Fotele uszaki

Uszaki to fotele kultowe. W opinii wielu osób są to fotele idealne, których konstrukcja, kształt i sposób wyprofilowania stanowią „prototyp” każdego innego fotela. Ciężko polemizować z takimi opiniami, należy jednak zauważyć, że uszaki posiadają swoich oddanych fanów i entuzjastów. Poniżej przedstawiamy najważniejsze na temat tego typu foteli, podpowiadamy jaki rodzaj uszaka warto wybrać do swojego salonu oraz jak dokonać zakupu fotela krok po kroku.

Uszaki do twojego salonu – do wyboru, do koloru

Uszaki cieszą się niesłabnącą popularnością, z uwagi na ich różne atuty i zalety. Z jednej strony, są to fotele niezwykle wygodne, w których możesz przyjąć komfortową pozycję, relaksującą całe ciało jak i umysł. Z drugiej strony, uszaki posiadają niewątpliwie wyjątkowe zalety aranżacyjne. Ich bryła jest atrakcyjna wizualnie, łatwo wkomponowuje się w różne style umeblowania, a ponadto – uszaki są dostępne w wielu wersjach kolorystycznych.

Szczególnie popularne są uszaki pokryte delikatnymi, powtarzalnymi deseniami. Znajdziesz zarówno fotele prezentujące motywy zwierzęce i roślinne, nasączone przyjemnymi, lecz stonowanymi barwami, jak i fotele jednokolorowe, o intensywnych, przyciągających wzrok barwach. Polecamy dobierać zwłaszcza uszaki wyposażone w podnóżek – najlepiej, pokryty podobnym typem obicia co sam fotel. Taki zestaw będzie stanowił wyjątkową ozdobę w twoim salonie, koncentrując uwagę twoich gości oraz zaspokajając zmysł wzroku.

Zamawianie uszaków – oraz jak się za to zabrać

Uszaki to fotele dostępne zarówno w ofercie sklepów stacjonarnych jak i internetowych. W ofercie obu grup dostawców znajdziesz liczne modele, dedykowane dla różnych stylów aranżacyjnych. Przeglądając sklepowe półki, warto zwrócić uwagę nie tylko na sam wygląd interesujących cię foteli, ale również na zakres usług dodatkowych, dedykowanych dla osób kupujących uszak.

Kluczową jest oczywiście transport, który w przypadku przewozu mebli powinien odbywać się z maksymalną gwarancją bezpieczeństwa. Uszaki to często fotele o dość filigranowej budowie, odstających elementach, delikatnie wyprofilowanych krawędziach. Ich uszkodzenie mogłoby co prawda nie wpłynąć na sam komfort siedzenia na danym fotelu, ale z pewnością obniżyłoby ich parametry wizualne. Dlatego, najlepiej wybierać fotele uszaki z dostawą do domu. Warto również zwrócić uwagę na możliwość zamówienia usługi wnoszenia fotela.

W przypadku foteli wypoczynkowych ważna może okazać się możliwość ich profesjonalnego czyszczenia. Niektóre modele posiadają ściągane obicie, które można z łatwością zdemontować z fotela, a po wypraniu – założyć z powrotem. Warto upewnić się, jakie rodzaje czyszczenia i prania są dedykowane dla modelu fotela, który planujesz kupić. Dotyczy to zwłaszcza młodych rodzin, których dzieci mają skłonność do brudzenia powierzchni siedzisk, na których akurat się znajdują.

Na koniec warto podkreślić, że kluczowym parametrem w wielu fotelach jest sposób mocowania stelażu, który ma bezpośrednie przełożenie na stabilność całego siedziska oraz jego wytrzymałość. Polecamy zwrócić uwagę, czy dany fotel został wzmocniony przy użyciu śrub metalowych (najlepiej ocynkowanych), które wspomogą amortyzację sił fizycznych oddziałujących wraz z osobą siedzącą.