Monitoring analogowy i sygnał jakości HD? Teraz to możliwe, ponieważ na rynku pojawił się rejestrator BCS HD-CVI, co rozpoczęło zupełnie nową erę w historii analogowych systemów monitoringu. Umożliwia to obraz w jakości HD oraz danych telemetrycznych za pomocą kabla koncentrycznego. Cena wcale nie jest wysoka, jak za taką możliwość nawet bardzo przyzwoita. Poniżej krótko zostaną opisane zastosowania w transmisji wideo, transmisji danych telemetrycznych, zasięg transmisji oraz montaż i możliwości współpracy tego sprzętu. Kamery HD-CVI dostępne są w sklepie Montersi.pl pod adresem: https://www.montersi.pl/monitoring-hd-cvi

Transmisja wideo

Dzięki tej technologii mamy pewność wyraźnego, a przede wszystkim dokładnego obrazu z odpowiednim nasyceniem kolorów. Przesyłanie wysokiej jakości sygnału wideo sprawdza się w formacie 720p lub 1080p. Nadaje się do każdych warunków i będzie w nich odpowiednio pracował. Tutaj mamy także możliwość podejrzeć obraz w tym samym czasie, nie ma żadnych opóźnień. Na obrazie znajdziemy ogromną ilość wcześniej niezauważonych detali.

Zdjęcie 2

Transmisja danych telemetrycznych

Bardzo ważną zaletą systemu jest transmisja danych sterujących, która odbywa się dwukierunkowo. Miedzy kamerą a rejestratorem zachodzi poprawna komunikacja. Zdalne sterowanie to duży komfort użytkowania, z którego coraz częściej korzystamy. Mamy pełen dostęp do takich funkcji jak: sterowanie menu OSD kamer, włączenie alarmu przez kamerę, ustawienie jej ostrości oraz wykonanie obrotu przez kamerę.

Zasięg transmisji

Rejestrator HD-CVI będzie idealnie nadawał się do większych systemów monitoringu, które chronią duże obiekty, a jest to możliwe dzięki odpowiedniej wielkości zasięgowi, który sięga nawet ponad 500 m. kamery można ulokować w ten sposób, aby jak najlepiej spełniały swoja funkcję. Ich zasięg też zależy w dużej mierze od użytego kabla, na co też warto zwrócić uwagę.

Instalacja

Jeżeli chodzi o montaż to jest on dziecinnie prosty, głównie dzięki temu że nie potrzeba tam zaawansowanej konfiguracji. System szybko dostosowuje się do funkcjonalności kamer, dlatego sam montaż przebiega bardzo sprawnie.

Przed założeniem takich kamer należy się jednak skonsultować z odpowiednią firmą, aby nie popełnić żadnego błędu i wszystko sprawnie skonfigurować. W końcu ma nam służyć bardzo długo i nieść korzyści, głównie z myślą o naszym bezpieczeństwie. To nowy standard przesyłu sygnału w systemach monitoringu, a także kamer i rejestratorów HD-CVI. Prawdopodobnie technologia ta wciąż będzie się rozwijać, możliwe także, że za jakiś czas pojawią się rozwiązania, gdzie za pomocą jednego kabla będzie można przeprowadzić transmisję wielokanałową. Technologia tak bardzo idzie naprzód, że za jakiś czas nikogo nie powinno zdziwić takie rozwiązanie.

Zastanawiasz się jaką kamerę HD-CVI wybrać? Fachowcy z Montersi.pl pomogą wybrać odpowiedni produkt!