności. Ponadto ten model posiada dodatkowa komorę do przechowywani win wyposażoną w półki z drewna bukowego. Z kolei rodzinna lodówka side by side Liebherr SBSesf7212 to niezwykle pojemne urządzenia, które posiada dużo dodatkowej przestrzeni do mrożenia, pozwalającej przechowywać ogromne ilości mrożonek. To nieocenione ułatwienie w przypadku dużej rodziny. Układ półek można modyfikować na wiele sposobów, a powłoka ze stali jest odporna na zadrapania i ślady rąk.

POJEMNOŚĆ, TECHNOLOGIE, WYKOŃCZENIE

Jeśli jednak interesuje Cię lodówka klasyczne, jednodrzwiowa, która zmieści się w niewielkiej kuchni, sprawdź ofertę Liebherr na modele CBNPes5758 Premium oraz DNHml43X13. Pierwsza posiada szuflady Bio Fresh, teleskopowe prowadnice, cichy domyk, technologię No Frost oraz elegancki design z wykończeniem ze stali szlachetnej.  To lodówka klasy A

Listwy sufitowe – czy stosować w nowoczesnych wnętrzach?

0
Listwy sufitowe - czy stosować w nowoczesnych wnętrzach?

Aranżacja wnętrz mieszkalnych jest najczęściej sposobem na ekspozycję własnego gustu. Owszem, chętnie wzorujemy się na stylach, niezwykle modnych w urządzaniu pomieszczeń, dobierając podstawowe elementy i dekoracje, zgodne z przesłaniem określonego trendu. Jeżeli styl, który jest w modzie, odpowiada naszemu gustowi, z radością kompletujemy wyposażenie i dodatki. Z kolei w przypadku, gdy modny styl aranżacyjny nie jest do końca zgodny z własnymi przekonaniami i chęcią do mieszkania w kolorystyce i stylistyce, zgodnej z trendami, możemy postawić na swoim, dobierając kilka modnych dodatków, a pozostałą część wnętrza zaplanować, zgodnie z własnymi chęciami. Istotną rolę w efekcie końcowym mają nie tylko doskonale dobrane stylistycznie i kolorystycznie elementy wystroju, ale przede wszystkim jakość wykonania prac wykończeniowych. Jeżeli pomieszczenie posiada równe, gładkie ściany, na których kolor jest równomiernie nałożony, a podłoga doskonale współgra tonacją oraz jest położona dobrze, wnętrze zyskuje na atrakcyjności. Zdarza się jednak, że pewne przestrzenie należy zamaskować. Najczęściej mowa w tym przypadku o łączeniu pomiędzy ścianami i sufitem oraz pomiędzy ścianami i podłogą.

Jak dobrze urządzić wnętrze?

0
Jak dobrze urządzić wnętrze?

Urządzanie wnętrz tylko z pozoru wydaje się nietrudnym zajęciem. Zresztą, tak chyba jest ze wszystkim – tylko osoba, która na czymś nie zna się zbyt dobrze, jest w stanie stwierdzić, że dana rzecz nie może być za bardzo skomplikowana. Jednak im dalej w las, tym więcej drzew, jak głosi stare przysłowie. Im bliżej przyglądamy się danemu zagadnieniu, tym więcej niuansów dostrzegamy, tym więcej zależności i zagadnień powiązanych ze sobą w sposób, na który wcześniej w ogóle byśmy nie wpadli.

Tak samo jest ze wspomnianym wcześniej wystrojem wnętrz. Na pierwszy rzut oka to nic skomplikowanego, ot, wystarczy wskazać, gdzie mają się znajdować fotele, gdzie lustra a gdzie lampy wiszące. No bo przecież jaka tu może być filozofia? Okazuje się, że może jej być całkiem sporo.

Punkt centralny

Rzeczą niezwykle ważną, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę projektując każde pomieszczenie jest jego punkt centralny. Miejsce to ma szczególnie istotną rolę w centralnym pokoju każdego mieszkania, czyli w salonie. Punk centralny wyznacza optykę całego pomieszczenia i to wokół niego skupiają się wszystkie pozostałe aspekty projektowania wnętrza. Od tego miejsca zaczyna się pracę nad całym pokojem, a jego pozostałe elementy dochodzą po kolei, niczym kostki domina w układance. Dlatego do wyboru punktu centralnego trzeba przywiązać dużą wagę i rozpocząć projektowanie wyglądu salonu właśnie od niego. W tym miejscu powinny się zbiegać wszystkie linie optyczne pokoju, dlatego z reguły umieszczone jest ono gdzieś po jego środku, ale nie jest to warunek niezbędny. Co może być dobrym punktem centralnym danego pomieszczenia? Najlepszym przykładem jest kominek albo duża kanapa usytuowana przed telewizorem. Dobrą opcją są również zamontowane na odpowiedniej wysokości lampy wiszące, o ile w pomieszczeniu nie ma wspomnianego paleniska.

Poprawne oświetlenie

Kwestia odpowiedniego oświetlenia danego pomieszczenia jest jedną z najważniejszych rzeczy, które musi przemyśleć projektant wnętrz. Nie wystarczy jedynie zadbać o to, by światło docierało do każdego zakątka pokoju. Trzeba jeszcze zadbać o jego balans i upewnić się, że w każdym punkcie pokoju jest wystarczająco dużo światła, by w pełni spełniał on swoją rolę – co może być istotne na przykład w przypadku miejsca do czytania. Projektowanie oświetlenia pomieszczenia zaczyna się od określenia głównego źródła światła, którym zazwyczaj są lampy wiszące. Wokół tego projektuje się całą resztę, uzupełniając widmo światła dodatkowymi jego źródłami, takimi jak kinkiety czy lampy stołowe.