donice tarasowe

Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tarasu to na pewno staramy się zadbać, żeby wyglądał on jak najlepiej i żeby stał się naszym przedsionkiem prowadzącym do ogrodu. Taras jest przestrzenią, która tętni żywo w okresie letnim. To na tarasie organizujemy grille, zapraszamy znajomych, a także delektujemy się poranną kawą, zimą zaś lepimy bałwany. Dlatego też ważne jest, żeby nas taras był praktyczny i zadowalający estetycznie. Z jednym z świetnych rozwiązań na stworzenie odpowiedniej aranżacji na taras jest wykorzystanie specjalnych do tego celu przeznaczonych donic tarasowych.

DONICE TARASOWE – CO POWINNIŚMY WIEDZIEĆ?​

Donice tarasowe to nieodzowny element wyposażenia każdego tarasu, balkonu czy ogrodu.​   Powinny spójnie pasować do stylu naszej przestrzeni, odpowiednio eksponować rośliny i zapewniać im prawidłowe warunki rozwoju. Doniczki ogrodowe są doskonałe, kiedy łączą w sobie takie cechy jak trwałość, wygodę użytkowania i stylowy. A takie właśnie są donice​  tarasowe. Takie donice nie tylko upiększają nasz taras, ale także są bardzo praktyczne w​   użytkowaniu i rozwiązują wiele problemów związanych z hodowlą kwiatów.  Dlatego też wydaje nam się, że zainwestowanie w donice tarasowe​  będzie naprawdę dobrym wyborem.​    Sprawią one, że wasz taras będzie prezentował świetnie, a jednocześnie stanie się odpowiednim miejscem do przebywania podczas wielu rodzajów okazji. Nie musicie jednak nam wierzyć na słowo. Sami sprawdźcie jak będzie wyglądał wasz taras po dodaniu do niego dobrze wybranych donic tarasowych​.

donice na taras świetnie sie sprawdzą

DONICE TARASOWE – JAKIE POWINNIŚMY WYBRAĆ?​

Ostatnią kwestią, którą zapewne chcecie poruszyć jest to, jakie tak właściwie donice​   tarasowe powinniście wybrać. Istnieje wiele ciekawych ​    donic tarasowych, ​  które dostępne​ są na tynku. Najpopularniejsze są te, które ustawia się bezpośrednio na podłodze, ale możemy również skorzystać z donic, do których przymocowane są uchwyty, dzięki którym możemy zawiesić je na barierkach i poręczach. Pamiętaj, że niskie rośliny przykują uwagę w dużych i małych donicach umieszczonych na różnej wysokości. Wybierając duże donice zyskujemy podwójnie, ponieważ zimą korzenie rzadko przemarzają a latem są odporne na przesuszenie. Gdy zauważymy, że rośliny na balkonie czy tarasie marnieją, warto sprawdzić czy donica nie jest za mała. Jeśli wybierzemy różne gatunki roślin o urozmaiconych kształtach dla równowagi wybierzmy donice, skrzynki balkonowe, doniczki o podobnej formie i stylistyce. A także odwrotnie – jeśli wybierzemy jednolite kwiaty w kolorach czy kształtach to powinniśmy wybrać donice bardziej urozmaicone. Pamiętajcie o tym, żeby zarówno donice jak i wybrane rośliny, przede wszystkim dobrze ze sobą współgrały. Jest to ważne w wypadku aranżacji tarasu, ponieważ jest to przestrzeń pół-ogrodowa, ale jednak mniej domowa niż balkon. Dodatkowo tarasy są najczęściej dużych rozmiarów, dlatego zbyteczne stawianie na nich donic z kwiatami po prostu zabierze im urok i straci na swoim praktycznym użytkowaniu.