kabina prysznicowa

Kabiny prysznicowe to urządzenia, które w ciągu ostatnich lat przeszły niemałą ewolucję. O ile jeszcze dwie dekady kabiny prysznicowe uważano przede wszystkim za urządzenia o praktycznym zastosowaniu, to obecnie znaleźć możemy coraz więcej ich rozbudowanych modeli. Do niezwykle popularnych należą kabiny prysznicowe z deszczownicami oraz innymi udogodnieniami, dzięki którym zwykła kąpiel może zamienić się w relaksacyjny rytuał. Jeśli zależy ci, by twoja kabina prysznicowa była maksymalnie komfortowa – poniżej podpowiadamy na co zwrócić uwagę przeglądając dostępne modele.

Kabina „kabinie” nierówna – czyli jaką kabinę wybrać, by nie żałować?

Wybór kabiny prysznicowej zależy od różnych czynników. Najważniejsze to – nasz zamierzony sposób korzystania z niej. Niektóre osoby pragną zaopatrzyć się w kabinę, by móc brać szybkie, odświeżające prysznice rano i wieczorem. Inni z kolei pragną po całym dniu zrelaksować swoje ciało pod intensywnym, długim natryskiem. W każdym wypadku – warto wybrać odmienny rodzaj kabiny prysznicowej.

Osobom poszukujący modeli wyposażonych w udogodnienia, pragniemy polecić wybór kabin wyposażonych w deszczownice, a także bicze wodne. Rozwiązania te są niezwykle pomocne jeśli zależy ci na braniu długich, relaksujących kąpieli. Deszczownice mają tę zaletę nad zwykłym natryskiem, że działają w odmienny, bardziej subtelny sposób. Rozprowadzają równomierny strumień „skapującej” wody, która czyni prysznic jeszcze przyjemniejszym.

Łazienka idealna

Osobom posiadającym już kabinę prysznicową pragniemy podpowiedzieć – że deszczownice to urządzenia, które można do nich dokupić. Wówczas, warto wybierać przede wszystkim deszczownice o mosiężnym korpusie (zwłaszcza polecamy mosiądz klasy A+) oraz wykończone warstwą chromu. Powłoka chromu czyni powierzchnię urządzenia gładkim w dotyku oraz przyjemnym optycznie; ponadto – zabezpiecza deszczownicę przed wystąpieniem korozji. Deszczownice takie znajdziesz w ofercie wannaczykabina.pl – marki kreującej wysoce estetyczne rozwiązania do łazienek.

Słuchawki w deszczownicach są szersze niż w zwykłych natryskach – często ich średnica dochodzi do 30 cm lub nawet więcej. Dzięki temu skapująca z nich woda będzie równomiernie rozprowadzona po naszym organizmie. Warto również zwrócić uwagę, czy dana deszczownica posiada termostat – dzięki niemu będziemy mogli ustawić pożądaną temperaturę wody.

Kabina prysznicowa – kwestie praktyczne

Wybierając kabinę prysznicową, warto też zwrócić uwagę na sposób jej otwierania oraz obecny w niej brodzik. Obie sprawy mają niezwykle duży wpływ na użyteczność kabiny i komfort płynący z branych kąpieli.

Wysokość brodzika to istotna sprawa. Do najbardziej estetycznych należą brodziki niskie lub kabiny ich pozbawione (wyposażone za to w odpływy podłogowe). Brodziki wysokie są zalecane dla rodzin – idealnie sprawdzają się jako miejsca do kąpieli małych dzieci czy zwierząt domowych. Ponadto, wysokie brodziki tworzą dodatkowe półki na kosmetyki, których potrafi się naprawdę dużo nazbierać pod prysznicem.

Drzwiczki to element, którego użyteczność zależy od sposobu ich otwierania. Znajdziemy zarówno drzwi przesuwne, otwierane na oścież jak i harmonijkowe. Wybór rodzaju drzwi zależy w znacznym stopniu od ilości wolnej przestrzeni – do łazienek małych rozmiarów polecamy oczywiście drzwi przesuwne. W dużych łazienkach można wybrać drzwi otwierane na oścież, które wyglądają elegancko i schludnie.