panele fotowoltaiczne

Już nie tylko osoby prywatne, ale także przedsiębiorstwa poważnie zastanawiają się nad zainwestowaniem we własną instalację fotowoltaiczną. I słusznie, ponieważ okazuje się, że to właśnie firmy mogą odnieść największe korzyści z tytułu posiadania paneli PV. System fotowoltaiczny jest bezsprzecznie najlepszym sposobem na to, aby znacząco obniżyć koszty stałe funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwłaszcza w obliczu drożejącej energii. Jeśli rozważasz zainwestowanie w fotowoltaikę dla firmy we Wrocławiu, to z pełnym przekonaniem możemy napisać: lepszego momentu może już nie być. Dlaczego? Sprawdź te argumenty.

Czekają nas wysokie podwyżki cen energii

Pytanie nie brzmi już: czy, ale o ile wzrosną nam rachunki za prąd w 2022 roku. W przypadku gospodarstw domowych podwyżki sięgną kilkunastu procent i to tylko dlatego, że większe obciążenia zostaną przerzucone na przedsiębiorstwa. To właśnie firmy, znów, zapłacą zdecydowanie więcej.

W szczególnie trudnym położeniu znajdą się więc przedsiębiorstwa energochłonne, czyli np. zakłady produkcyjne. Drastyczne podwyżki będą mieć bezpośrednie przełożenie na koszty funkcjonowania biznesu oraz spadek konkurencyjności w momencie podnoszenia cen dla konsumentów.

Jest jednak sposób na to, aby w znacznej mierze skompensować podwyżki stawek za energię. Mowa oczywiście o instalacji fotowoltaicznej dla firm. Prawidłowo zaprojektowany i wykonany system OZE może zredukować firmowe rachunki za prąd nawet o 80-90 proc. W przypadku przedsiębiorstw zużywających duże ilości energii zwrot z inwestycji nastąpi więc w bardzo krótkim czasie – w ciągu nawet mniej niż 5 lat.

Skuteczna ochrona przed blackoutem

Blackout do niedawna był tylko odpowiednikiem „energetycznej czarnej Wołgi”, ale dziś trzeba już przestać traktować to zagrożenie, jako tylko miejską legendę. Blackout jest całkiem realny, co ma związek z niedoborem tradycyjnych nośników energii oraz realizowaniem europejskiej polityki wygaszania elektrowni węglowych – przy niewystarczającym tempie uruchamiania instalacji OZE.

Wizja blackoutu, nawet tylko kilkunastogodzinnego czy kilkudniowego, jest szczególnie niepokojąca dla przedsiębiorców, którzy potrzebują energii dla utrzymania produkcji. Odpowiedzią na te obawy jest własna elektrownia fotowoltaiczna, ale ta typu off-grid, czyli niepodłączona do sieci energetycznej.

Instalacja off-grid pozwala produkować energię wyłącznie na potrzeby własne. Cały pozyskany i magazynowany w specjalnych akumulatorach prąd jest konsumowany wewnątrz przedsiębiorstwa, bez przekazywania nadwyżek do sieci. Dzięki temu firma zyskuje pełną niezależność od działań zakładu energetycznego i może funkcjonować nawet w przypadku wystąpienia całodniowej przerwy w dostawach prądu. Daje to olbrzymi komfort oraz znacząco podnosi bezpieczeństwo przedsiębiorstwa – dobrze dobrana instalacja OZE może zapewnić brak przerw produkcyjnych.

Więcej o korzyściach dla biznesu wynikających z zainwestowania we własną elektrownię fotowoltaiczną możesz przeczytać w artykule na stronie https://sunforyou.pl/fotowoltaika-dla-firmy-wroclaw-dlaczego-biznes-powinien-inwestowac-w-odnawialne-zrodla-energii/.

Komu zlecić wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla firmy?

Najważniejszym kryterium wyboru wykonawcy powinno być jego doświadczenie w obsłudze klientów biznesowych. Chodzi tutaj o to, że zupełnie inna jest skala zaprojektowania i wykonania instalacji OZE o dużej mocy niż tej na potrzeby budynku jednorodzinnego – a już szczególnie wtedy, gdy mówimy o instalacji off-grid.

Wybierz zatem wykonawcę, który działa na rynku od wielu lat i wręcz specjalizuje się w montażu paneli fotowoltaicznych dla firm. We Wrocławiu godnym polecenia partnerem jest Sun For You – jedna z najlepiej ocenianych firm oferujących doradztwo, projektowanie i kompleksowe wykonawstwo instalacji OZE w regionie.

Z pełną ofertą Sun For You zapoznasz się na stronie internetowej https://sunforyou.pl/. Z poziomu strony możesz również wygodnie zamówić niezobowiązujący audyt, na podstawie którego otrzymasz konkretną ofertę wykonania instalacji fotowoltaicznej.