Czy warto postawić na okna drewniane

Zakup nowej stolarki okiennej dla domu to nie lada wyzwanie. Pomimo wielkiej niechęci do tego, aby brać na swoje barki taką odpowiedzialność, trzeba się za to zabrać. Tym bardziej, jeżeli przez stare okna z domu ucieka coraz większa ilość ciepła. Wśród wielu produktów, jakie można znaleźć na rynku, są drewniane okna Lublin. Czy drewniane profile okienne okażą się dobrą inwestycją na długie lata?

Okna nowej generacji

Dlaczego tak wiele osób ma wątpliwości, jeżeli chodzi o okna drewniane? Ponieważ można było zauważyć moment, kiedy wszyscy masowo rezygnowali z tego rodzaju okien na rzecz profili wykonanych z tworzyw sztucznych. A tu nagle można zaobserwować ich wielki powrót. O co więc dokładnie chodzi? O to, że ma się do czynienia z oknami drewnianymi nowej generacji, które przystosowane są m. in. do tego, aby zapewnić maksimum izolacji cieplnej, czy też akustycznej.

Przykładem jest na to oferta znajdująca się na stronie https://www.oknanaleczowska.pl/. Wszystkie detale znajdujące się w oknie są dopracowane z niezwykłą precyzją. Nie ma obaw o jakość, czy też o ich żywotność. W szczególności, że drewniana stolarka okienna zawsze objęta jest gwarancją – niezależnie od producenta, czy też sprzedawcy.

Bezpieczne okna wykonane z drewna

Aby podnieść trwałość okien drewnianych, stosowana jest w nich nakładka aluminiowa. Z kolei, pomiędzy drewnem a aluminium znajduje się pianka polistyrenowa. To ona sprawia, że obydwa materiały stają się bardziej odporne na wilgoć, a także na inne warunki atmosferyczne. Mówi się okna drewniane, ale najczęściej jest to zestawienie tych dwóch materiałów. Aluminium jest bowiem taką bazą, która powoduje niwelowanie wad samego drewna. Tak, można pomyśleć o tym, aby zakupić samodzielne okna aluminiowe, ale ich cena mocno przewyższa samo drewno.

Poza tym konsumenci lubią otaczać się naturalnymi materiałami dookoła siebie. Również, jeżeli chodzi o stolarkę okienną, która świetnie współgra z elewacją najróżniejszych budynków, jakie powstają.