Ogrzewanie w łazience

Zimna łazienka to wbrew pozorom dość powszechnie występujący problem w wielu domach i mieszkaniach szczególnie w przypadkach, w których pomieszczenie jest sporych rozmiarów. Kąpiel w takim miejscu z pewnością nie będzie należała do najprzyjemniejszych. Jakie ogrzewanie zastosować w dużej łazience, by zawsze było w niej ciepło i przyjemnie?

Co wybrać – ogrzewanie ścienne czy podłogowe?

Masywne i nieestetyczne żeberka w łazience? Takie rozwiązanie dziś już jest spotykane niezwykle rzadko. W jego miejscu pojawiają się estetyczne i nowoczesne grzejniki drabinkowe, które nie tylko bardzo dobrze wyglądają pomieszczeniu, ale również pozwalają na uzyskanie w nim pożądanej temperatury, a przy tym regulują wilgotność powietrza, mogą pełnić również rolę suszarki i wieszaka. Grzejniki drabinkowe zasilane są wodą pochodząca z instalacji centralnego ogrzewania. W większości przypadków takie grzejniki do łazienki wykonane są ze stali lub miedzi i odpowiednio zabezpieczone, dzięki czemu są trwałe i wysoce odporne na specyficzne warunki panujące w pomieszczeniu. Często w nowoczesnych grzejnikach montowane są grzałki elektryczne, co będzie wygodnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć dostępne ogrzewanie łazienki nawet poza sezonem grzewczym.

Ogrzewanie ścienne to podstawa regulowania temperatury w każdej łazience. Czasem jednak może się okazać, że to za mało, by duże pomieszczenie było odpowiednio ciepłe i zapewniało komfortowe warunki do kąpieli. Poszukując dodatkowego sposobu na dogrzanie łazienki, warto postawić na ogrzewanie podłogowe. Tu możliwość są dwie. Pierwsza to ogrzewanie elektryczne, które jest stosunkowo niedrogie w założeniu, jednak jego częste eksploatowanie generuje już pewne koszty. Druga opcja to ogrzewanie wodne, którego założenie jest co prawda dość kosztowne, jednak inwestycja dość szybko się zwraca ze względu na niewielkie koszty eksploatacyjne. W przypadku ogrzewania podłogowego najlepsze efekty można uzyskać, gdy jest ono ułożone pod materiałem dobrze przewodzącym ciepło, czyli granitem, gresem lub płytkami.

W jaki sposób jeszcze można ogrzać dużą łazienkę?

Grzejnik do łazienki to podstawa ogrzewania pomieszczenia, przydatne jest także ogrzewanie podłogowe. To jednak niejedyne sposoby na zapewnienie komfortowego ciepła w czasie kąpieli. Zimą można skorzystać z przenośnych grzejników czy wentylatorów, które będą stanowiły dodatkowe źródło ogrzewania, gdy tylko zajdzie potrzeba zwiększenia temperatury w pomieszczeniu. Wybierając tego typu urządzenie, warto zwrócić uwagę głównie na jego funkcjonalność i moc grzewczą.

Zapraszamy do sklepu https://arenalazienek.pl/pl/c/Grzejniki-lazienkowe/394.