Beże i szarości w twojej łazience

Kolory mają dla nas znaczenie. Każdy z nas doskonale wie, że w zależności od tego, na jakie barwy zdecydujemy się w danym pomieszczeniu, możemy uzyskać w nim różne efekty. Niektóre pokoje zachęcają nas do działania, inne wyciszają. Jednak kolorami warto grać nie tylko w pokojach wypoczynkowych, salonach czy sypialniach. Można wykorzystać je efektywnie również w łazienkach. Dlaczego zatem mówimy dzisiaj o szarości i beżach?

Szarość – kolor pełen elegancji

Szarość jest stonowana, elegancka, spokojna. To kolor, który posiada całą gamę odcieni, a każdy z nich kojarzy się nam inaczej. Antracytowa lub grafitowa szarość jest głęboka, intensywna i przyciągająca uwagę, choć jednocześnie nie porusza i nie budzi agresji tak jak czerwień. Z kolei delikatny popiel uspokaja i jest pięknym tłem, na którym wszystko łagodnie się wyróżnia. To kolor idealny do wyeksponowania innych barw.

To kolor bardzo neutralny, który – choć dla wielu osób monotonny i nijaki – doskonale harmonizuje nasz umysł i ciało. Jest w równowadze między czystą bielą i szarości, dzięki czemu podobnie jak one pasuje praktycznie do wszystkich innych barw. Jest też kolorem chłodnym, kojarzącym się nam z kamieniem, z rzeczami stabilnymi i twardymi. Dzięki temu może dawać poczucie pewności i emocjonalnego odprężenia.

Beż – uniwersalność i elegancja

Kolor beżowy jest kolejnym, który uważamy za elegancki i neutralny. Pięknie prezentuje się w zestawieniu z wieloma innymi barwami, w szczególności podkreślając piękno barw natury. Dodaj do niego soczyste zielenie, ciepłe ochry, głęboką czerwień czy przyciągający oko pomarańczowy, aby uzyskać fenomenalne zestawy.

Beżowy to także kolor spokoju emocjonalnego, wolności ducha, równowagi. Leży na pograniczu między brązem i bielą, czasem zawiera też inne tony, które doskonale go uzupełniają. Jest zawsze harmonijny i właśnie taki ma na nas wpływ. Jest też kolorem ciepłym, przytulnym, świetnie równoważącym chłód szarości.

Jakie działanie będzie miała na nas szaro-beżowa łazienka?

Beże i szarości są kolorami uspokajającymi, nadającymi równowagi i harmonizującymi. Nic więc dziwnego, że tak często i chętnie sięgamy po nie, kiedy naszym zadaniem jest stworzenie przestrzeni miłej dla oka, bezpiecznej i idealnej do odpoczynku. A właśnie taka powinna być łazienka, w której nie tylko zajmujemy się niezbędną dla każdego z nas higieną, ale też dbamy o własny komfort i odprężamy się po długim dniu w pracy.

Idealne płytki w odcieniach szarości i beżu

Szarości i beże warto zestawić ze sobą na dwóch albo na jednej powierzchni. Możemy zdecydować się na wyłożenie jednym kolorem posadzki, a drugim ścian. Możemy też sięgnąć po obie barwy i ustawić je obok siebie, co będzie możliwe dzięki kolekcji Tubądzin Malena, w całości opartej właśnie o te barwy. Znajdziesz w niej zarówno większe płytki podłogowe i ścienne, jak też ciekawe mozaiki i dekory, które przywodzą na myśl eleganckie, stonowane połączenie mniejszych płytek w jedną większą, bardzo spójną całość. Z każdym z tych rodzajów wykończeń uzyskasz na pewno świetny efekt.