strwardessa

Stewardessa lub steward są to osoby, które pracują dla linii lotniczych, a dokładniej na pokładach samolotów. Zajmują się one obsługą pasażerów, a także obecnej na pokładzie załogi. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie poczucia bezpieczeństwa oraz komfortu podczas lotu. Jakie są wymagania do pracy jako steward? Jak ubiegać się o takie stanowisko? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-stewardem-pracuj-jako-steward/

Praca jako steward – wymagania

Linie lotnicze posiadają swoje własne oczekiwania wobec kandydatów na takie stanowisko. Jednak istnieją pewne wymagania, które często powtarzają się oraz stanowią wyznacznik do pracy na pokładzie samolotu. Jakie są więc wymagania? 

Oto one:

  • Na takim stanowisku mile widziane są młode oraz atrakcyjne osoby do 30 roku życia.
  • Wymagany wzrost kobiet mieści się w granicach 160 – 170 cm, a mężczyzn 170 – 180 cm. 
  • Odpowiednia prezentacja, kultura osobista oraz dbanie o estetyczny wygląd są jak najbardziej wymagane.
  • Wykształcenie, musi być przynajmniej średnie.
  • Do takiej pracy potrzebna ci będzie bardzo dobra znajomość języków obcych, minimum dwóch, z których jeden to język angielski. 
  • Kandydujący na stanowisko stewarda powinieneś umieć pływać. W sytuacji kryzysowej taka umiejętność jest zbawienna.
  • Brak tatuaży oraz ekstrawaganckich widocznych ozdób ciała jest jak najbardziej wskazane. 

Przygotowanie zawodowe do stanowiska stewarda

Tak jak zmieniono wyżej, wymagane jest minimum średnie wykształcenie. Niektóre linie lotnicze wymagają jednak, aby to wykształcenie było wyższe. W taki sposób merytorycznego przygotowania możemy szukać w specjalistycznych w szkołach policealnych oraz kursach przygotowujących. Będzie to zdecydowany atut, choć nie gwarantuje on zatrudnienia. Sporo linii lotniczych posiada osobiste kryteria przyjęć, a jeśli są tobą zainteresowani, zorganizują dla Ciebie specjalne szkolenie.

Kursy zawodowe na stewarda

Jeżeli uda nam się zakwalifikować do dalszego etapu, czekać nas będą specjalne kursy zawodowe. Trwają one kilka lub kilkanaście tygodni. Niestety są one płatne. Wiążą się one z kosztami wynoszącym i nawet 10 000 zł. Chociaż niektóre linie mogą umówić się z tobą na bezpłatny kurs w ramach potrącenia jego kosztów z przyszłej pensji. Zajęcia dotyczyć będą obsługi pasażerów, zapoznaniem się z procedurami ewakuacji, ratownictwem oraz obsługą sprzętu znajdującego się na pokładzie. Podczas kursu poznajemy również prawidłowe zasady komunikacji, zawodowy savoir-vivre oraz umiejętności poruszania się w maszynie w przestworzach.

Zobacz też: http://www.ladnie-mieszkaj.pl/analityk-finansowy-jak-nim-zostac/