Kominki elektryczne

Kominki elektryczne to urządzenia, które na pierwszy rzut oka przypominają klasyczny kominek opalany za pomocą drewna. Jednak to tylko złudzenie, gdyż zasilane są prądem. Dzięki temu wystarczy wsadzić wtyczkę elektryczną do gniazdka, aby móc cieszyć się w domu skwierczącym paleniskiem. Można zapomnieć o dźwiganiu drewna i żmudnym wynoszeniu popiołu. Kominek elektryczny to wygoda i gwarancja relaksu.

Sposób działania

W kominkach elektrycznych nie występuje ogień. Pojawia się jednak jego imitacja. Jasność płomieni oraz ich odcień można ustawiać według własnych preferencji. Kominki elektryczne posiadają również efekty dźwiękowe, mające naśladowywać palące się drewno. Niektóre kominki zasilane prądem mają też funkcję grzewczą, przez co wytwarzają ciepło. Aby kominek mógł być bezpiecznie użytkowany nie można zapominać o dolewaniu wody do zbiornika. Za jej pomocą powstaje mgła. Funkcjami kominka elektrycznego można sterować ręcznie lub specjalnym pilotem.

4 rodzaje kominków zasilanych prądem

  1. Kominek ścienny

Pierwszym z rodzajów kominków elektrycznych, na który można trafić, jest kominek ścienny. To czarna ramka najczęściej w kształcie prostokątnym z przezroczystą szybą. Taką konstrukcję można zamocować w bardzo łatwy sposób za pomocą uchwytów ściennych.

  1. Kominek stojący

Ten rodzaj kominka nie wymaga od użytkowników żadnej instalacji. Kominki elektryczne wbudowane są w solidną konstrukcję wolnostojącą. Zazwyczaj taka dekoracja prezentuje się dosyć industrialnie a wyglądem przypomina kozy grzewcze.

  1. Kominek narożny

Kominek narożny pozwala wykorzystać mało ustawne wnęki w ścianie. Zatem najlepiej zastosować go w przypadku wnętrz o nieregularnych kształtach.

  1. Kominek zamontowany w meblach

Szafka z kominkiem to mało spotykane rozwiązanie, dzięki czemu z pewnością przyciągnie uwagę gości.

Zalety kominków elektrycznych

Kominki elektryczne mogą posiadać funkcję grzewczą, co jest ich największą zaletą. Ponadto są bardzo energooszczędne. Producenci zapewniają, że godzina włączonego urządzenia kosztuje zaledwie kilka groszy. To dużo bardziej opłacalna opcja niż biopaliwa. Podczas użytkowania kominka elektrycznego nie wytwarza się dym oraz zapach. W celu zamontowania takiej dekoracji nie trzeba posiadać żadnej instalacji. Nie trzeba również przejmować się kwestią wentylacji. Aby przewietrzyć wnętrze wystarczy uchylić okno. Kupno kominka elektrycznego jest rozwiązaniem ekologicznym. Takie urządzenie nie produkuje dwutlenku węgla. Jednak najważniejszą jego zaletą jest funkcja dekoracyjna. Szeroki asortyment pozostawia konsumentom wybór. Dobrze dopasowany do pomieszczenia kominek będzie cieszył oko przez wiele lat.