zegar ścienny

Era zegarów ściennych nie odeszła w niepamięć a wręcz przeciwnie – ewoluowała. Dzisiaj nie mamy do czynienia jedynie z klasycznymi zegarami, które średnio wpasowują się w nowoczesne aranżacje. Możemy zaprojektować własną ozdobę na ścianę a wszystko to za sprawą zegarów naklejanych. Jest to świetny sposób na urozmaicenie swojego wnętrza. Ich montaż jest niezwykle łatwy, a w dodatku możemy w ten sposób umieścić na naszej ścianie różnego rodzaju dekoracje, nie tylko zegary. Warto dowiedzieć się co nieco więcej o tej formie dekorowania wnętrza.

Jak wyglądają zegary ścienne naklejane?

Jeśli chodzi o naklejane na ścianę zegary i inne dekoracje, to mogą one przybierać przeróżne formy. Gotowych projektów jest wiele, a my dodatkowo możemy je urozmaicić własnymi pomysłami. Klejone części z łatwością mogą być wyprodukowane w takich kształtach, jakich oczekujemy. W związku z tym, zegary ścienne naklejane możemy zakupić w każdej formie – od typowych tarcz zegarowych po te, które składają się jedynie z naklejanych godzin albo kreseczek wskazujących na konkretne godziny. Ich odpowiednie ułożenie tworzy nam kształt zegara.

Tarcza zegara, która nie jest wyraźnie zarysowana, tworzy dosyć subtelny, nowoczesny i minimalistyczny efekt, na który decyduje się wiele osób. Warto natomiast zaznaczyć, że tego typu ozdoby mogą przybierać kształty różnych figur, posiadać wiele dekoracyjnych elementów i tworzyć całkowicie oryginalne efekty na ścianie. Możemy na przykład dobrać do naszego zegara ściennego naklejki w kształcie napisów. Tym samym mamy możliwość umieszczenia na ścianie jakiegoś tekstu, sentencji itp.

Jak zamontować zegar ścienny naklejany?

Wielu osobom może wydawać się, że montowanie naklejanej dekoracji ściennej, to trudne zadanie, które może skończyć się niepowodzeniem. Boimy się, że na koniec nasza ściana będzie stanowiła defekt, a nie ozdobę całego pomieszczenia. Nic bardziej mylnego. Jeśli tylko wybierzemy wzór, który się nam spodobał, to samo jego zamontowanie nie powinno stwarzać nam dodatkowych problemów. Wszystko za sprawą szablonu, który znajduje się w opakowaniu. Wystarczy przyczepić go do ściany i w odpowiednich miejscach przyklejać poszczególne elementy zegara ściennego. Najważniejsze zatem jest to, aby szablon został umieszczony równo. Ma to szczególnie istotne znaczenie, jeśli umieszczamy naklejki na ścianie w formie cytatów. Przy większych dekoracjach warto wspomóc się drugą osobą, która pomoże nam przytrzymać szablon i go równo przykleić.

Jak to działa?

Gdy na ścianie mamy jeszcze umieszczony szablon, powinniśmy zaznaczyć za pomocą ołówka jego środek. Możemy to zrobić, umieszczając kropeczkę w środkowym otworze szablonu. To w tym miejscu po ściągnięciu szablonu umieszczamy cały mechanizm naszego naklejanego zegara ściennego. O ile każdy element zegara, jak sama nazwa wskazuje, jest przyczepiany na klej, o tyle jego środek, a więc wskazówki i tarcza z bateriami oraz mechanizmem, trzyma się zazwyczaj na haczyk rozporowy. Wystarczy wkręcić go w ścianę i umieścić tarczę na haczyku.

Dlaczego warto zdecydować się na zegary oraz inne naklejane dekoracje ścienne?

Ogromną zaletą dekoracji ściennych naklejanych jest to, że mamy możliwość zamówienia indywidualnego projektu. Dotyczy to nie tylko zegarów, ale i ozdób wykonanych ze szkła. Na ścianie możemy umieścić bowiem lustro w konkretnym kształcie albo wiele lustrzanych elementów, które będą tworzyły mozaikę. Dzięki temu możemy stworzyć naprawdę oryginalne i wyjątkowe wnętrze o ciekawym designie.