Budowa domu z prefabrykatów trwa zaledwie kilkanaście tygodni. Zazwyczaj to około 10. Co ciekawe wszystkie elementy przygotowane są w fabryce zatem wszelkiego rodzaju ścianki działowe, ściany, czy po prostu cała konstrukcja dowożona jest na miejsce specjalnymi samochodami.

Dom z prefabrykatów- czy są jakieś ograniczenia?

Decydując się na dom z prefabrykatów warto wiedzieć, że koszty są zdecydowanie wyższe niż w przypadku domów budowanych techniką gospodarczą. Zatem jedynym ograniczeniem może być tylko budżet. Może mieć to duże znaczenie jeżeli starasz się o kredyt, gdyż aby firma rozpoczęła budowę, potrzebujesz całej kwoty.

Oczywiście cena takiego domu w dużej mierze zależy od jego wielkości. Zazwyczaj za stan surowy zamknięty należy zapłacić około 200 tysięcy złotych. Warto także wiedzieć, że aby samochody mogły dowieźć wszystkie elementy prefabrykatów, konieczna jest odpowiednia droga.

Samochody są duże, a niejednokrotnie musi także wjechać dźwig. Oczywiście wszystkie samochody muszą także mieć miejsce parkingowe, zatem w przypadku, gdy dojazd jest utrudniony nie można zdecydować się na budowę domów z prefabrykatów.

Domy z prefabrykatów- bo pogoda nie ma znaczenia

Zazwyczaj budowę klasycznych domów trzeba rozpocząć w miesiącach wiosennych, bądź letnich. Niestety niska temperatura, czy też opady mogą powodować przerwanie prac, a także odłożenie ich w czasie. Również problemem może być zalanie, jeżeli dom nie jest jeszcze zadaszony.

W przypadku domu z prefabrykatów tego problemu zupełnie nie ma. Budowę można rozpocząć nawet zimą i to w ujemnej temperaturze. Oczywiście warto także pamiętać, że prace polegają tylko na złożeniu poszczególnych elementów, zatem nie są w żadnym stopniu czasochłonne.

Po 3 miesiącach dom jest w stanie deweloperskim, a po kolejnych trzech bez problemu można już się wprowadzić. Tak w przypadku domów budowanych metodą gospodarczą najszybciej można wprowadzić się po upływie minimum roku, pod warunkiem, że będzie się posiadać naprawdę dobrą ekipę, która bardzo szybko wykona prace.

Dom z prefabrykatów- umowa ma znaczenie

Przed podpisaniem umowy na budowę domu z prefabrykatów należy dokładnie ją przeczytać. Ważne jest także obliczenie swojego budżetu.

Domy objęte są gwarancją na około 50 lat Warto wiedzieć, że w przypadku jakichkolwiek usterek firma naprawi je, a klient nie zostanie obciążony dodatkowymi kosztami.

Artykuł powstał przygotowany na podstawie materiałów znalezionych na hogerdom.pl