Markiza poręczowa – ekologiczny sposób na walkę z upałem

Zapotrzebowanie na energię elektryczną, wykorzystywaną do łagodzenia panujących upałów, nieustannie rośnie. Świadczy o tym choćby fakt, że aż 70% energii elektrycznej w Arabii Saudyjskiej zużywane jest na działanie klimatyzatorów. Informacja ta jest rezultatem szerokich analiz naukowców z Uniwersytetu Króla Abdulaziza w Dżuddzie. Skutkom wysokich temperatur można jednak przeciwdziałać w sposób ekologiczny i tani. Dowiedz się, dlaczego markiza poręczowa może okazać się najlepszym rozwiązaniem na wszechobecny skwar!

Czy temperaturę można obniżyć domowymi metodami?

Istnieje kilka sposobów na walkę z dyskomfortem spowodowanym letnim gorącem. Należy jednak nadmienić, że zazwyczaj sprowadzają się one do eliminowania skutków nagrzania pomieszczeń, nie zaś do zmniejszenia ilości wpadających promieni słonecznych i związanego z nimi ciepła. Jeśli chcesz obniżyć temperaturę pokoju jeszcze przed zastosowaniem poniższych metod, jednym z najprostszych rozwiązań będzie zainstalowanie odpowiedniej przesłony, takiej jak markiza balkonowa.

Zapewnij w mieszkaniu ruch (chłodniejszego) powietrza

Wentylatory i wiatraki różnych rozmiarów to nieodzowny element wystroju wnętrz w letnich miesiącach. Najlepszą strategią starcia z gorącą aurą jest rozstawienie kilku urządzeń w różnych zakątkach mieszkania, dzięki czemu powietrze w pomieszczeniach będzie znajdować się w nieustannym ruchu. Warto jednak pamiętać, że wiatraki nie powinny być skierowane bezpośrednio w stronę łóżka – łatwo wówczas o przeziębienie, które w wysokich temperaturach może mocno dać się we znaki.

Powinieneś zadbać również o odpowiednie nawilżenie powietrza. Do tego celu może posłużyć zarówno urządzenie elektryczne, jak i mokre ręczniki oraz prześcieradła, które należy rozwiesić w strategicznych miejscach Twoich czterech kątów.

Zminimalizuj ryzyko podniesienia temperatury

Markiza poręczowa

Nieustannie podłączone do prądu urządzenia elektryczne potrafią zauważalnie wpłynąć na temperaturę w obrębie mieszkania i zużycie prądu. Prym wiodą urządzenia takie jak piekarnik oraz kuchenka – przygotowywanie nieskomplikowanych posiłków, które nie wymagają wielogodzinnej krzątaniny w kuchni z pewnością poprawi komfort przebywania w domu.

Co jeszcze możesz zrobić, by w Twoim domu było chłodniej? Nie otwieraj okien podczas dnia. Orzeźwiający przeciąg może wydawać się kuszącą perspektywą, lecz w praktyce owocuje wyłącznie wpuszczeniem do pomieszczeń większej ilości gorącego powietrza. Idealną porą na wietrzenie domu jest wieczór i późna noc, kiedy to faktycznie dochodzi do wymieszania ciepłego i chłodniejszego powietrza.

Markiza balkonowa – walcz z gorącem u źródła problemu

Fundamentalnym krokiem w zwalczaniu wysokiej temperatury jest ograniczenie ilości promieni słonecznych, nagrzewających Twój dom. Konstrukcją, która może wydatnie przyczynić się do poprawy komfortu życia, jest markiza poręczowa Selt Italia: https://www.milabud.pl/pl/p/Selt-Italia-poreczowa-markiza-balkonowa-Warszawa/1803. Ta uniwersalna markiza balkonowa przeznaczona jest do montażu na większości balkonów, tarasów i wnęk, a jej wymiary oraz kolorystykę można w pełni spersonalizować.

Markiza na balkon

Markiza poręczowa dostosowana do Twoich potrzeb

Poręczowa markiza balkonowa Selt Italia została wykonana z dużym naciskiem na trwałość zastosowanych elementów. Kolory, którymi pokryte są stelaże markizy balkonowej, wyprodukowane są w technologii IGP-DURA®clean, co czyni je odporne na zabrudzenia i ułatwia czyszczenie.

Materiał, z którego powstaje pokrycie markizy poręczowej jest zaimpregnowany technologią TEFLON bądź SCOTCHGARD. W rezultacie tworzy się hydrofobowa warstwa ochronna, która zmniejsza szanse na przywieranie zabrudzeń do poszycia.

Markiza balkonowa

Nie rezygnuj z praktycznej ochrony przed palącym słońcem. Zapoznaj się ze specyfikacją balkonowej markizy poręczowej Selt Italia i obniż temperaturę w swoim domu ekologicznie i bez kolejnych wydatków!