Czy robot sprzątający się opłaca

Nowe technologie z wielkim rozmachem wchodzą do coraz to nowych obszarów naszego życia. Postęp technologiczny nie jest już tylko zarezerwowany w zakresie innowacji dla przemysłu wojskowego czy sektora państwowego. Coraz więcej inteligentnych rozwiązań znajduje swoje zastosowania także na poziomie gospodarstw domowych. W ostatnim czasie mamy do czynienia nawet ze specjalnymi robotami sprzątającymi, które wyręczają człowieka w jednej z najbardziej niewdzięcznych i uciążliwych czynności domowych – mianowicie w odkurzanie wszelkiego rodzaju powierzchni.

Na jakiej zasadzie to działa?

Roboty sprzątające amerykańskiej marki Neato to prawdziwa rewolucja w zakresie artykułów gospodarstwa domowego. Charakteryzujące się unikalnym designem w kształcie litery „D” są w stanie dotrzeć nawet do najbardziej niedostępnych powierzchni. Za ich sprawą możemy mieć dokładnie wysprzątane także powierzchnie przy ścianach i w kątach. Uniwersalny kształt gwarantuje dopasowanie do wszelkiego rodzaju wnętrz. Ponadto laserowa nawigacja dokonuje mappingu i wiernego odwzorowania pomieszczenia. Dzięki temu robot będzie doskonale znał rozkład całego, sprzątanego pomieszczenia. W sprzątaniu nie przeszkodzi mu nawet rozładowana bateria, gdyż system będzie pamiętał miejsce, w którym skończył sprzątać – po podładowaniu baterii wróci żeby dokończyć pracę.

Jakie korzyści wynikają z posiadania takiego robota?

Przede wszystkim zaoszczędzamy jeden z naszych najważniejszych i absolutnie nieodnawialnych zasobów – nasz czas, który następnie możemy poświęcić na kontakty z bliskimi czy też realizację naszych pasji. Dodatkowo mamy pewność sprzątania najwyższej jakości, laserowe skanowanie sprawia, że żaden, nawet najdrobniejszy obszar sprzątanej powierzchni nie zostanie pominięty. Dzięki Neato connected nie musimy być nawet w domu w trakcie sprzątania. Specjalna dedykowana aplikacja sprawi, że jego pracę będziemy mogli koordynować za pomocą smartfona – gdziekolwiek jesteśmy. Ponad wszelką wątpliwość wszystkie te udogodnienia na trwałe rewolucjonizują nasze podejście do realizacji obowiązków domowych.

Nowe technologie oraz robotyzacja dotyka coraz to nowych obszarów naszego życia. Jak widać tyczy się to także życia codziennego i kwestii tak prozaicznych jak codzienne sprzątanie. Robot Neato sprawi, że pod tym kątem nasze życie stanie się zdecydowanie łatwiejsze. Będziemy mogli zaoszczędzić sporo czasu i dodatkowo uzyskać najwyższy poziom czystości sprzątanych powierzchni. To zdecydowanie wielki plus robotyzacji.

Roboty Neato znajdziesz tutaj: http://4robotics.com.pl/neato-2/