Systemy inteligentnych domów, to ostatnio coraz popularniejsze zjawisko w naszym kraju. Może to świadczyć o tym, że ludzie stają się coraz wygodniejsi, aczkolwiek warto zaznaczyć, że stosowanie takich rozwiązań pomaga również w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców, jak i pełnej kontroli nad domostwem.  W tym artykule chcieliśmy skupić się na urządzeniu, jakim jest czujnik zmierzchu Motion Sensor, który zawiera również szereg innych funkcji tj. czujniki ruchu czy temperatury.

Różnorodność zastosowań

Czujnik zmierzchu Motion Sensor z wyglądu przypomina gałkę oczną osadzoną w specjalnym ruchomym chwytaku. Jednak niepozorna wielkość (ok. 45 mm średnicy) może być myląca, gdyż jest to prawdziwy multifunkcyjny sensor, który działa na wielu płaszczyznach i pozwala na zaawansowane sterowanie systemami inteligentnych domów.

Ruch, temperatura, pora dnia

Czujnik Zmierzchu Multi sensor pozwala na wykrywanie pory dnia i włączenie światła lub otwieranie okien. W drugim przypadku może się to również wiązać z funkcją, jaką jest wyczuwanie temperatury w pomieszczeniu, która pozwala na wentylowanie zbyt nagrzanych pokoi, a próg temperatury ustalany jest wg. preferencji użytkownika.  Czujnik zmierzchu umożliwia także kontrolowanie ruchu w pomieszczeniu i na zewnątrz. Urządzenie przesyła sygnał, który może służyć jedynie do poinformowania właściciela lub np.  do włączania światła.

Integracja wielu systemów

Urządzenie Multi Sensor to połączenie czujnika zmierzchu, ruchu i temperatury, a taka kombinacja pozwala na pełną mobilność i kompatybilność w zarzadzaniu systemem inteligentnych domów. Dodatkowo Multi Sensor został wyposażony w specjalny panel alarmowy, który poinformuje właściciela o każdej podejrzanej aktywności, a co więcej będzie prowadził bieżącą archiwizację tych zdarzeń. Dodatkową zaletą jest to, że czujnik zmierzchu działa na baterie i nie wymaga prowadzenia kabli, a ten, kto choć raz musiał się z tym zmierzyć wie, że to duża dogodność. Urządzenie połączone jest z aplikacją dostępną na popularne platformy, która posiada przejrzysty interfejs sterowania systemem oraz pozwala na szczegółową analizę zdarzeń lub zużycia energii.

Czujnik zmierzchu Multi Sensor to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów inteligentnego domu zamknięty w małej kulce. Pełna kompatybilność z innymi urządzeniami (światło, elektryczne otwieranie okien) pozwala na łatwe skonfigurowanie systemu, dzięki czemu można stworzyć nawet najbardziej zaawansowane sekwencje, które ułatwią codzienne życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here