Kabina prysznicowa na wannę – czy warto się na nią zdecydować?

0
103

Niewiele osób ma tak dużą łazienkę, by pozwolić sobie na jednoczesne zamontowanie prysznica i wanny. Większość mieszkań jest na tyle niewielka, że konieczne jest wybieranie pomiędzy jednym z tych rozwiązań, co może być jednak dotkliwe dla części domowników. Osoby cierpiące na poważne bóle kręgosłupa mogą zrelaksować się w wannie pełnej ciepłej wody, z kolei osoby w podeszłym wieku lepiej radzą sobie z myciem pod prysznicem. Jeśli nie wiesz, jak wybrać pomiędzy wanną a prysznicem, poznaj zalety paneli prysznicowych do montowania na wannie.

  1. Wanna czy prysznic? Jak rozwiązać ten dylemat?
  2. Wanna z panelem prysznicowym

Wanna to idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi lub osób, które lubią odpoczywać w ciepłej wodzie. Z kolei prysznic sprawdza się lepiej w przypadku osób z ograniczoną sprawnością ruchową, które nie mogą podnosić wysoko nóg oraz osób aktywnych, które każdego dnia biorą szybki prysznic po intensywnym treningu. Niestety, zwykle w jednym domu mieszkają domownicy o zupełnie innych potrzebach. Rozwiązaniem dla nich jest panel, który montuje się na wannie, by umożliwić branie prysznica w komfortowych warunkach.

Wanna czy prysznic? Jak rozwiązać ten dylemat?

Wybór pomiędzy wanną a prysznicem powinno się dobrze przemyśleć, uwzględniając potrzeby i ograniczenia wszystkich domowników. Wanna po napełnieniu wodą ułatwia kąpanie małych dzieci i sprawdza się doskonale, gdy dorośli oczekują chwili relaksu. W ciepłej wodzie można odpocząć po ciężkim dniu lub ogrzać zziębnięte ciało po długim spacerze w zimowy dzień. Prysznic z kolei pozwala oszczędzać na rachunkach za wodę i szybko odświeżyć całe ciało po ciężkich treningu na siłowni, bieganiu w parku itp. Dylemat pomiędzy prysznicem a wanną pomagają rozwiązać kabiny prysznicowe, które montuje się na wannie, by zapobiec rozlewaniu wody podczas spłukiwania ciała prysznicem.

Wanna z panelem prysznicowym

Wanna z panelem prysznicowym to połączenie zalet wanny i prysznica. Doskonale sprawdza się w domach, w których jeden domownik uwielbia długie ciepłe kąpiele, a drugi chce jedynie szybko odświeżyć ciało. Kabina tego typu jest jednak niepraktyczna w przypadku osób w podeszłym wieku. Użytkownicy z ograniczoną sprawnością ruchową mają trudności w korzystaniu z prysznica w takiej formie, gdyż krawędź wanny stanowi dla nich poważną barierę. W ich przypadku konieczny jest montaż prysznica z niskim brodzikiem lub bez brodzika, który pozwala umyć się bez konieczności podnoszenia nóg do góry i opierania ciężaru ciała na jednej nodze.