Rzadko kto z nas zwraca uwagę na miejsce produkcji kupowanych artykułów. Zwykle patrzymy na cenę oraz na właściwości czy skład. Gdy jednak chcesz wspierać polską gospodarkę, warto patrzeć na kraj, z którego pochodzi dany artykuł.

Jeśli chcesz zdecydować się na zakupienie telewizora, nie musisz szukać go długo. Chociaż na globalnym rynku wiodą firmy wywodzące się z Azji, to jednak w sprzedaży znajdziemy również telewizory z innych krajów. Co ciekawe, w sklepach znajdziemy również telewizory montowane w Polsce.

Oczywiście, nie zawsze mamy możliwość zakupienia produktu w całości wyprodukowanego w Polsce. Wprawdzie bez problemu zakupimy artykuły spożywcze od polskich producentów, jednak sprawa nie jest już taka prosta, gdy chodzi o artykuły elektroniczne.

Nie można ukrywać, że obecnie większość elektroniki pochodzi z Chin. To właśnie tam wytwarzane są zarówno poszczególne komponenty, jak i składane są całe urządzenia elektroniczne, w tym telewizory.

Wobec tego nawet wtedy, gdy chcemy zakupić dla siebie polski telewizor, w rzeczywistości zakupimy telewizor montowany w Polsce, ale z użyciem podzespołów produkowanych w innych krajach. Naturalnie, nie oznacza to, że powinniśmy zrezygnować w ogóle z zakupu, ale powinniśmy pamiętać o tym, że w zasadzie nie ma już telewizorów produkowanych od A do Z w 100 procentach w naszym kraju.

Polskie telewizory ma w ofercie między innymi firma Manta, która zajmuje się sprzedażą różnych artykułów elektronicznych. W jej ofercie znajdziemy szeroką gamę przystępnych cenowo telewizorów w rozdzielczości HD Ready 720p, Full HD 1080p, a nawet 4K w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli, które swoją jakością dorównują światowym liderom. Z ofertą firmy Manta możemy zapoznać się na jej stronie internetowej. Zakupy możemy wykonać jej firmowym sklepie on-line lub w innych sklepach internetowych i stacjonarnych.

Podsumowując, jeżeli chcesz wspierać polskie firmy oraz polską gospodarkę, przy poszukiwaniu telewizora warto także sprawdzi oferty firm zarejestrowanych w naszym kraju i tutaj płacących podatki.