Grzejniki dekoracyjne – co powinieneś o nich wiedzieć?

Grzejnik nie musi być nudny. Wystarczy, że sięgniesz po oryginalne rozwiązania, które oprócz ciepła, dodadzą pomieszczeniu waloru dekoracyjnego. O czym warto wówczas pamiętać?

Czym są grzejniki dekoracyjne?

Przyzwyczailiśmy się do tego, że istotą grzejnika ma być skuteczne oddawanie ciepła. Jednak rozwój technologiczny oraz opracowanie nowych metod produkcyjnych sprawiły, że producenci zaczęli dbać także o estetykę wykonania. W ten sposób na rynku pojawiły się grzejniki dekoracyjne. Ich różnorodność jest bardzo duża, dzięki czemu mamy szanse, by znaleźć taki, który spełni nasze oczekiwania zarówno co do efektywności, jak i estetyczności. Najbardziej standardowym rozwiązaniem wciąż pozostaje grzejnik poziomy. Przyjmuje on formę płytową, a jego moc jest zależna od liczby płyt. Bez problemu znajdziemy też grzejniki imitujące ścianę ceglaną, gitarę, czy struny gitary. Możemy także sami zaprojektować grzejnik. Wszystko więc zależy od naszej inwencji twórczej. Grzejniki pionowe sprawdzą się natomiast w małych łazienkach. Urządzenia te optycznie powiększają pomieszczenie, a zajmują niewiele miejsca. Producenci przygotowali także grzejniki dekoracyjne łukowe i narożne, by klienci mogli je zamontować praktycznie w każdym miejscu. Poza kształtem warto też pomyśleć o odpowiednim kolorze. Biel nie jest bowiem jedyną dostępną opcją. Znajdziemy bowiem także grzejniki w kolorze czarnym, czy grafitowym. Dzięki temu łatwiej dopasujemy urządzenie grzewcze do danego pomieszczenia.

Grzejniki dekoracyjne a materiał wykonania

Aby zapewnić odpowiednią moc grzewczą musimy też zwrócić uwagę na materiał, z którego jest wykonany. Najczęściej grzejniki dekoracyjne są wykonane ze stali. Wówczas nie musimy się martwić o wytrzymałość mechaniczną, gdyż jest ona na bardzo wysokim poziomie. Poza tym, stal bardzo szybko się nagrzewa i wolno stygnie, co jest bardzo ważne w kontekście ogrzewania pomieszczeń. Grzejniki dekoracyjne stalowe nie potrzebują też zbyt dużo wody, co ułatwia sterowanie ich pracą. Na tej stronie znajdziesz tego rodzaju urządzenia https://imers.pl/oferta/grzejniki-dekoracyjne/. Poza tym, grzejniki dekoracyjne są także produkowane z aluminium. Ich atutem jest niska waga, a także odporność na wilgoć. Dlatego chętnie stosuje się je w łazienkach. Innym rozwiązaniem jest też urządzenie miedziane, które najczęściej występuje w instalacjach niskotemperaturowych. Natomiast najbardziej oryginalnym rozwiązaniem są grzejniki dekoracyjne szklane. Sprawdzą się one w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach. Musimy jednak pamiętać, że szkło jest kruche i lepiej nie montować go w łatwo dostępnych miejscach.