Karnisze drewniane – co warto o nich wiedzieć?

0
1274

Jeśli urządzamy nowy salon albo po prostu chcemy odświeżyć urządzone już wcześniej wnętrze, warto pomyśleć o wymianie karniszy w swoim mieszkaniu. Wybór jest teraz bardzo duży, ale często jest to raczej wada niż zaleta. Dlaczego? Wszystko przez to, że w tym gąszczu gotowych ofert niezwykle trudno jest znaleźć takiego producenta, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Amatorom drewnianych karniszy z pewnością przypadnie jednak do gustu sklep internetowy HomeWood.

Dlaczego warto kupić karnisze drewniane akurat w tym sklepie?

Ponieważ ten producent karniszy drewnianych ma tak szeroką gamę produktów, że zadowoli nawet najbardziej wyrafinowanych i wymagających klientów. Oferowane przez niego produkty doskonale sprawdzą się zarówno w klasycznych, jak też i w nowoczesnych (np. utrzymanych w stylu loftowym) wnętrzach. Jego mocne strony to przede wszystkim jakość i estetyka wykonania. Kupując u niego można mieć pewność, że będzie to inwestycja na długie lata. Oprócz tego, ten producent karniszy drewnianych gotowy jest nawet stworzyć uszyte na miarę karnisze dla swoich klientów. Wszystko po to, aby spełniały one ich wszystkie oczekiwania. Wystarczy więc wejść na jego stronę internetową https://homewood.com.pl/producent-karniszy-drewnianych i tam, zapoznać się ze wszystkimi aktualnie dostępnymi modelami karniszy. Później trzeba na podstawie tych gotowych modeli stworzyć swój własny. Jest to naprawdę bardzo kusząca perspektywa, bo dzięki tego rodzaju rozwiązaniu będziemy mieć stuprocentową pewność, że tylko my będziemy posiadać konkretny model karniszy.

Zalety karniszy drewnianych:

– nie wydają żadnych dźwięków – nie będą więc żadnemu z domowników przeszkadzać w ich codziennych aktywnościach,

– bardzo dobrze nadają się do wszelkiego rodzaju przestronnych pomieszczeń; wszystko za sprawą tego, że w sposób optyczny zmniejszają one ich wielkość,

– są to produkty uniwersalne – sprawdzą się nie tylko we wnętrzu urządzonym w stylu rustykalnym, ale również w tym utrzymanym np. w stylu vintage,

– bardzo dobrze komponują się z drewnianymi podłogami – można je tak dobrać, aby w sposób perfekcyjny harmonizowały z zastosowaną w danego rodzaju wnętrzu kolorystyką; oczywiście wcale nie trzeba ich w ten sposób dobierać – równie dobrze można zdecydować się na bardziej kontrastowe rozwiązanie i wybrać karnisze w zupełnie innym odcieniu niż podłoga albo inne elementy wyposażenia; warto jednak pamiętać, że tego rodzaju rozwiązanie najlepiej się sprawdzi w pomieszczeniach utrzymanych w stylu eklektycznym albo w takich, w których postawiono na wysublimowany minimalizm.

Co jeszcze warto wiedzieć o karniszach drewnianych?

Przede wszystkim to, że w chwili, gdy zdecydujemy się już na konkretny kolor takiego karnisza, musimy jeszcze wybrać rodzaj wspornika. Dlaczego? Dlatego, że te pojedyncze nadają się do samych firan, a te podwójne, sprawdzą się także w przypadku zasłon.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki rodzaj karnisza będzie pasował do naszego domu, warto wykorzystać kilka sprawdzonych sposobów ich dopasowywania. I tak np. przy stylu opierającym się na metalowych i szklanych elementach – doskonale się sprawdzi karnisz w kolorze stali nierdzewnej. Inna sprawdzona dekoracyjna reguła mówi z kolei o tym, że w tradycyjnych wnętrzach – czyli w takich, w których dominują ponadczasowe drewniane meble, warto zainwestować w karnisze w kolorze mosiądzu.