Masz przydomowy basen? Nie zapomnij o analizatorze wody

0
861

Przydomowy basen może być wymarzonym miejscem do kąpieli i zabaw w trakcie letnich upałów. Pozwala na wspaniały relaks, rozrywkę w gronie przyjaciół i rodziny, a także na aktywność sportową, która przyczynia się do zrzucenia wagi i poprawy kondycji. Aby jednak skorzystać z tych wszystkich jego zalet, warto wyposażyć się w analizator wody. Zaraz przedstawimy ci kilka argumentów, dlaczego to takie ważne.

Do czego służy analizator wody?

Analizator wody basenowej to proste urządzenie, które pomaga w ocenie stanu wody. Mierzy takie parametry, jak między innymi jej pH, temperatura, twardość czy przewodność elektryczna, odpowiadająca stężeniu jonów, które się w niej znajdują. Istotna jest także ocena nasycenia tlenem.

Wszystkie ta parametry pomagają w ocenie jakości wody, znajdującej się w zbiorniku. W praktyce mogą być cenną wskazówką, świadczącą o tym, czy woda powinna zostać wymieniona albo czy niezbędne jest wykorzystanie mocniejszych filtrów, aby zawsze była świeża i odpowiednio napowietrzna.

Analizator wody, który mówi o zanieczyszczeniach szkodliwych dla człowieka

W przypadku najbardziej zaawansowanych modeli analizatorze wody basenowej możliwa jest także kontrola stężenia wybranych składników szkodliwych dla zdrowia człowieka. Dzięki temu, wykorzystując tego typu urządzenie, możesz mieć absolutną pewność, iż będzie ono pomagało w ochronie twojego zdrowia.

Analizator wody z funkcjonalną aplikacją

Nowoczesne urządzenia marki Zodiac, które można znaleźć pod adresem http://zodiacpolska.pl/, odznaczają się przede wszystkim wysoką funkcjonalnością i skutecznością wykrywania zmian poszczególnych parametrów. Ciekawą opcją jest także dołączona do nich aplikacja na smartfona, która pozwala na stałe monitorowanie parametrów wody w sposób zdalny.

To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, ponieważ sprawia, że nawet będąc poza domem, można z łatwością zaplanować kolejne czynności, związane z basenem. W tym między innymi dokupienie chemii, niezbędnej do jego czyszczenia, której można poszukać w drodze do domu.

Najpierw analiza, potem czyszczenie

Analizator wody pozwala na dokładną ocenę stanu basenu. Jednocześnie, na podstawie przedstawionych wyników, można podjąć decyzję względem sprzątania. Najłatwiej dokonać go, wybierając oprócz urządzenia analizującego również automatyczny odkurzacz. Wówczas wystarczy go jedynie włączyć, by sam wykonał wszystkie niezbędne czynności, czyli usunął różnorodne zabrudzenia ze ścianek, dna oraz powierzchni wody.

Mając te dwa urządzenia, na pewno nigdy nie będziesz zmęczony posiadaniem basenu i zawsze będzie ci się kojarzył jedynie z dobrą zabawą.