Podpowiadamy jak dobrze dobrać blaty stołowe do wybranych przestrzeni gastronomicznych

Od pewnego czasu rynek gastronomiczny w Polsce kwitnie. Nie oznacza to szansy jedynie dla firm bezpośrednio połączonych z rynkiem produktów spożywczych, ale dla wielu innych gałęzi przemysłu. Nowe kawiarnie i restauracje powstają jak grzyby po deszczu, a wszystkie te miejsca muszą zadbać nie tylko o kuchnię i obsługę, ale także o wystrój. Klienci są coraz bardziej wymagający, mają wyrobiony gust i doskonale wiedzą, co się im podoba, a co nie. Nie każdy będzie zadowolony siedząc na skrzynkach po piwie przy stołach z litego drewna. A ponieważ to, co jako pierwsze rzuca się w oczy, przy wejściu do nowego miejsca to największe meble, warto wybrać blaty stołowe, które będą odznaczały się nie tylko pięknym wyglądem, ale i solidnością.

Przeglądając oferty, jaka firma prezentuje jakie blaty stołowe warto zwrócić uwagę na mebella.pl.

Jest to rodzinna firma, która działa na rynku już od 1991, w Szamotułach, niedaleko Poznania. Dzięki latom doświadczenia i działalności doskonale znają potrzeby klientów, szczególnie z branży gastronomicznej. Jakość wykonania, profesjonalizm i wysokie standardy wykończeniowe docenili klienci nie tylko z Polski, ale i z Czech, USA i Singapuru. Ich oferta jest dostępna zatem również w języku angielskim, co dodatkowo świadczy o ich profesjonalnym podejściu do biznesu.

Szeroka oferta to podstawa udanej inwestycji

W ich ofercie znajdziemy różnorodnie wykończone blaty stołowe. Wyspecjalizowali się w produkcji blatów z takich materiałów jak melamina, płyta wiórowa, MDF, sklejka, okleina laminatowa HPL. Dodatkowo oferują oni odporny na wilgoć laminat kompaktowy oraz umożliwiają produkcję blatów ze wszelkich materiałów drewnopochodnych.

Blaty stołowe dostępne są standardowo w trzech kształtach: kwadracie, prostokącie i okręgu. Podstawowymi wymiarami są: w przypadku okręgu blaty o średnicy 60, 70, 80 i 90 centymetrów. W przypadku kwadratu są to wymiary 60×60, 70×70, 80×80, 90×90. Prostokątne blaty dostępne są zaś w rozmiarach 80×60, 110×70, 120×80, 140×90. Chociaż są to wymiary standardowe i dla większości zadowalające, firma jest otwarta na zamówienia klientów, którzy zainteresowani są zakupem blatów o wymiarach niestandardowych. Dzięki tak szerokiej ofercie z łatwością urządzimy każde miejsce. Blaty okrągłe idealnie sprawdzą się dla kawiarni w stylu francuskim czy nowojorskim, zaś klasyczne blaty prostokątne i kwadratowe zapewnią komfort dowolnej aranżacji z możliwością łatwego dostosowania do każdej sytuacji.

Wybrać też możemy krawędź (choć nie każdy rodzaj wykończenia dostępny jest przy każdym rodzaju blatu) Przy płycie wiórowej będzie to prosta krawędź ABS, o grubości 18 lub 36 milimetrów. Jednak już w przypadku laminatu kompaktowego możemy wybrać poza krawędzią prostą (grubość 10 mm) także podciętą lub okrągłą (obie o grubości 10 milimetrów).

Przy wyborze dekoru możemy skorzystać z trzech grup: Standard, Premium i Compact. Wszystkie one zawierają szeroką gamę kolorystyczną. W grupie Standard uwagę przyciąga szczególnie piękny Orzech Naturalny Dijon, Dąb Chateau antracyt lub delikatna Akacja Lakeland jasna. W obszarze Premium możemy wybrać między innymi niezwykle elegancki Dąb Gladstone Tabak, nieco nowocześniejszy Dąb Highline lub zwracający uwagę Ceramic Rdzawy. Dekor z Compacta sprawdzi się idealnie w miejscach bardziej nowoczesnych lub kawiarniach przeznaczonych dla młodszych gości, a to ze względu na zastosowanie delikatnych pasteli czy subtelnych szarości.

Dzięki swojej ofercie i elastycznemu podejściu do każdego klienta mebella.pl stanowi idealny przykład jak wykorzystać lata doświadczenia, jednocześnie wciąż idąc z duchem czasu i zmieniając się wraz z rynkiem.