Baterie łazienkowe

Inwestując w poszczególne elementy wykończenia przestrzeni łazienkowej, warto zwracać uwagę nie tylko na funkcjonalność i estetykę wszelkich urządzeń. Znaczenie ma również oszczędność wody, którą przecież właśnie w łazience zużywa się najwięcej. Sprawdź, co brać pod uwagę przy wyborze baterii łazienkowej w tym aspekcie.

Baterie łazienkowe z perlatorem 

Perlator to specjalne sitko, które napowietrza wodę, dzięki czemu jej strumień ma większą objętość, ale realnie zużywa się jej mniej. Wylicza się, że inwestując w baterię łazienkową z perlatorem, udaje się generować nie tylko oszczędności z tytułu mniejszego zużycia wody w ramach dbania o środowisko, ale także oszczędności finansowe. W skali roku to nawet kilkaset złotych. 

Na https://elazienki.pl/k/baterie/lazienkowe/ znajdziesz szeroki wybór baterii łazienkowym z perlatorem wysokiej jakości. Jak zauważysz, inwestycja w tego rodzaju urządzenie wcale nie jest większa finansowo, za to zalety ogromne. 

Baterie łazienkowe z termostatem 

Termostat to kolejne urządzenie, które pozwala oszczędzać wodę. Jej zużycie podczas kąpieli jest standardowe, natomiast wody zużywa się znacznie mniej na etapie ustawiania pożądanej temperatury. Ustawienie właściwego strumienia i temperatury wody przed kąpielą zajmuje około 30 sekund, w tym czasie spływa co najmniej kilka litrów wody. Termostat pozwala automatycznie ustawiać wodę wedle indywidualnych preferencji. Przy każdorazowym używaniu baterii łazienkowej za każdym razem dostarczana jest woda o takiej samej, optymalnej temperaturze. 

Termostat można wykorzystywać zarówno w baterii umywalkowej, wannowej oraz prysznicowej, przy czym w tej ostatniej sprawdza się najlepiej. 

Baterie łazienkowe z czujnikiem 

Świetną opcją, która wykorzystuje nowoczesną technologię, jest bateria łazienkowa z czujnikiem ruchu. Najlepiej sprawdza się w przypadku baterii umywalkowej. Wystarczy włożyć dłonie pod kran, aby woda zaczęła lecieć. Jej zużycie można ustawić wedle własnych potrzeb, natomiast najczęściej producent zaleca automatyczne włączanie wody przez 5, 10 lub 15 sekund. Po tym czasie woda wyłącza się. 

Baterie z czujnikiem charakteryzują się jeszcze jedną, ważną zaletą. Nie trzeba dotykać dłońmi kranu, co zapobiega nie tylko jego brudzeniu, ale również przenoszeniu się rozmaitych bakterii i wirusów. Baterie bezdotykowe zyskały ogromne uznanie w czasie pandemii koronawirusa, są dzisiaj stosowane w szczególności w miejscach użyteczności publicznej. 

Wybierając baterię łazienkową, zawsze zwracaj uwagę na jakość wykonania takiego urządzenia. Kupuj sprzęty renomowanych producentów, którzy oferują serwis i gwarancję. Pamiętaj, że inwestycja w wykończenie łazienki nie jest mała, a jej remont realizuje się raz na kilkanaście lat. Warto, aby wszelka armatura łazienkowa mogła przez ten czas funkcjonować w pełni swojej doskonałości.