Czy wiesz, że możesz samodzielnie skonfigurować swoje drzwi do mieszkania?

0
552

Drzwi wejściowe to jeden z najistotniejszych elementów wyposażenia każdego mieszkania. To one bowiem gwarantują nam osłonę przed światem zewnętrznym oraz chronią pomieszczenia przed utratą ciepła. Poza kwestiami technicznymi ważny jest także wygląd drzwi. Jeśli zależy Ci na tym, aby optymalnie dobrać skrzydło do swoich oczekiwań, skorzystaj z konfiguratora drzwi. Co ciekawe, możesz porównać wybrany model do wykonanego przez siebie zdjęcia klatki schodowej.

Wybierz model i rodzaj swoich wymarzonych drzwi do mieszkania

Takie rozwiązanie daje polski producent drzwi Martom. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcie wejścia do mieszkania i wrzucić je do konfiguratora. Poza tym sprzedawca pozwala na stworzenie drzwi, które spełniają dość indywidualne oczekiwania. Obsługa aplikacji jest intuicyjna i nikt nie powinien mieć z tym problemu.

W pierwszej kolejności należy wskazać, które drzwi zewnętrzne klatkowe najbardziej nam się podobają. Do wyboru jest imponująca liczba modeli, w tym drzwi gładkie oraz drzwi ze zdobieniami. Kolejną zasadniczą kwestią jest wskazanie sposobu otwierania drzwi. Czy mają się otwierać na zewnątrz, czy do wewnątrz oraz w jakim kierunku (na prawo czy na lewo). Warto dokładnie przyjrzeć się rysunkom, które eliminują ryzyko pomyłki. W budynkach wielorodzinnych zazwyczaj montuje się drzwi otwierane do wewnątrz.

Wybierz kolor swoich wymarzonych drzwi do mieszkania

Kolejną sprawą jest wskazanie koloru drzwi. Co ciekawe na stronie internetowej Martomdrzwi.pl można zamówić egzemplarze, które posiadają różne kolory od wewnątrz i od zewnątrz. Dzięki temu możemy dopasować kolor drzwi zarówno do aranżacji własnego mieszkania, jak i koloru ścian klatki schodowej oraz wymagań wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

W grę wchodzi naprawdę imponująca paleta odcieni pokrycia drzwi. W opcji jest kilka odcieni szarości, bieli oraz brązów. Drzwi mogą mieć także strukturę drewna.

Wybierz standard zabezpieczeń

W kolejnym kroku zostaniemy poproszeni o wybór standardu zabezpieczeń. Sprzedawca przygotował materiały informacyjne, które pozwolą na dokonanie najlepszego wyboru. Chodzi tutaj zarówno o klasę antywłamaniową, zakres utraty ciepła, jak również poziom wyciszenia drzwi. Warto podkreślić, że drzwi Martom łączą w sobie bardzo dobre parametry z ekonomiczną ceną.

Dla przykładu najbardziej podstawowa klasa zabezpieczeń pozwala na uzyskanie wyciszenia na poziomie 30 dB, a ich współczynnik utraty ciepła wynosi 1,2 W/m2K. Solidna konstrukcja stanowi dobrą barierę przed próbami wyważenia oraz kopnięciami. Drzwi w wyższych standardach gwarantują jeszcze lepsze wyniki związane z ochroną przed hałasem, pożarem czy włamaniem.

Wybierz rodzaj ościeżnicy, wzór klamki i akcesoria dodatkowe

W końcowym etapie konfiguracji należy skupić się na wyborze ościeżnicy oraz klamek. Do wyboru są ościeżnice asymetryczne, narożne lub symetryczne. Istotną rolę, szczególnie jeśli chodzi o wygląd drzwi, odgrywają także klamki. W opcji jest wiele wariantów produktów, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Konfigurator pozwala także dobrać do drzwi dodatkowe akcesoria. Należą do nich: elektrozaczep, wizjer tradycyjny, wizjer cyfrowy, samozamykacz, okapnik, listwa odbojnikowa, preparat do czyszczenia i konserwacji stali nierdzewnej. Oczywiście, jeśli nie zależy nam na takich rozwiązaniach, możemy po prostu z nich zrezygnować. Ostatnim punktem konfiguracji jest wizualizacja wybranych drzwi na tle wykonanego przez siebie zdjęcia pomieszczenia, w którym mają być zamontowane.