Zakupienie mebli przez internet jest obecnie szybkie i wygodne

Zakupienie mebli przez internet jest obecnie szybkie i wygodne. Nie musimy wychodzić z domu, a zamówione towary kurier przywozi nam pod same drzwi. Dlaczego jeszcze warto kupować meble przez internet?

Dlaczego warto kupować meble online?

Według statystyk Polacy coraz chętnie robią zakupy online. Nic dziwnego. Sklepy internetowe niosą za sobą szereg korzyści. Do najważniejszych zalicza się m.in.:

 1. Oszczędność czasu – tradycyjne zakupy są dość czasochłonne. Musisz dostosować się do godzin otwarcia sklepu i dojechać do niego. A często sklepy są położone w różnych lokalizacjach. Natomiast sklep meblowy online, otwarty jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Możesz w nim robić zakupy, kiedy tylko masz czas, bez żadnego pośpiechu.
 2. duży wybór produktów – sklepy stacjonarne mają ograniczenia kwestii eksponowania towaru. Nie są w stanie zmieścić wszystkich dostępnych modeli. Sklep meblowy w internecie nie ma ograniczeń powierzchniowych. Można dodać setki, a nawet dziesiątki tysięcy produktów w różnych kolorach.
 3. możliwość ewentualnego zwrotu – transakcje na odległość, czyli zakupy przez internet, umożliwiają zwrot przyczyny bez podania powodu.
 4. Dostawa pod drzwi – sklepy meblowe dostarczają przesyłkę pod wskazany adres.

Czy zakup mebli przez internet jest bezpieczny?

Wciąż wiele osób ma obawy przed zakupem mebli online. Wiąże się to nie tylko z tym, że produkt może przyjść uszkodzony czy niekompletny, ale również z bezpieczeństwem. W internecie roi się od oszustów, którzy są naciągaczami. Jak zatem robić zakupy online, aby były bezpieczne? Przede wszystkim:

 • sprawdź każdy sklep meblowy, którego ofertę rozważasz. Na stronie sklepu powinna być informacja o właścicielu sklepu, czyli takie dane jak NIP, REGON oraz dane firmy.
 • zapoznaj się z opiniami o sklepie. Godny zaufanie sklep meblowy na pewno będzie miał sporo pozytywnych opinii.
 • sprawdź kontakt ze sprzedawcą. Napisz maila lub zadzwoń z zapytaniem o ofertę.
 • sprawdź sposób zapłaty. Pamiętaj, że dokonywanie operacji finansowych w sklepach internetowych, muszą szyfrowane, prowadzone w oparciu o protokoły transmisji SSL. Gwarantuje to bezpieczeństwo transakcji.

Co wziąć pod uwagę, kupując meble przez internet?

Zakupienie mebli przez internet jest szybkie i wygodne. Jednak zanim ostatecznie wybierzemy model, koniecznie zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.

 • Materiał, z którego wykonany jest mebel – każdy sklep meblowy na swojej stronie, posiada informacje na temat materiału.
 • Zastosowane wykończenie. Ma być nie tylko ładne, ale przede wszystkim solidne.
 • Opinie klientów na temat sklepu i konkretnych produktów. Im lepsze oceny ma sklep meblowy, tym jest godniejszy zaufania. Sprawdź także opinie dotyczące danego produktu, który Cię interesuje.
 • Zdjęcia produktu. Im więcej zdjęć z różnych perspektyw, tym większa szansa, że produkt będzie spełniał twoje oczekiwania.
 • Wymiary. Koniecznie sprawdź, jakie wymiary mają meble, które chcesz kupić. Potem dokładnie zmierz, czy zmieszczą się w pomieszczeniu. Unikniesz w ten sposób wybrania złego rozmiaru.