polskie płytki ceramiczne

Na początku tego roku magazyn Forbes zaprezentował artykuł głoszący, że polskie płytki ceramiczne podbijają rozmaite rynki na świecie – okazuje się, że kraj nad Wisłą jest w tym momencie trzecim na świecie producentem ceramicznych płytek.

Płytki ceramiczne z Polski, takie jak na przykład płytki dostępne w popularnym sklepie www.interio.lublin.pl, wyróżniają się przede wszystkim niezwykłą precyzją i jakością w wypiekaniu. Polskie płytki są wytwarzane przede wszystkim z gliny i pasku, odpowiednio formowane i wypiekane w temperaturze sięgającej 12000 stopni Celsjusza. Nic dziwnego, że przy tak starannym wykonaniu polskie płytki zbierają certyfikaty jakości na całym świecie. Niektóre fabryki w Polsce eksportują płytki na ponad trzydzieści krajów w Europie i na świecie!

Oprócz jakości materiału i wykonania, płytki ceramiczne z Polski zachwycają także niezwykłym designem, za który produkujące je przedsiębiorstwa zbierają zachwyty i nagrody na całym świecie.
Dlatego kiedy sami decydujemy się na budowę czy remont domu, przy zastanawianiu się nad wystrojem łazienki czy kuchni warto zwrócić uwagę na lokalny rynek. Płytki ceramiczne produkcji polskich przedsiębiorców będą miały wspaniałą jakość, a ze względu na prawie żadne koszty transportu, często będą miały również konkurencyjną cenę. Ponieważ płytki ceramiczne są jednym z najbardziej praktycznych i podstawowych elementów wystroju wnętrza, przy podjęciu jakiejkolwiek decyzji należy przede wszystkim kierować się własny gustem, oraz oczywiście względami praktycznymi. W ostatnich latach modne są jasne i przestronne wnętrza, które można dodatkowo powiększyć optycznie właśnie za pomocą jasnych, lśniących płytek, najlepiej w chłodnych kolorach. Oczywiście należy pamiętać i zwrócić też uwagę na zalecane metody czyszczenia i konserwacji naszych płytek – mimo że zdecydowana większość płytek dostępnych na rynku jest łatwa i niewymagająca wiele w czyszczeniu, a także odporna na uszkodzenia, ich czyszczenie zwykłymi detergentami nie powinno stanowić problemu. Warto jednak zwrócić na to uwagę przy wyborze płytki.