Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszego salonu

Salon, nazywany pokojem dziennym, stanowi centrum domowego życia.  To w nim spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszego salonu, aby był praktyczny i designerski?

Jakie dodatkowe wyposażenie przyda się do naszego salonu?

Nie ma wątpliwości, że aranżacja salonu nie należy do łatwych zadań. Ma on być przede wszystkim funkcjonalny, ale jednocześnie posiadać walory estetyczne i odpowiadać naszym upodobaniom. Oprócz stołu, krzeseł, kanapy, warto zadbać o dodatkowe wyposażenie salonu w postaci przydatnych dodatków i akcesoriów. Wśród nich nie może zabraknąć:

  1. Lampionów – to niezwykle modny dodatek do wystroju wnętrz, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Najczęściej spotykane w formie latarenki, choć dostępne są w rozmaitych kształtach, a co więcej w rozmiarach. Od małych po ogromne, których wysokość sięga prawie metr! W środku lampionu można umieścić świece, które nie tylko dadzą dodatkowe światło, piękny zapach, ale również ocieplą atmosferę.
  2. Poduszek ozdobnych – to trend, który już kolejny sezon święci triumfy. Nic dziwnego! Poduszki ozdobne to jeden z najprostszych sposobów na odmienienie każdego wnętrza. Dostępne w wielu kolorach, wzorach i fakturach, dodadzą wnętrzu luzu, elegancji, sielskości, romantyczności czy loftowego klimatu. W kwestii ilości panuje tutaj zasada, że im więcej tyj lepiej. W minimalistycznych wnętrzach warto postawić na kolorowe poduszki ozdobne, które będą akcentem i ożywią wnętrze.
  3. Stolika kawowego – to jeden z podstawowych elementów wyposażenia salonu. Ten niewielkich rozmiarów mebel jest niezwykle praktyczny, a do tego posiada walory estetyczne. Stolik kawowy powinien pasować do całej aranżacji salonu, aby tworzyć spójną całość. Ciekawym rozwiązaniem, które zdobyło rzesze zwolenników, jest stolik w stylu geometrycznym. Doskonale sprawdzi się w pomieszczeniach urządzonych w stylu nowoczesnym czy glamour.
  4. Zasłon – wpływają one na dopływ naturalnego światła do wnętrza, ale również stanowią oprawę dla okien. Odpowiednio dobrane zasłony stanowią dodatek do salonu, który go ożywi i nada charakteru. Przy ich wyborze kieruj się przede wszystkim stylem, w jakim urządzone jest salon.

5.dywanu – ten element to bez wątpienia jeden z najważniejszych akcentów wnętrza. Mnogość wzorów, kolorów i fasonów pozwala dopasować go do każdego wnętrza. Przy ich wyborze kieruj się stylistyką pomieszczenia. Pamiętaj również, aby dywan był duży, ale nie zakrywał całej podłogi. W skandynawskich wnętrzach doskonale sprawdzą się futrzane dywany. W nowoczesnych, w geometryczne wzory.