taras

Posiadasz piękny dom i ogród, które postanowiłeś połączyć drewnianym, ekologicznym tarasem? Być może zdecydowałeś się na to już dość dawno temu, bateria myślisz o tym, co zrobić, aby twój taras ponownie odzyskał ówczesny blask? W takim razie mamy dla ciebie doskonała propozycję: czyszczenie desek metodą maszynową. Poznaj bliżej jego tajniki.

Dlaczego warto systematycznie odnawiać taras?

Pierwsze i najważniejsze pytanie, jakie należy sobie zadać, to dlaczego warto odnawiać taras? Jest on miejscem, które łącząc dom z ogrodem, siłą rzeczy narażone jest na niekorzystny wpływ warunków zewnętrznych. Śnieg, deszcz, mróz czy wnoszona na butach błoto sprawiają, że deski z czasem ulegają zużyciu i tracą swoje pierwotne właściwości, a także wygląd. Na ich powierzchni pojawić może się charakterystyczny, szary nalot, czyli patyna.

Pod wpływem czynników zewnętrznych, może dojść także do złuszczania starej powierzchni impregnatu i olejów konserwujących. W takim przypadku konieczne jest zastosowanie bardziej gruntownych środków niż jedynie doraźne czyszczenie.

Dzięki systematycznej dbałości o taras dłużej zachowa on swoje piękno i doskonały stan. Kiedy więc samodzielne próby czyszczenia nie przynoszą oczekiwanych efektów, lepiej jest zainwestować w profesjonalne czyszczenie maszynowe. Dzięki niemu taras nie tylko odzyska dawną świetność, ale pozostanie w doskonałej kondycji o wiele dłużej.

Dlaczego warto wybrać maszynowe czyszczenie, zamiast tradycyjnego czyszczenia chemicznego na mokro?

Klasyczne metody renowacji tarasu opierają się na zastosowaniu chemicznych preparatów oraz wody, służącej zarówno do ich rozprowadzania, jak i wypłukania na końcowym etapie. Tak duża ilość wody sprawia jednak pewne problemy, ponieważ mocno wsiąka w drewno. Zatem, zanim przystąpi się do nowej impregnacji, wymagane jest długie oczekiwanie, aż deski wyschną.

Rozwiązaniem tej niedogodności jest maszynowe czyszczenie tarasu oferowane przez firmę IdeaGarden. Poznaj jego najważniejsze zalety.

Zalety czyszczenia maszynowego

Przede wszystkim, pozwala ono na czyszczenie w systemie suchym, bez wykorzystania wody i detergentów. Dzięki temu taras jest gotowy do impregnacji zaraz po oczyszczeniu. Jest to także walor ekologiczny, ważny dla osób, które przykładają dużą wagę do ochrony przyrody. Dzięki suchemu czyszczeniu woda jest oszczędzania, a brak detergentów sprawia, iż nie mogą one dostać się na przykład do ogrodu.

Co równie ważne, maszynowe czyszczenie tarasu pozwala na jego dokładniejszą renowację. Prowadzi do gruntownego usunięcia patyny, glonów czy innych zabrudzeń, zarówno z powierzchni, jak i krawędzi czy ryfli desek. Dzięki temu jego struktura zostaje dokładnie odsłonięta, a usłojenie na nowo ukazane.

Czyszczenie maszynowe to przede wszystkim dogłębny proces, pozwalający na usunięcie starych warstw oleju i impregnatu. Dzięki temu powłoki te nie łuszczą się i pozwalają na położenie nowych – zupełnie gładkich i bez obawy o ich łuszczenie się.

W efekcie taras będzie lśnił jak w dniu, w którym został zamontowany.