Wysokie wazony dla udekorowania nowoczesnego wnętrza

0
878

Przy nowoczesnych aranżacjach wskazane jest, by unikać nadmiaru przedmiotów ozdobnych. To nie znaczy, że nie można mieć pięknie udekorowanej przestrzeni. Potrzebne są rzeczy tak efektowne, jak wysokie wazony. Trzeba też wiedzieć, jak, mając niewiele ozdób do dyspozycji, zyskać wspaniały efekt.

Minimalizm, czyli mniej znaczy więcej

Wystrój współczesny tworzy się w duchu minimalizmu. Im mniej dodatków ozdobnych, tym lepiej. Każdy przedmiot jest bardziej widoczny. Mniejsza ilość rzeczy może dać ciekawszy efekt. Może być więcej szyku, charakteru, oryginalności niż przy nadmiarze ozdób. Poustawiane w różnych miejscach wysokie wazony czy podobne ozdoby, zamiast dużej ilości rzeczy, to więcej przestrzeni we wnętrzu. Panuje wrażenie harmonii.

Gdy rzeczy jest mniej, to każdą trzeba wybierać z dużą starannością. Jej znaczenie jest bardzo duże. Ideałem jest przedmiot dobrej jakości i tak dobrany, by podkreślać to, co ważne we wnętrzu. Czasem jest to jego wytworność, czasem naturalność albo oryginalność. Warto ozdabiać nowoczesne wnętrza wysokimi wazonami, bo to przedmioty z klasą i efektowne. Jednak nie każdy jest równie dobry do wnętrza. Dobiera się ozdoby w zależności od jego atmosfery i użytych kolorów. Można wybrać białe wazony albo brązowe i nawiązujące do natury. W niektórych wnętrzach dobrze będą wyglądać czerwone albo czarne.

Efektowne dekoracje z udziałem wazonów

Największe wazony mogą stać pojedynczo. Pięknie to wygląda, jak ustawi się taką ozdobę przy kanapie. Można i w innym miejscu, ale takim, gdzie będzie można ją podziwiać. Do samotnie stojącego wazonu warto włożyć kwiat albo gałązkę. Ciekawie wyglądają kompozycje z kilku wazonów w jednym stylu i kolorze. Często są trzy i mają różną wysokość. W jednym z nich można umieścić jakąś roślinę, ale i bez tego prezentują się pięknie. Trzy wysokie wazony stawia się na podłodze albo na blacie komody. Uatrakcyjnią puste czy nieciekawe miejsce.

Efektowną ozdobą na blat jest też zestawienie różnych przedmiotów. Najwyższym elementem kompozycji jest duży wazon. Mogą znajdować się na blacie i niższe. Obok nich są inne przedmioty, ale w tym samym stylu i zwykle tym samym kolorze. Niekiedy kupuje się przedmioty z jednej kolekcji, ale więcej radości daje, jak wyszuka się samodzielnie każdą rzecz do kolekcji. Nie powinno być ich dużo. Kilka przedmiotów wystarczy.

Wystrój nowoczesnego wnętrza to wyzwanie. Są ograniczenia, jakich w tradycyjnych aranżacjach nie ma. Dla niektórych osób minimalizm to wciąż nowość. Warto zainteresować się wysokimi wazonami, bo są to ozdoby idealne do takich aranżacji. Każdy z nich jest efektowną ozdobą. Jak jeszcze znajdzie się dla nich dobre miejsce albo zestawi z czymś, efekt jest znakomity.