Rola trenera personalnego w budowaniu formy i pięknej sylwetki

0
760

Większość osób planująca zadbanie o swoje ciało na czas zbliżającego się lata, często szuka wsparcia w postaci doboru odpowiedniej diety, treningu czy innych możliwości, mogących zmaksymalizować własne wysiłki. Znalezienie takiego wsparcia nie jest łatwe, ale dzięki internetowi i ofertom trenerów personalnych, których możemy sprawdzić przed podjęciem współpracy i porozmawiać z osobami już korzystającymi z ich usług, jest jak najbardziej możliwe!

Jak wybrać dietetyka i trenera personalnego?

Wybierany przez nas trener indywidualny musi na pierwszy rzut oka wydawać się być takim, jakim my sami chcielibyśmy być. O co chodzi? Chodzi o fakt spójności między wyglądem fizycznym trenera, a tym, czego on uczy. Osoba wysportowana, umięśniona, szczupła – dużo szybciej pomoże nam doprowadzić się do podobnego stanu i będzie dla nas wiarygodniejsza, niż ktoś, kto mówi o zdrowiu i treningach dla smukłej sylwetki, a sam dosłownie nie mieści się w drzwiach. Jeśli dietetyk i trener personalny ma być jedną i tą samą osobą, to oczywiście również powinniśmy na tę spójność zwracać uwagę. Dobrym przykładem może tu być trener indywidualny https://www.pawelgluchowski.pl/ – trener Paweł dba o kondycję, formę, umięśnienie i doskonały wygląd fizyczny, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, a to jak sam wygląda jest już na pierwszy rzut oka potwierdzeniem tego faktu.

Zakres usług trenera

Każdy indywidualny trener dietetyk posiada w swojej ofercie różne zakresy usług. Może to być np. opracowanie wyszczuplającej diety dopasowanej do prowadzonego treningu, pomoc w wytyczeniu odpowiednich ćwiczeń na siłowni, wspólne aktywności fizyczne na świeżym powietrzu, ale i praca nad głową. Trenerzy jednomyślnie zauważają, że odpowiednia motywacja i podejście psychologiczne do diet, treningu i odchudzania, potrafią zdziałać prawdziwe cuda, dlatego ich rolą nie jest wyłącznie wystawienie listy żywieniowej czy podsunięcie ćwiczeń, ale również wsparcie mentalne i praca nad utrzymaniem silnej woli i energii do codziennych treningów.