mata

Wiklina jest naturalnym materiałem, który odznacza się wyjątkową urodą. Jest chętnie wykorzystywana w przydomowych ogródkach, ale również w miejscach użytku publicznego w celu odgrodzenia poszczególnych części przestrzeni. Dowiedz się, dlaczego warto wybrać tę, która odznacza się najwyższym poziomem trwałości i co ją charakteryzuje.

Wiklinowa mata do oddzielenia ogrodu od przestrzeni zewnętrznej

Maty wiklinowe są chętnie wykorzystywane w celu odgrodzenia przestrzeni znajdującej się wewnątrz ogrodu od tej, która leży poza nim. Dzięki swojej gęstości mogą w elegancki, naturalny sposób zapewnić pełną intymność i komfortowe poczucie oddalenia od przechodniów czy sąsiadów. Pozwalają także na ukrycie przed wścibskimi oczami różnorodnych dóbr, co może zmniejszyć potencjalną szansę na przybycie złodzieja.

Łatwość montażu

Wysokiej jakości maty proponowane przez Wiklinowy Ogród są przygotowane w taki sposób, aby każdy mógł samodzielnie je dopasować do swojego ogrodzenia. Po rozwinięciu z rolki wystarczy połączyć je z prętami płotu za pomocą mocnych opasek zaciskowych. Pomiędzy sobą poszczególne maty warto połączyć za pomocą drutu, który jest wykorzystywany do ich stworzenia. Jest to wysokiej jakości polski drut ocynkowany, który odznacza się trwałością i wygodą użytkowania.

Maty oprócz zamontowania w odpowiadający każdemu sposób można także przycinać, zarówno na długości, jak i wysokości. Dzięki temu są one idealnie dopasowane do wybranej przestrzeni i nie wystają w sposób nieestetyczny ponad gotowy płot.

Wysoka jakość wikliny

Najważniejsza kwestia podczas wyboru mat wiklinowych to ich wysoka jakość, która gwarantuje odporność na warunki atmosferyczne, na które będą narażone. W sklepie Wiklinowy Ogród dostępne są trwałe maty wiklinowe impregnowane, które zostały poddane dwuetapowej obróbce.

Materiał pochodzący z polskiego Podkarpacia poddawany jest działaniu wysokiej temperatury oraz pary wodnej. Następnie jest on suszony, co nadaje mu jednolitego, brązowego koloru, a także zapewnia zwiększenie trwałości nawet podczas jesiennych  deszczy czy zimowych mrozów.

Kolejnym etapem wzmagającym trwałość wikliny jest jej impregnacja. Polega ona na zanurzeniu maty parzonej w preparacie palisander, który dodaje jej zarówno urody i blasku, jak również znacząco przedłuża żywotność.

Dlaczego warto wybrać matę wiklinową o wysokiej jakości?

Wysoka jakość wykonania, na którą składa się gęstość splotu maty oraz jej odpowiednie przygotowanie w dwuetapowym procesie parzenia i impregnacji, zapewnia długą żywotność osłony oraz gwarantuje, iż nie będzie ona ulegała korozji ze względu na warunki pogodowe. Co więcej, pozostanie zawsze piękna kolorystycznie, a nie ulegnie poszerzeniu. W efekcie jej kupno oznacza dobrą inwestycję na długie lata.