Urządzanie wnętrz to bardzo ciekawa przygoda – począwszy od planowania stylu, wybierania mebli oraz oświetlenia, aż po dobór kolorów i tkanin oraz oczywiście odpowiednie rozplanowanie. Salon w tej materii pełni znaczącą funkcję, jest przestrzenią reprezentacyjną, do której zapraszamy gości, ale również coraz częściej łączymy ją z kuchnią, czy też nadajemy dodatkowe funkcje. Podstawową cechą każdego pokoju dziennego będzie przede wszystkim komfort, jaki zapewnia domownikom, wydzielenie konkretnych stref oraz dopasowanie do potrzeb i sposobu spędzania wolnego czasu. Takie miejsca do spożywania posiłków, do zabawy, relaksu i odpoczynku w prosty sposób można wyodrębnić za pomocą koloru oraz światła.

W poszukiwaniu inspiracji

Niebagatelną rolę w urządzaniu salonu gra światło. I choć nie możemy liczyć na warunki naturalne, to nowoczesne propozycje Eichholtz pozwalają nam stworzyć w salonie niezwykle komfortową przestrzeń. Światło w tej materii ma nie tylko być użyteczne, ale przede wszystkim piękne. Jest wyznacznikiem stylu, wprowadza określony klimat oraz daje możliwość bardzo twórczych poszukiwań.

Odpowiednie lampy w znaczący sposób wprowadzają klimat wnętrza, wpływają na jego kształt i optyczną wielkość. Wydzielają również określone strefy i podkreślają kolory. Nowoczesne lub stylizowane na retro, vintage czy też industrialne lampy Eichholtz dają niezliczone możliwości kreowania świata za pomocą oświetlenia. W ofercie znaleźć można lampy stołowe, wolnostojące, kinkiety, oczka oraz lampy wiszące, czyli żyrandole. Z całej palety warto wybrać dokładnie to, czego potrzebujemy.

Podstawa – górne światło

Lampy wiszące Eichholtz czy też żyrandole to podstawa w urządzaniu wnętrz. To w salonie zazwyczaj stosowane jest jako centralne oświetlenie, które powinno być na tyle jasne, by zmobilizować do aktywności. W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej rezygnuje się z ich centralnego umieszczenia i wiesza się lampy na przykład nad stołem lub zestawem wypoczynkowym. Taki układ w doskonały sposób pozwala wyodrębnić strefy. Sama wysokość, na jakiej wieszamy lampę, ma również znaczenie. Im mniejszy salon, tym niżej może się znaleźć żyrandol.

Zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych salonach doskonale sprawdzają się lampy Eichholtz, które pozwalają na ustawienie punktów świetlnych pod dowolnym kątem lub też w ciekawej konfiguracji. Pewnego rodzaju mobilność pozwala doświetlić konkretne punkty salonu oraz rozproszyć je lub skupić w jakimś konkretnym miejscu. Takie kreatywne podejście do urządzania wnętrz pozwala na oryginalne i bardzo dopasowane stylizacje.

Dopełnienie wnętrza

Poza lampami wiszącymi w salonie sprawdzają się modele stojące, które idealnie funkcjonują przy czytaniu lub oglądaniu filmów. Do łask wracają również kinkiety, które wprowadzają delikatne światło. Popularne lampy stołowe to ciekawa i bardzo klimatyczna dekoracja. Modne lampy Eichholtz wykorzystują różne materiały takie jak mosiądz, aluminium, hartowaną stal, szkło czy papier. Bardzo dużo zależy od konkretnego stylu, w jakim urządzamy wnętrza.