Inteligentne oświetlenie

Światło stanowi jeden z głównych elementów wykończenia mieszkalnej strefy. Pełni funkcję zarówno praktyczną, jak i dekoracyjną. Dowiedz się, na jakie aspekty należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnych punktów świetlnych i jak dobierać oświetlenie do poszczególnych pomieszczeń. 

Aspekty praktyczne

Światło sztuczne w domu powinno być jak najbardziej zbliżone do tego naturalnego, dzięki czemu również po zmroku z poszczególnych wnętrz można korzystać przy zachowaniu optymalnego komfortu. 

Zwróć szczególną uwagę na właściwości pomieszczeń oraz własnych potrzeb. Na przykład światło w łazience powinno być białe i chłodne, a wszelkie punkty świetlne powinny być wykonane z materiałów odpornych na działanie wilgoci. Oświetlenie w sypialni powinno być natomiast ciepłe, żółte i raczej przytłumione, dzięki czemu wprowadzi odpowiedni klimat i będzie odprężać. 

Poszczególne elementy oświetlenia powinny być najwyższej jakości, aby mogły funkcjonować w domowej przestrzeni przez wiele lat. Poznaj ofertę e-sklepu Elektromag i wybieraj spośród tysięcy propozycji, dobierając lampy, żyrandole, halogeny czy listwy LED wedle indywidualnych potrzeb. 

Parametry oświetlenia zewnętrznego 

Współczesne systemy oświetlenia powinny być energooszczędne i ekologiczne, dzięki czemu rachunki za prąd będą znacznie niższe, a Twoja nieruchomość będzie przyjazna środowisku. Wybieraj żarówki LED, a do przydomowej przestrzeni światła z czujnikami ruchu oraz zmierzchu i lampki solarne, które są ładowane energią słoneczną. 

Elementy światła na zewnątrz muszą charakteryzować się najwyższą jakością oraz pełnym bezpieczeństwem. Muszą być odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych i ewentualne korozje, na przykład wywołane opadami deszczu, śniegu, zanieczyszczeniami, wysoką albo niską temperaturą. 

Światło jako dekoracja 

Nie ma wątpliwości, że światło może stanowić doskonałą dekorację. Nierzadko kryształowy żyrandol jest głównym dekorem danego wnętrza. W sklepie online masz szeroki wybór różnych elementów światła, dobieraj je wedle stylu aranżacji domowej przestrzeni. Z łatwością znajdziesz czarne lampy loftowe, te z dodatkiem naturalnego drewna, które idealnie wpisują się w klimat aranżacji w stylu boho czy lakierowane do przestrzeni w stylu glamour. Stawiaj nie tylko na główne oświetlenie typu żyrandole i plafony, ale także te dodatkowe, jak małe lampki, lampy stojące, kinkiety ścienne czy halogeny. Doskonałym wyborem do podświetlenia poszczególnych elementów będą listwy LED, na przykład do podwieszanych sufitów, punkty świetlne z czujnikiem ruchu oraz małe diody do dekoracji akcentów ściennych. 

Inteligentne oświetlenie

Dzisiaj warto inwestować w inteligentne oświetlenie, które daje nie tylko optymalny komfort użytkowania, ale wpływa również na bezpieczeństwo. Światło jest sterowane zdalnie, poszczególne punkty świetlne mogą zawierać czujnik ruchu lub zmierzchu. Ustawiaj barwę i natężenie światła, włączaj je w razie konieczności, również wtedy, kiedy w domu nikogo nie ma. Dzięki temu dopasujesz działanie oświetlenia do własnych preferencji i wygenerujesz spore oszczędności z tytułu poboru energii elektrycznej.