Bezpieczne przechowywanie dokumentów firmowych – jak wybrać szafy metalowe do biura?

0
1646

Solidne szafy biurowe metalowe z drzwiami uchylnymi to najczęstszy wybór przedsiębiorców zajmujących się odpowiednim wyposażeniem swojego biura. W tego typu szafach można przechowywać ważne dokumenty, dane osobowe, a także raporty i sprawozdania finansowe. Musimy jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. W jaki sposób wybrać szafy biurowe metalowe, które w pełni sprostają potrzebom naszego biura?

Jak zadbać o prawidłowe przechowywanie dokumentów?

Istnieją szczegółowe regulacje prawne, które nakładają na przedsiębiorców obowiązek odpowiedniego przechowywania dokumentów oraz akt osobowych. Meble muszą spełniać właściwe kryteria, a także posiadać certyfikat potwierdzający zgodność z normami. Wyróżniamy cztery klasy wzmocnionych szaf metalowych na dokumenty oraz akta osobowe.
Najniższy certyfikat oznaczony literą A dopuszcza przechowywanie dokumentów poufnych. Szafy klasy B umożliwiają bezpieczne magazynowanie dokumentów tajnych. Podobne prawo daje nam również certyfikat S1. Największym bezpieczeństwem odznaczają się natomiast szafy na dokumenty z certyfikatem S2, 0 oraz C. W tego typu meblach można przechowywać dokumenty ściśle tajne. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, na jak wiele detali musi zwrócić uwagę przedsiębiorca, który dba o funkcjonalne oraz eleganckie wyposażenie biura z uwzględnieniem norm prawnych.

Wybrane szafy metalowe zgodne z zasadami BHP

To kolejny nieoczywisty wymóg, który musimy wziąć pod uwagę. Szafy biurowe metalowe wypełnione po brzegi nie należą do najlżejszych. Wymagają zatem odpowiedniego wyważenia oraz pełnej stabilności. Są wyposażone w podkładki poziomujące, a także antypoślizgowe, dzięki czemu, przedsiębiorca może wybrać szafy w pełni dostosowane do obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Wybierając produkty od renomowanych dostawców, zawsze możemy zapoznać się z dokładnym zastosowaniem mebli oraz systemami zwiększającymi bezpieczeństwo.

szafy metalowe zgodne z zasadami BHP

Eleganckie meble metalowe dostosowane do wnętrza biura

Po spełnieniu wszystkich wymogów prawnych, warto także dołożyć wszelkich starań, aby zakupione meble dobrze wkomponowały się w obowiązującą aranżację pomieszczeń biurowych. Producenci dają swoim klientom możliwość dostosowania mebli pod kątem kolorystycznym. Co więcej, w różnych odcieniach możemy zrobić boki oraz ściany frontowe. Do naszej dyspozycji pozostaje szeroka paleta kolorów RAL. Możliwość spersonalizowania zamówienia daje klientom większą swobodę w wyborze mebli dobrze pasujących do biura.

Solidne szafy metalowe – gdzie możemy je kupić?

Najlepiej zdecydować się na wygodne zakupy przez Internet. W ten sposób możemy liczyć na szerszy asortyment, a także atrakcyjniejsze ceny. Co więcej, klienci mogą liczyć na wygodną dostawę zamówionych produktów. Jeśli jesteś w trakcie wyposażania swojego biura, koniecznie zapoznaj się z ofertą dostępną na stronie: https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-biurowe-metalowe/. Znajdziesz tu bogaty wybór najlepszych szaf metalowych do biura, które są zgodne z wyżej omówionymi kryteriami bezpieczeństwa i poufności.