Ozdobne girlandy

Jednym z najładniejszych i najpopularniejszych obecnie dodatków do mieszkania są girlandy. Prezentują się bardzo efektownie a do tego są funkcjonalne i pasują do wystroju większości wnętrz. Ładnie będą wyglądać i w klasycznym mieszkaniu, jak i w urządzonym bardzo nowocześnie. Mogą też być elementem dodatkowego oświetlenia. Można nimi udekorować mieszkanie na specjalną okazję, albo też zostawić w aranżacji na stałe.

Różne rodzaje
Girlandy do tej pory najczęściej były używane jako dekoracje bożonarodzeniowe. Ale coraz częściej wpisują się po prostu jako dodatek do prostej aranżacji. Girlandy mogą dodać ciepłego światła, które sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się bardziej przytulne albo też je po prostu rozjaśnić. Nie są typową lampką i tak też nie powinny być traktowane, ale to miłe dla oka światło w ładnej oprawie.

Dodatkowe oświetlenie
Można znaleźć girlandy z małymi żarówkami LED, które są bardzo uniwersalne, ponieważ można je zawiesić zarówno w pokoju jak i na balkonie. Mogą dawać światło w każdym kolorze. Coraz popularniejsze są też girlandy ze zwykłymi żarówkami albo żarówkami Edisona, które mają ozdobne żarniki. Te drugie świetnie sprawdzą się w designerskich wnętrzach czy nawet w loftach. Urocze cotton balls to również rodzaj girlandy. W ratanowych kulkach umieszczane są małe żaróweczki, które świecą delikatnym i stonowanym światłem. A do tego sprawdzą się jako dekoracja na meblach czy nawet w pokoju dziecinnym.

Gdzie rozwiesić girlandy?
Te zwyczajne przeznaczone są do powieszenia na choince i jej udekorowania, ale innego typu można rozwiesić praktycznie w każdym miejscu. Świetnie sprawdzą się w kuchni, sypialni, w pokoju u dziecka czy na tarasie. Cotton balls można bezpiecznie położyć na meblach, ledowe girlandy rozwiesić na ścianie i poprzypinać drewnianymi spinaczami do nich zdjęcia z rodzinnego albumu. Po włączeniu do prądu będzie to bardzo efektowne. Można też je zawiesić na firankach, aby dawały dodatkowe światło. Jednak zazwyczaj po prostu przeplata się je przez karnisze czy poręcze.