Lustra łazienkowe - praktyka czy design?

Lustra mają niebagatelne znaczenie w każdym pomieszczeniu. Jednym z nich jest łazienka, w której jego brak ciężko sobie wyobrazić. Oprócz stricte praktycznych względów, umieszczenie dużego lustra na jednej z łazienkowych ścian dodaje przestrzeni – to sprytny zabieg, często wykorzystywany przez profesjonalnych architektów wnętrz. Sprawdź gdzie najlepiej umieścić lustro i jakie będzie najlepsze.

Jakie wybrać lustro do łazienki?

Lustro łazienkowe jest drugim, zaraz po płytkach, rodzajem dekoracji tego pomieszczenia. Mowa tu oczywiście o lustrach w ozdobnych ramach. W zależności od zamierzonego efektu wykończenia, jaki pragnie się osiągnąć, można postawić zarówno na lustra w rzeźbionej ramie w stylu vintage, lub prostych i oszczędnych w swojej formie. Te pierwsze, świetnie się sprawdzą w eleganckich, eklektycznych pokojach kąpielowych, z kolei te drugie są dobrym podkreśleniem nowoczesnego, oszczędnego stylu. Stawiając na ozdobne lustro na jednej ze ścian – warto zrezygnować z kolejnych dodatków. Czasami postawienie na duże lustro z rzeźbioną ramą, może okazać się strzałem w 10 i nadać łazience odpowiedni ton – inne dodatki są już zbędne. W nowoczesnych wnętrzach, może bardziej zaszaleć z liczbą luster. Jedno wklejone w ścianę nad umywalką wygląda dobrze, ale dodając kolejne, w prostej ramie, na przeciwległej ścianie, zyskuje się optycznie znacznie więcej przestrzeni i na dodatek można w znacznie łatwiejszy sposób ocenić swój wygląd tyłu. To cudowne rozwiązanie przy układaniu fryzury i innych czynnościach pielęgnacyjnych. Niezależnie od ostatecznego wyboru, szukając właściwego lustra warto postawić na jakość. Lustra łazienkowe od firmy GieraDesign znane są ze swojej trwałości i niebanalnego wyglądu, który można dopasować do wnętrza w dowolnym stylu.

Sprytne tricki, które odmienią łazienkę

Golenie i malowanie się są znacznie łatwiejsze dzięki dobremu dopasowaniu lustra łazienkowego. Ważne aby było odporne na działanie wilgoci – na ten aspekt warto zwrócić szczególną uwagę. Ciekawym i praktycznym rozwiązaniem, które każdy może wykorzystać w swojej łazience jest inwestycja w powiększające lustro. Może mieć ono formę oddzielnego, zamontowane na ścianie lustra z regulacją pod różnym kątem, lub stanowić wyodrębnioną część, dużego lustra. Jest niezastąpione przy wykonywaniu czynności pielęgnacyjnych wymagających skupienia i uwagi. Jeśli łazienka na to pozwala, warto zainwestować w dodatkowe, wiszące lustro z regulowanym ramieniem bezpośrednio naprzeciw lustra na ścianie umywalki. Pozwala to na swobodne patrzenie na tył swojej głowy bez konieczności żonglowania ręcznym lustrem. Jeśli w łazience znajduje się niewielka wanna, można rozważyć zawieszenie lustra bezpośrednio nad nią. To najczęściej wykorzystywany sprytny trick projektantów wnętrz.