pergola

Pergola tarasowa to nie tylko ozdoba, ale i niezwykle funkcjonalna konstrukcja. Sprawia, że na świeżym powietrzu można przebywać znacznie częściej, niż zwykle – także wtedy, gdy pogoda temu nie sprzyja.

Jakie dokładnie możliwości daje ta konstrukcja? I czym się kierować przy jej wyborze, by okazała się zarówno wytrzymała oraz elegancka? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Pergola tarasowa – czym się charakteryzuje ta konstrukcja?

Pergola tarasowa zazwyczaj przylega do budynku mieszkalnego (do jego jednej albo dwóch ścian), choć może również być osobną konstrukcją, zamontowaną na przykład kilka metrów od domu. Wyposażona w odpowiednie elementy może być skuteczną ochroną przed oślepiającymi promieniami słonecznymi, silnym wiatrem czy ulewnym deszczem. Po wzbogaceniu pergoli o oświetlenie LED, z tarasu można korzystać przez cały czas, nawet w nocy.

W ten sposób da się zorganizować doskonałą przestrzeń do rodzinnych spotkań, imprez okolicznościowych, pracy zdalnej, nauki czy plenerowej aktywności fizycznej. Mało tego! To świetne miejsce do organizacji wielkiego grillowania albo seansów filmowych pod chmurką. Brzmi zachęcająco? Jeśli tak, to czytaj dalej i sprawdź, czym się kierować przy zakupie pergoli tarasowych. Warto bowiem zauważyć, że konstrukcja ta może być nie tylko ładna. Cechuje ją również duża wytrzymałość.

Przeczytaj także: https://www.chreduta.pl/taras-z-pergola-dlaczego-warto/

Jak wybrać pergolę, by była elegancka i wytrzymała?

Pergolę tarasową można wyposażyć w wiele różnych elementów, a co za tym idzie: sprawić, by była nie tylko ozdobą okolicy, ale i naprawdę solidną konstrukcją. Przykładowo, można zadbać o przeszklenia, rolety (takie, które da się całkowicie odsłonić albo zasłonić aż do ziemi), a nawet w rozsuwany dach.

Co ważne, samą pergolę można upiększyć – na przykład stawiając obok okazałe donice albo sadząc przy niej bluszcz czy pnącą odmianę róży. Na tym jednak nie koniec, bo sama ta konstrukcja również stanowi świetną ozdobę okolicy. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że może mieć różny kolor oraz dopasować się stylistyką do otoczenia.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producentem pergol tarasowych (surma.pl)