Wygodne i energooszczędne ogrzewanie do domu

Czy ogrzewanie elektryczne może konkurować z innymi systemami grzewczymi i zaspokajać wszystkie oczekiwania użytkowników? Jeszcze kilkanaście lat temu powiedzielibyśmy, że jest to niezwykle trudne, a to za sprawą wysokich opłat za energię elektryczne. Dziś, kiedy na rynku pojawiły się energooszczędne urządzenia grzewcze, sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Ogrzewanie elektryczne od lat znane było z tego, że gwarantowało użytkownikom wygodę i bezobsługowość. Nie wymagało stałej kontroli urządzenia, które wystarczyło ustawić na odpowiednią temperaturę, by cieszyć się we wnętrzu przyjemnym ciepłem. Można było zapomnieć o konieczności dostarczania paliwa oraz ciągłego sprawdzania, czy w pomieszczeniu panuje odpowiednia temperatura. Mankamentem pozostawało wysokie zużycie energii elektrycznej i to właśnie był zazwyczaj powód, dla którego inwestorzy wybierali inne systemy grzewcze.

Energooszczędne grzejniki Klima

Ten trend zaczyna się jednak odwracać za sprawą takich urządzeń jak energooszczędne grzejniki Klima. Ich zaletą jest niski pobór mocy przy jednoczesnym wysokim komforcie cieplnym użytkowników. W jaki sposób udało się to osiągnąć?

Grzejniki Klima zostały zaprojektowane i wyprodukowane we włoskiej fabryce. Założeniem, którym kierowano się podczas ich budowy, było wyprodukowanie urządzenia, które będzie energooszczędne i przystępne cenowo (zarówno pod względem kosztów początkowych, jak i eksploatacji) dla większości konsumentów o średnio zasobnym portfelu. W grzejnikach Klima zastosowano więc szereg rozwiązań, które miały pomóc w sprostaniu tym wymaganiom.

Hybrydowe urządzenie

Podczas produkcji Klimy postawiono na dwa niezależne systemy grzewcze, które połączono w jednym urządzeniu. W ten sposób powstała hybryda. Priorytetowe znaczenie nadano w niej ogrzewaniu na podczerwień (promiennik umieszczony w części czołowej urządzenia), które cechuje się niskim poborem mocy przy jednoczesnym stałym oddawaniu ciepła do otoczenia. Wadą tego systemu jest to, że promiennik podczerwieni długo ogrzewa pomieszczenie do pożądanej temperatury (choć później potrafi ją efektywnie przez dłuższy czas podtrzymywać). Właśnie z tego względu zdecydowano o zastosowaniu drugiego systemu, czyli ogrzewania konwekcyjnego, które co prawda pobiera więcej energii, ale znacznie szybciej ogrzewa wnętrze. Ogrzewanie konwekcyjne stanowi zatem wspomaganie dla ogrzewania podczerwienią i włącza się wtedy, gdy zachodzi konieczność szybkiego podniesienia temperatury w pomieszczeniu.

Dodatkowe rozwiązania

Sposób działania grzejników Klima nie jest bardzo skomplikowany. W celu lepszego zrozumienia tego zagadnienia odsyłamy na stronę internetową dystrybutora grzejników Klima https://econovli.pl. Można tam znaleźć szereg informacji o ich sposobie działania, a także o dodatkowych rozwiązaniach, jakie zostały w nich zastosowane. Jednym z nich jest zaprojektowany specjalnie na potrzeby tego urządzenia inteligentny termostat. To on steruje grzejnikiem i decyduje o tym, kiedy powinien działać każdy z wbudowanych w urządzenie systemów.

Dużym udogodnieniem jest również możliwość monitorowania zużycia energii oraz programowania urządzenia. Wprowadzono też dodatkowe funkcje, które pozwalają jeszcze bardziej obniżyć pobór energii, jak na przykład ta, która zapobiega ogrzewaniu pustych pomieszczeń. Do tego dochodzi estetyczny wygląd Klimy pozwalający na doskonałą prezencję nawet w pomieszczeniach reprezentacyjnych.