Systemy inteligentnych domów, to ostatnio coraz popularniejsze zjawisko w naszym kraju. Może to świadczyć o tym, że ludzie stają się coraz wygodniejsi, aczkolwiek warto zaznaczyć, że stosowanie takich rozwiązań pomaga również w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców, jak i pełnej kontroli nad domostwem.  W tym artykule chcieliśmy skupić się na urządzeniu, jakim jest czujnik zmierzchu Motion Sensor, który zawiera również szereg innych funkcji tj. czujniki ruchu czy temperatury.

Różnorodność zastosowań

Czujnik zmierzchu Motion Sensor z wyglądu przypomina gałkę oczną osadzoną w specjalnym ruchomym chwytaku. Jednak niepozorna wielkość (ok. 45 mm średnicy) może być myląca, gdyż jest to prawdziwy multifunkcyjny sensor, który działa na wielu płaszczyznach i pozwala na zaawansowane sterowanie systemami inteligentnych domów.

Ruch, temperatura, pora dnia

Czujnik Zmierzchu Multi sensor pozwala na wykrywanie pory dnia i włączenie światła lub otwieranie okien. W drugim przypadku może się to również wiązać z funkcją, jaką jest wyczuwanie temperatury w pomieszczeniu, która pozwala na wentylowanie zbyt nagrzanych pokoi, a próg temperatury ustalany jest wg. preferencji użytkownika.  Czujnik zmierzchu umożliwia także kontrolowanie ruchu w pomieszczeniu i na zewnątrz. Urządzenie przesyła sygnał, który może służyć jedynie do poinformowania właściciela lub np.  do włączania światła.

Integracja wielu systemów

Urządzenie Multi Sensor to połączenie czujnika zmierzchu, ruchu i temperatury, a taka kombinacja pozwala na pełną mobilność i kompatybilność w zarzadzaniu systemem inteligentnych domów. Dodatkowo Multi Sensor został wyposażony w specjalny panel alarmowy, który poinformuje właściciela o każdej podejrzanej aktywności, a co więcej będzie prowadził bieżącą archiwizację tych zdarzeń. Dodatkową zaletą jest to, że czujnik zmierzchu działa na baterie i nie wymaga prowadzenia kabli, a ten, kto choć raz musiał się z tym zmierzyć wie, że to duża dogodność. Urządzenie połączone jest z aplikacją dostępną na popularne platformy, która posiada przejrzysty interfejs sterowania systemem oraz pozwala na szczegółową analizę zdarzeń lub zużycia energii.

Czujnik zmierzchu Multi Sensor to jeden z najbardziej zaawansowanych systemów inteligentnego domu zamknięty w małej kulce. Pełna kompatybilność z innymi urządzeniami (światło, elektryczne otwieranie okien) pozwala na łatwe skonfigurowanie systemu, dzięki czemu można stworzyć nawet najbardziej zaawansowane sekwencje, które ułatwią codzienne życie.