Dobre meble gabinetowe do wygoda pracy

Urządzenie gabinetu nie należy do najprostszych zadań. Gabinet musi być miejscem umożliwiającym wygodne wykonywanie pracy, powinien też doskonale się prezentować i robić dobre wrażenie na każdej osobie, która do niego wejdzie. Co więcej, dobrze, gdy wystrój gabinetu współgra z wystrojem całej firmy. Na jakie kwestie powinniśmy zwrócić uwagę podczas urządzania gabinetu? Zachęcamy do lektury naszego artykułu!

Jakie meble powinny znaleźć się w gabinecie?

Jedną najistotniejszych kwestii jest analiza własnych potrzeb i ustalenie, jakich mebli potrzebujemy.

  • Biurko – biurko to podstawowy mebel w każdym gabinecie i praktycznie zawsze jest niezbędne. Ważne jednak, by przemyśleć, jak dużego blatu roboczego potrzebujemy – czy zależy nam tylko na miejscu na komputer czy również na wszelkiego rodzaju dokumenty bądź projekty. Istotna jest też wysokość biurka. Coraz popularniejsze stają się biurka z regulowaną wysokością blatu, przy których można pracować również na stojąco.
  • Fotel – fotel gabinetowy przede wszystkim powinien być wygodny i umożliwiać nam komfortowe wykonywanie pracy. Najistotniejsze kwestie to regulowana wysokość, regulowane wysokość i kąt nachylenia oparcia, ergonomiczne podłokietniki. Ponadto, warto zainwestować w fotel wykonany z wysokiej jakości materiałów – porządny stelaż i odporne na przetarcia tkaniny z pewnością będą sprawdzać się przez długie lata.
  • Szafy, szafki i regały to kolejne z mebli gabinetowych. Ich wielkość, a także rozkład półek dobrze dopasować do rodzaju materiałów i akcesoriów, które będziemy przechowywać w gabinecie. Inne meble sprawdzą się w przypadku segregatorów z dokumentacją a inne w przypadku projektów.
  • Stół i krzesła – jeśli w firmie nie ma sali konferencyjnej i różnego typu spotkania będą odbywać się w gabinecie, powinny znaleźć się w nim stół z krzesłami. Warto skupić się na tym, by wybrać odpowiednią wielkość stołu. Jeśli w gabinecie nie ma zbyt wiele miejsca, można rozważyć zakupu stołu składanego.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru mebli do gabinetu?

Gdy już dokładnie przeanalizujemy, jakie meble do gabinetu powinny się znaleźć, podczas wyboru konkretnych modeli zwróćmy uwagę na:

  • Jakość materiałów – warto zainwestować w meble wykonane z wysokiej jakości materiałów, które będą nam służyć przez wiele, wiele lat.
  • Design – meble i wszystkie dodatki powinny współgrać z sobą.
  • Funkcjonalność – pamiętajmy, że meble przede wszystkim muszą być funkcjonalne.
  • Wielkość – za duże meble niepotrzebnie zagracą pomieszczenie, za małe będą niewygodne.

Oferta Contino

Jak widać urządzenie gabinetu nie należy do najprostszych zadań. Trzeba zwrócić uwagę na szereg kwestii. Jeśli więc nie czujemy się na siłach, by urządzić wymarzony gabinet zawsze możemy zdać się na pomoc specjalistów. Podpowiemy, że warto zapoznać się z ofertą Contino.

Firma Contino zajmuje się wyposażaniem firm i instytucji w meble biurowe. Contino świadczy kompleksowe usługi, zajmuje się doradztwem, jak również aranżacją i dokładną wyceną. Ponadto, zapewnia dostawę i montaż mebli oraz serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

Dlaczego warto skorzystać z usług?

Zespół Contino działa w branży od lat i ma na koncie wiele realizacji. Fachowcy zadbają o to, by gabinet był funkcjonalny i doskonale się prezentował oraz o to, by w 100% wyeksponować potencjał przestrzeni. Każdy z projektów przygotowywany jest w oparciu o potrzeby zainteresowanego i z dbałością o najdrobniejszy szczegół. Ponadto, firma dobiera meble wykonane z porządnych materiałów, takie, które będą doskonale spełniać swoją funkcję przez wiele, wiele lat.

Wszystkim osobom, które chcą, aby gabinet umożliwiał im komfortową pracę, a co więcej, wyróżniał się designer polecamy firmę Contino.