dieta ziemniaczana
fot. pixabay.com

Ziemniaki są zdrowe, ale czy dieta, która jest oparta wyłącznie o ich spożywanie również będzie zdrowa? Obecnie diety kuszą nas różnymi nietypowymi rozwiązaniami, a także efektami, jakie po ich stosowaniu uzyskamy. Sprawdź, jak działa dieta ziemniaczana!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dieta-ziemniaczana-zasady-jadlospis-i-efekty/

Zasady diety ziemniaczanej

Dieta ziemniaczana jest dietą węglowodanową i powinna trwać 14 dni. W menu diety ziemniaczanej znajdują się 3 dania główne (min. 2 głównie ziemniaki) oraz 2 niskokaloryczne przekąski (jogurt naturalny, wafle ryżowe, owoce: jabłka, grejpfruty, melony, kiwi, surowe warzywa: marchew, pomidory, ogórki) ). Wartość energetyczna diety to około 1200 kcal. Powtarzaj co najwyżej co 3 do 4 tygodni.

Dopóki przestrzegamy zasad, jedzenie ziemniaków jest dobrym pomysłem. Sposób przygotowania ziemniaka nie powinien tracić cennych wartości odżywczych, a jego kaloryczność też wtedy nie wzrośnie. Więc gotujmy je w mundurku, jeśli obrany będzie bardzo cienki.

Zasady diety ziemniaczanej

Dieta ziemniaczana to rodzaj diety węglowodanowej, powinna trwać 14 dni. W skład diety ziemniaczanej wchodzą 3 dania główne (minimum 2 na bazie ziemniaków) i 2 niskokaloryczne przekąski (jogurt naturalny, ciasto ryżowe, owoce: jabłko, grejpfrut, melon, kiwi, surowe warzywa: marchew, pomidory, ogórki). Wartość energetyczna diety to ok. 1200 kcal. Nie można go powtarzać częściej niż co 3-4 tygodnie.

Dietetyczne ziemniaki to dobry pomysł, o ile przestrzegasz zasad leczenia. Ziemniaki należy przygotować tak, aby nie straciły cennych wartości odżywczych, a ich kaloryczność nie wzrastała. Więc ugotujmy je w ich kurtkach, a kiedy je obieracie, są bardzo cienkie. Ziemniaki najlepiej jest gotować na parze lub piec w piekarniku w folii / naczyniu do pieczenia.

Efekt diety

Stosowanie odchudzonej diety ziemniaczanej zgodnie z zasadami pozwala zredukować 3-4 kg wagi i odtruć organizm. Ze względu na właściwości ziemniaków może przyspieszyć metabolizm, kondycję skóry, włosów i paznokci. Osoby zdrowe mogą stosować 3-dniową dietę ziemniaczaną lub 1-dniową dietę ziemniaczaną jako terapię odchudzającą i oczyszczającą.

Przeczytaj też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/ziola-doskonale-na-watrobe/