mieszkań w Trójmieście

Na rynku mieszkaniowym, zwłaszcza w Trójmieście, panuje prawdziwy rozkwit firm zajmujących się budową apartamentowców i sprzedażą mieszkań. Nic w tym jednak dziwnego – w końcu popyt na takowe jest ogromny, a ludzi chcących przeprowadzić się „na swoje” wciąż przybywa. Jaki deweloper z trójmiasta powinien stać się tym naszym? Na jakiej podstawie porównywać oferty kolejnych firm i w tym wszystkim za decydującą powinniśmy uznawać cenę docelową? O tym wszystkim zamierzamy powiedzieć w tym artykule.

Na jakie aspekty zwracać uwagę?

Rzeczą najbardziej podstawową przy wyborze dewelopera z Trójmiasta jest zwrócenie uwagi na samą jego inwestycję. Liczy się jej lokalizacja, bliskość do środków komunikacji miejskiej oraz cała okolica. Zanim zatem zaczniemy bliżej przyglądać się deweloperowi, zwróćmy uwagę na to, czy chcemy „wejść” w jego inwestycję. Zróbmy wywiad, wybierzmy się w okolicę i sprawdźmy, czy jest ona atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Jedną z kluczowych, choć na pewno nie decydujących rzeczy powinna też być cena. Zbyt niska może sugerować wykorzystanie słabych materiałów przy budowie – zbyt wysoka może z kolei skutecznie odstraszyć, zwłaszcza, że konkurencja na rynku jest w tym momencie ogromna.

Jedną z kluczowych rzeczy jest to, czy inwestycja, którą jesteśmy w danym momencie zainteresowani jest pierwszą od danego dewelopera. Jeżeli nie, możemy mieć pewność, że dany deweloper z Trójmiasta zna się na rzeczy i posiada odpowiednie zaplecze finansowe, jak również jest pewny tego, że po prostu dostarczy nam to, za co płacimy.

Opinie i renoma dewelopera

Jedną z najbardziej podstawowych rzeczy, o które powinniśmy zadbać zanim zdecydujemy się na usługi konkretnego dewelopera z trójmiasta jest przyjrzenie się temu, jakie opinie krążą po nim czy to w Internecie, czy też wśród ludzi. Podstawą jest bowiem, żeby deweloper był po prostu wiarygodny. Cała rzecz jest znacznie prostsza, jeżeli inwestycja, którą jesteśmy zainteresowani nie jest pierwszą od danego dewelopera – wtedy możemy wybrać się do tych już istniejących i podpytać ludzi o to, co sądzą o deweloperze, z którego usług już skorzystali.

Dowiedzmy się, czy mieszkanie zostało oddane w takim stanie, w jakim powinno być, ale przede wszystkim czy deweloper dba o bieżące sprawy mieszkańców i utrzymuje cały budynek w należytym stanie technicznym. Liczą się tutaj nawet najmniejsze detale. Zwróćmy też uwagę na pierwszą reakcję ludzi po usłyszeniu pytania – jeżeli będzie pozytywna, po deweloperze można spodziewać się czegoś po prostu dobrego.

Podsumowanie

Z uwagi na to, że na rynku trójmiejskim w chwili obecnej znajduje się mnóstwo deweloperów z własnymi inwestycjami mieszkalnymi, my mamy ogromny wybór w momencie, gdy chcemy przeprowadzić się „na swoje”. Z tym wyborem idzie mnóstwo zalet, ale i pewna wada – ciężko jest podjąć ostateczną decyzję, która byłaby dla nas optymalna. Zwracajmy więc uwagę na jak największą ilość rzeczy i bądźmy wybredni oraz jak najbardziej krytyczni – inwestując tyle pieniędzy mamy do tego najświętsze prawo.