Aranżacje ścian – innowacyjne rozwiązania

Aranżacja wnętrza we własnym mieszkaniu czy domu niejednemu spędza sen z powiek. Każdą wolną chwilę poświęca się na przeglądanie inspiracji w Internecie, zapisując zdjęcia, przeglądając fora tematyczne, a także oglądając programy telewizyjne. Zbierane są pomysły, z których mamy nadzieję, że wybierzemy coś fascynującego, czego każdy będzie nam zazdrościł. Jednak czy podjęcie decyzji jaką farbę wybrać na ścianę przy oknie, a jak zaaranżować ścianę za telewizorem w salonie jest takie proste? Każdy kto zgłębiał temat wie jak wiele jest inspiracji i jak bardzo trudny jest wybór.

Ściana pomalowana czy tapetowana

W domach naszych dziadków ściany były pomalowane jednak charakteryzowały się jeszcze jednym detalem, często malowane na nim były wzorki specjalnym wałkiem. Czy w dzisiejszych czasach chcielibyśmy mieć taki wzorek? Z pewnością jest grupa osób, które chciały przenieść je na swoje ściany. Obecnie często ściany w naszych domach są pomalowane na jeden kolor lub poprzez łączenie różnych odcieni przy pomocy pasków. Wybór rodzajów farb i kolorów jest tak duży, że w sklepach można spędzić bardzo dużo czasu zastanawiając się, który kolor będzie pasował do naszego mieszkania. Najlepszym sposobem jest pomalowanie ścian próbkami i w świetle wpadającym przez okna sprawdzić, która farba najlepiej wygląda na konkretnej ścianie.

Innym popularnym materiałem znajdujących się na ścianach są tapety, Tapety swoją świetność wiodły kilkanaście lat temu, jednak obecnie znów wracają do łask. Dzisiejsze tapety posiadają różne wzory, faktury. Ponadto można kupić tapety 3D, które sprawiają niespotykany efekt.

Dekoracja ścian

Ściany pomalowane na jeden kolor często chcemy dodatkowo jakoś udekorować. Najpopularniejszymi dekoracjami są obrazy lub zdjęcia naszej rodziny. Innym sposobem dekoracji są naklejki na ścianę. Naklejki mogą być w formie rysunku np. kwiatka, drzewa czy zwierzęcia, ale również napisu. Można umieścić swój ulubiony cytat w sypialni czy ulubioną postać z bajki naszej pociechy w pokoju dziecięcym. Naklejki na ścianę są odpowiednie dla każdego pomieszczenia, a ich format może być różnorodny – może to być zarówno naklejka na całą ścianę, jak i mały akcent. Podobnie jest z kolorystyką. Obecnie jest tak szeroki wybór naklejek, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Aranżacja i dekoracja naszych czterech ścian jest trudna, ale bardzo inspirująca, a kiedy widzimy efekt końcowy jest on dla nas dumą. Wśród oferowanych rozwiązań możemy wybrać tapety, farby, struktury czy naklejki na ścianę. Każde rozwiązanie ma w sobie coś pięknego i jeżeli zaprojektujemy je sami sprawia że wchodząc do pomieszczania od razu pojawia się uśmiech i wiemy że zostało włożone w aranżację całe serce.