Czarne ramki na zdjęcia

Jednym z najbardziej uniwersalnych kolorów jest czarny. Nic dziwnego, że zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach często  spotykamy czarne dodatki czy przedmioty. Dotyczy to także elementów takich, jak oprawy zdjęć czy grafik. Czarne ramki pozwalają z jednej strony wyraźnie wyróżnić fotografię od tła, a z drugiej – nie zmieniają jej charakteru.

Czy czarne ramki na zdjęcia sprawdzą się w każdym wnętrzu?

Można powiedzieć, że tak, choć nie wszędzie będą najlepszym wyborem. Zdarzają się aranżacje monochromatyczne (jednobarwne), na przykład zielone czy żółte, i w takich pomieszczeniach warto trzymać się danego koloru także oprawiając fotografie. W większości mieszkań mamy jednak do czynienia z mieszanką kolorów lub odcieniami szarości – i tam czarny sprawdzi się idealnie. W czarno-białych aranżacjach jest to właściwie jedyne dobre rozwiązanie, ewentualnie można pokusić się o zimne, metaliczne kolory. Z kolei w kolorowo urządzonych wnętrzach czarne ramki pomogą zachować równowagę barw, a do tego nie wpłyną znacząco na odbiór samych zdjęć.

Do jakich zdjęć pasują czarne ramki?

Jeżeli mamy sporo zdjęć portretowych lub pejzaży, to spokojnie możemy wszystkie je oprawić w czarne ramki. Takie oprawy doskonale podkreślą również charakter czarno-białych zdjęć. Warto jednak pamiętać, że zdjęcia ślubne często lepiej oprawić w jaśniejsze obramowanie, podobnie zdjęcia dzieci – wyglądają weselej w kolorowych ramkach. Czarne ramki, takie jak https://oprawiamy.pl/c143,ramki-czarne dobrze sprawdzają się także w roli opraw dyplomów, ważnych certyfikatów zawodowych i innych dokumentów, które chcemy wyeksponować w gabinecie czy biurze. Jeżeli kolekcjonujemy plakaty czy grafiki, czarne ramki również doskonale wykonają swoje zadanie. W takiej sytuacji wiele osób wybiera wąskie, konturowe obramowania, które delikatnie odcinają oprawiany obiekt od ściany. Wiele profesjonalnych grafik składa się z niewielkiej ilości kolorów lub są czarno-białe – jednolicie czarne ramki, podobnie jak w przypadku zdjęć, dobrze podkreślą ich charakter.