Maty gumowe – gdzie stosować?

0
2361

Jest kilka rzeczy, na które zawsze zwraca się uwagę wchodząc do nowego pomieszczenia. Nie ma znaczenia, czy jest to dom jednorodzinny, mieszkanie w bloku, czy też eleganckie biuro w centrum miasta. Z pewnością tym, co przykuwa naszą uwagę jest kolor ścian, ilość światła lub przestronność. Na nic jednak zdadzą się nawet najbardziej wymyślnie dobrane farby lub obszerne okna jeśli wewnątrz jest po prostu… brudno.

Jak utrzymać czystość wewnątrz budynku? Dobrym rozwiązaniem są maty gumowe – gdzie stosować tego typu produkt? Otóż jego wielką zaletą jest wszechstronność. Produkowane obecnie maty są z jednej strony tworzone z bardzo wytrzymałych materiałów, które z łatwością zniosą setki przechodzących po nich butów, a z drugiej strony dosłownie zachwycają elegancką formą.

Przyjrzyjmy się rozwiązaniom stosowanym przez czołowych producentów na rynku. Przykładowo, maty gumowe z firmy Alumatex charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością na ścieranie. Te parametry są niezwykle istotne. Wyobraźmy sobie następującą sytuację: czteroosobowa rodzina (w dodatku z psem!) wybiera się na spacer do parku. Żeby nieco skomplikować sytuację wyobraźmy sobie, że wszystko dzieje się późną jesienią, a w dodatku dzień wcześniej spadł deszcz. Nie trzeba być szczególnym prorokiem ani prezenterem pogody, by móc przewidzieć jakie ilości błota i zanieczyszczeń mogą dostać się do domu po zakończonej wędrówce na świeżym powietrzu. Wtedy właśnie rola maty gumowej staje się kluczowa: dzięki odpowiedniej fakturze i różnorodnym kształtom i rozmiarom, cała rodzina może szybko i skutecznie usunąć wszystkie zanieczyszczenia zanim dostaną się one do domu.

Alumatex producent mat gumowych zwraca uwagę na wodoodporność materiałów, z których wykonane są produkty, dzięki czemu ich eksploatacja obliczona jest na długie lata. Warto zauważyć, że tego typu maty gumowe są szczególnie pożądane w przypadku budynków o bardzo dużej kubaturze, służących znacznym grupom ludzi. Wymownym przykładem niech będą szpitale. Często przekraczając ich progi (szczególnie nowo wybudowanych obiektów) możemy zauważyć, że proces oczyszczania butów składa się z kilku etapów. Najpierw rozlokowane są maty znajdujące się na zewnątrz budynku, a następnie dwa lub trzy rzędy wewnętrznych wycieraczek. Nie odbierajmy tego jako uciążliwości. Każdy z nas pragnie poruszać się po czystych korytarzach.

Wycieraczki, maty, specjalistyczne wykładziny: wszystkie one pozwalają zachować czystość niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz. Te potrafią być niejednokrotnie kapryśne. Nie dziwi więc szeroka i dopracowana oferta producentów powyższych produktów.