Najlepsze kanały na YouTube w jakości 4K

4K to rozdzielczość ekranu umożliwiająca niesamowite wrażenia wizualne. Pozwala dostrzec najmniejsze szczegóły. Ale nie jest jeszcze standardem powszechnym wśród kanałów telewizyjnych. Na szczęście Internet jak zwykle wyprzedza pozostałe media i treści w jakości 4K możemy oglądać między innymi w ramach serwisu YouTube. Które kanały na YouTube w jakości 4K warte są szczególnej uwagi? Podpowiadamy.

The Slow Mo Guys

„Slow Mo” to skrót od „slow motion”, czyli zwolnione tempo. Technika zwolnionego tempa jest parą wprost idealną dla jakości 4K.  Dlaczego? Ponieważ zwolnione tempo ma na celu przedstawienie nam wszystkich detali zachodzących w czasie – byśmy mogli dostrzec to, czego nie jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem. Z 4K jest podobnie, ale tu nie czas jest punktem odniesienia, a ostrość. Dzięki 4K możemy wszystko zobaczyć dokładniej, z większymi detalami. Jeśli zatem chcesz zobaczyć, jak w zwolnionym tempie wybucha balon pełen wody albo wybuchają fajerwerki – nie przeoczysz nic z tych zjawiskowych motywów. Jest w nich coś hipnotyzującego, co ciężko wyjaśnić, ale jeśli spróbujesz, będziesz wracać na ten kanał bardzo często.

4K Relaxation Channel

Internet pełen jest treści w jakości 4K, ale niektóre kanały, takie jak 4K Relaxation Channel, zostały założone tylko z myślą o eksplorowaniu jakości, jaką daje ta rozdzielczość. Znajdziecie tu filmy o bardzo różnej długości, zaczynając od 3 minut, a kończąc na 3 godzinach. Każdy jednak jest dziełem sztuki wizualnej – bardzo uspokajającym widokiem natury. Zwykle obrazy kręcone są z drona i montowane w relaksujący film o tak dużej ostrości, nasyceniu kolorów i jakości detali, że nieraz ciężko uwierzyć.

4K Eye

Poprzedni kanał ukazywał piękno przyrody i z 4K Eye jest podobnie. Różnica polega na tym, że o ile 4K Relaxation Channel skupia się na uspokajających widokach rzek, łąk czy wodospadów, 4K Eye koncentruje się bardziej na faunie i dynamicznej stronie natury. Jednak dzięki rozdzielczości 4K zobaczysz detale lecących ptaków i galopujących koni, które zachwycą cię kolorami, dynamiką i wyrazistością. To doskonały kanał do odkrywania możliwości najnowszych modeli telewizorów.

Steve Mould

Na koniec kanał… edukacyjny. Tak, Steve Mould odkrywa przed swymi widzami wiele fascynujących zjawisk ze świata nauki, by następnie wyjaśnić zjawiska im towarzyszące. Robi to w przejrzysty i łatwy do zrozumienia sposób oraz – w rozdzielczości 4K, dzięki czemu możesz oglądać elektryczność powstałą w wyniku uderzenia kryształu, widząc każdy detal! Nauka jeszcze nigdy nie była tak zachwycająca i piękna.

Jak widać, rozdzielczość 4K staje się nie tylko standardem emisji obrazu, ale inspiracją dla twórców. Dzięki niej Internet się zmienia – i to na lepsze!