Obecnie rynek aranżacji wnętrz cierpi na przesycenie stylów, sezonowych trendów czy tendencji do mieszania wszystkiego po trochu przy urządzaniu mieszkania, a to z powodu nowych odkryć, porad specjalistów czy ofert sklepów meblowych. Jak się mają do tego meble skandynawskie?

Nie straciły w oczach konsumentów, to jest akurat pewne – właściwie to zyskały jeszcze bardziej. Od dawna znajdujący się na pierwszym miejscu styl skandynawski zawdzięcza swoją popularność powrocie do prostoty, odwołaniom do natury oraz harmonizowaniem kolorów z elementami wyposażenia.

Meble skandynawskie wśród stonowanych kolorów

Projekty domów i mieszkań urządzonych w stylu skandynawskim charakteryzują się funkcjonalnością. Oznacza to, że nie ma miejsca na przypadkowość i chaos, a raczej dokładne zaplanowanie, jak poszczególne pomieszczenia mają się prezentować. Styl skandynawski zapewnił sobie ponadczasowość dzięki kładzeniu nacisku na ład i uporządkowanie, widoczne nie tylko w sposobie rozstawienia mebli, ale również doborze pasujących dodatków, których nie powinno być w nadmiernej ilości. Teoretycznie rzecz biorąc, konieczność stosowania się do zachowania minimalizmu w mieszkaniu, gdzie panuje styl skandynawski, może wykluczać odczuwanie bezpieczeństwa, ciepła domowego i zniechęcać zimną atmosferą. Jednak prawda przedstawia się inaczej. Owszem, na ścianach królują odcienie bieli, szarości i écru, lecz tak naprawdę służą jako tło dla mebli skandynawskich, cechujących się prostotą, nietypowym designem i solidną robotą rzemieślniczą. Chociaż są nieco droższe niż podobne produkty na rynku, meble z tego stylu wykazują się niezwykłą trwałością dzięki użyciu wytrzymałych materiałów oraz surowców do ich produkcji. Drewno, wełna, cegła czy wiklina to standardowe tekstury, jakie goszczą w praktycznie każdym wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim. Tworzywa sztuczne wraz z metalami stanowią niewielki ułamek wyposażenia, występują głównie w ozdobach lub dodatkach użytkowych.

Z czego wytwarza się meble skandynawskie?

We wnętrzach skandynawskich króluje jasność i przejrzystość, co tylko dodaje wrażeniu przestrzeni. Nie ma ograniczeń kolorystycznych, byle były jasne, z kilkoma mocniejszymi odcieniami dla przełamania standardów aranżacji wnętrz. Zobacz więcej na: http://takemehome.pl Do produkcji mebli skandynawskich najczęściej wykorzystuje się drewno o charakterystycznych, dużych słojach oraz pobielone. Jako, że pełnią jednocześnie funkcję użyteczną, jak i estetyczną, designowi mebli poświęca się najwięcej czasu, aby sam mebel był solidny, a przy tym doskonale wyglądał.